گوتنبرگ 14.3 کشیدن و رها کردن تصویر را بهبود می بخشد – WP Tavern


گوتنبرگ 14.3 این هفته با بهبودهای کشیدن و رها کردن هم برای ویرایشگر بلوک و هم برای ویرایشگر سایت منتشر شد. آرون رابرتشاو، مشارکت‌کننده با حمایت Automattic ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد چگونه ویرایشگر بلاک اکنون از انداختن یک تصویر بر روی یک بلوک پاراگراف خالی برای جایگزینی آن با یک بلوک تصویر جدید پشتیبانی می‌کند.

ویرایشگر سایت همچنین قابلیت کشیدن و رها کردن بلوک ها و الگوها را در نمای بزرگنمایی جدید اضافه کرده است که در نسخه 14.1 گوتنبرگ اضافه شده است. کوچک‌نمایی می‌کند تا روی ساختن و ترکیب الگوها تمرکز کند و به کاربران اجازه می‌دهد بخش‌ها را بدون تأثیر بر بلوک‌های داخلی جابه‌جا کنند. می‌توان آن را در بخش «آزمایش‌ها» فعال کرد. در نسخه 14.3، کاربران می‌توانند بلوک‌ها و الگوها را مستقیماً روی بوم بکشند، با نمای بالایی که قرار دادن آن را بین بلوک‌های موجود آسان می‌کند.

این نسخه همچنین پشتیبانی جدیدی از ترکیب های صفحه کلید alt + arrow برای مسیریابی بلوک ها را ارائه می کند. رابرتشاو نحوه کار آنها را توضیح داد:

به عنوان مثال، اگر مکان نما شما در انتهای یک پاراگراف طولانی است، می توانید به سرعت فشار دهید alt + up arrow برای رفتن به ابتدای آن پاراگراف. اگر از قبل در ابتدای یک بلوک متنی هستید، به ابتدای پاراگراف قبلی خواهید رفت. به همین ترتیب، alt + down arrow شما را به انتهای یک بلوک متن منتقل می کند.

کنترل‌های تایپوگرافی Styles به‌روزرسانی شده‌اند تا پانل‌های ابزاری را که کاربران در رابط تنظیمات بلوک در دسترس دارند، شامل شود. این تجربه را سازگارتر می‌کند و قابلیت‌ها را گسترش می‌دهد تا امکان تنظیم مجدد مقادیر را فراهم کند.

این نسخه شامل ده‌ها اصلاح و بهبود برای طراحی ابزارها، مؤلفه‌ها، Block API و موارد دیگر است. بررسی تغییرات در پست اعلامیه برای لیست کامل به روز رسانی ها

گوتنبرگ 14.3 در نسخه بعدی وردپرس 6.1 گنجانده نخواهد شد، اما دفعه بعد در هسته اصلی قرار خواهد گرفت. اگر اکنون این ویژگی ها را می خواهید، می توانید افزونه گوتنبرگ را نصب کنید.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-14-3-improves-image-drag-and-drop