گوتنبرگ 14.6 نمای لیست را برای ویرایش بلوک ناوبری اضافه می کند، ژنراتور پالت رنگ خودکار جدید را معرفی می کند – میخانه WP

پتانسیل زیادی در سبک ها وجود دارد، اما هنوز چیز زیادی منتشر نشده است. بنابراین به عنوان سازنده تم احساس می‌کنم صادرات/واردات سبک، گزینه جدا کردن سبک‌های فونت از سبک‌های رنگی، ویژگی‌های اساسی‌تری هستند که من دوست دارم ابتدا داشته باشم.”

سیم گفت: «و این احتمالاً از قبل برای آنها تصادفی‌سازی خواهد بود. «حداقل، من شخصاً به تغییرات سبک نگاه می کنم.

در حالی که تصادفی کردن پالت های رنگی یک ویژگی سرگرم کننده برای کاربران است، برخی از توسعه دهندگان تم و افزونه نیازی به فرود آن در هسته اصلی گوتنبرگ و در نهایت وردپرس نمی بینند.

نسخه 14.6 نیز یک انتخابگر تنوع را به مکان نگهدار بلوک گروه اضافه می کند. هنگامی که کاربران یک بلوک گروهی جدید را وارد می‌کنند، اکنون به آنها اجازه می‌دهد تا از میان تغییرات مختلف، طرح‌بندی بلوک را انتخاب کنند. این کار باعث می‌شود که کاربران هنگام استفاده از یک بلوک گروهی، به‌جای اینکه مجبور باشند برای تخصیص دستی طرح‌بندی مورد نظر، دستی کمانچه‌ای را انجام دهند، به‌طور قابل‌توجهی آسان‌تر می‌شود.

لزلی سیم، یکی از بنیانگذاران Newsletter Glue موافقت کرد که این یک ایده سرگرم کننده است، اما هر کسی که از یک تم استفاده می کند احتمالاً به تغییرات سبک تم تکیه می کند.

چرخش رنگ شامل چرخاندن چرخ رنگ است – مانند چرخ شما
ممکن است در یک انتخابگر رنگ مشاهده شود – با مقدار مشخصی از درجه، در هر نوبت
ویسنته کانالز، یکی از همکاران گوتنبرگ در روابط عمومی این ویژگی گفت. او همچنین خاطرنشان کرد که این ویژگی جدید «نیاز به تم‌ها برای پشتیبانی صریح از تصادفی‌سازی سبک، و همچنین نیاز به ترکیب راهی برای تعریف نقش یک رنگ در یک پالت به‌عنوان راهی برای اجتناب از دریافت، به عنوان مثال، پالت‌هایی که پس‌زمینه و پیش زمینه متضاد نیست، متن را ناخوانا ارائه می کند.

معیارهای عملکرد این به روز رسانی برای ویرایشگر سایت و ویرایشگر پست به طور قابل توجهی برای سه مورد از چهار معیار نسبت به نسخه قبلی بهبود یافته است. بررسی کنید انتشار پست برای نگاهی دقیق تر به هر روابط عمومی شامل 14.6.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-14-6-adds-list-view-for-editing-navigation-block-introduces-new-automatic-color-palette-generator

به عنوان بخشی از تلاش بزرگتر برای آسان کردن ویرایش پیوندهای ناوبری از روی بوم، این نسخه همچنین یک فیلد URL جدید به بازرس پیوند ناوبری اضافه می کند کنترل ها اکنون کاربر می تواند URL را از کنترل های بازرس و همچنین از کنترل پیوند اصلی ویرایش کند.

اعتبار تصویر: روابط عمومی 45751

الن بائر، توسعه‌دهنده بلوک و تم، «بله، سرگرم‌کننده است، اما از منظر طراح تم، استفاده فوری نمی‌بینم، زیرا طراح تم می‌تواند تنوع سبک‌های متعددی را ارائه دهد». نظر داد در روابط عمومی برای کاربر، این همان نوع «احساس سرگرم کننده» را فراهم می کند، اما طراحان تم تجربه ای را ارائه می دهند که در واقع کار می کند.

سایر ویژگی های قابل توجه در Gutenberg 14.6 شامل موارد زیر است:

  • اکنون وقتی Spacing Visualizer نمایش داده می شود، نوار ابزار Block پنهان است
  • میانبر جدید صفحه کلید برای تبدیل بلوک پاراگراف به بلوک عنوان
  • دستگیره نقطه کانونی به‌روزرسانی شد تا نماینده‌تر منطقه انتخاب گسترده‌تر باشد
  • کنترل ابعاد جدید «حداقل ارتفاع» اکنون برای بلوک محتوای گروه و پست در دسترس است

یکی از خلاقانه ترین ویژگی های معرفی شده در این نسخه جدید است ویژگی “تصادفی کردن رنگ ها”. که به طور خودکار پالت های رنگی را در پرواز تولید می کند. از چرخش های رنگ بر اساس استفاده می کند طرح رنگی Cubehelix.

فابیان کاگی، مشارکت‌کننده گوتنبرگ، ویدیویی سریع منتشر کرد که به تجسم تغییرات کمک می‌کند:

نمای فهرست به کاربران آسان می‌کند تا موارد پیمایش را با استفاده از یک رابط کاربری کشیدن و رها کردن مرتب کنند. بلوک ناوبری در ناحیه محتوا فوراً مواردی را که در بازرس بلوک منتقل شده اند پیش نمایش می کند.

گوتنبرگ 14.6 هفته گذشته با لیستی طولانی از اصلاحات کوچک اما تاثیرگذار در بلوک های اصلی و تجربه ویرایش کامل سایت منتشر شد. یکی از کاربردی ترین پیشرفت های موجود در این به روز رسانی است نمای لیست جدید برای ویرایش بلوک ناوبری.

من ترجیح می‌دهم ابتدا روی ویژگی‌های اساسی تمرکز کنم تا ویژگی‌های سرگرم‌کننده. به توسعه دهندگان پلاگین و تم اجازه دهید سرگرمی را ایجاد کنند.”