گوتنبرگ 14.1 بلوک ناوبری را بهبود می بخشد، نمای بزرگنمایی تجربی را اضافه می کند – WP Tavern

الگوهای قفل شده با قفل محتوا بهتر نیز در نسخه 14.1 موجود است. ویژگی‌هایی مانند فیلترهای دوتن، هم‌ترازی بلوک و تغییر اندازه اکنون در بلوک‌های قفل‌شده با محتوا غیرفعال شده‌اند، که باعث می‌شود کاربران از تغییر غیرقابل تشخیص آسان‌تر جلوگیری کنند.

گوتنبرگ 14.1 امروز با برخی از بهبودهای بسیار مورد نیاز در بلوک ناوبری منتشر شد، که به نظر می رسد هنوز در مسیر دشواری برای استفاده بهتر است. مشارکت‌کنندگان در حال جابجایی قابلیت‌ها در اطراف رابط ناوبری هستند تا بفهمند کجا بهتر کار می‌کند.

چند نکته برجسته دیگر در 14.1 شامل موارد زیر است:

  • پشتیبانی از Box-shadow به theme.json اضافه شد
  • قطعات قالب مبتنی بر بلوک اکنون برای تم های کلاسیک در دسترس است
  • چهار فیلتر جدید برای ویرایش داده های سبک های جهانی در PHP
  • تجربه چند انتخابی روان تر
  • بلوک بهبودیافته سازمان را با پاراگراف، عنوان، فهرست و نقل‌قول در یک زیرگروه منوی جداگانه نشان داده شده است.

نسخه 14.1 همچنین به تلاش برای ادغام ابزارهای طراحی ادامه می‌دهد و مواردی مانند پشتیبانی از تایپوگرافی و فاصله را به آواتار، دکمه، آواتار، دکمه‌ها، فهرست دسته‌ها، پیوندهای نظرات، بلوک‌های آخرین پست‌ها و موارد دیگر اضافه می‌کند. این امکان سفارشی سازی آسان تر در ویرایشگر را بدون نیاز به کاربر به CSS سفارشی فراهم می کند.

تغییرات کامل را در پست انتشار 14.1 برای نگاهی دقیق تر به همه چیزهایی که تغییر کرده است. این آخرین نسخه گوتنبرگ خواهد بود که در وردپرس 6.1 ادغام می شود که انتظار می رود در نوامبر باشد.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-14-1-improves-navigation-block-adds-experimental-zoomed-out-view

این نسخه همچنین ویژگی های جدیدی مانند یک نماد انتخاب برای دکمه منوی بلوک ناوبری. وقتی قابلیت‌های جدید اضافه می‌کنید، به راحتی می‌توانید ببینید که چگونه رابط می‌تواند به سرعت شلوغ شود. این پیشرفت خاص در زیر نمایشگر به بازرس بلوک اضافه شد. اگر این روش به خوبی کار کند، مشارکت‌کنندگان ممکن است به دنبال اضافه کردن قابلیت افزودن نمادهای سفارشی بعدی باشند.

انتخابگر منو بوده است از نوار ابزار بلوک ناوبری حذف شد به نفع قرار دادن در نوار کناری بازرس. این کار برای کاهش ازدحام در نوار ابزار بلوک انجام شد، که قبلاً اقدامات قطع شده را به هم متصل می کرد و تجربه کاربر را مختل می کرد. کارلوس براوو، مشارکت‌کننده گوتنبرگ که توسط Automattic حمایت مالی می‌شود، یک گیف منتشر کرد که منوی منتقل‌شده را نشان می‌دهد:

در اوایل این ماه ما یک مرور کلی از آخرین پیشرفت‌ها در حالت بدون حواس‌پرتی برای ویرایشگر منتشر کردیم که شامل اشاره کوتاهی به نمای کوچک‌نمایی آزمایشی بود که اکنون برای ویرایشگر سایت در دسترس است. تمرکز بر ساخت و ترکیب الگوها است و به کاربران امکان می‌دهد بخش‌ها را بدون تأثیر بر بلوک‌های داخلی جابه‌جا کنند. کاربران می توانند بدون نگرانی در مورد به هم ریختن بلوک های داخلی، قالب های سفارشی بسازند. به‌طور پیش‌فرض روشن نیست، اما می‌توان آن را در منوی «آزمایش‌ها» در افزونه گوتنبرگ فعال کرد.