گوتنبرگ 13.8 پشتیبانی تایپوگرافی سیال و بلوک نقل قول بهبودیافته را معرفی می کند – WP Tavern

توسعه‌دهندگان تم که می‌خواهند تایپوگرافی سیال را انتخاب کنند، فقط به مجموعه نیاز دارند typography.fluid بودن true در theme.json و اضافه کنید fluid به هر یک از settings.typography.fontSizes با min و max ارزش های.

13.8 را بررسی کنید انتشار پست برای تغییرات کامل و جزئیات بیشتر در مورد تمام پیشرفت ها و رفع اشکال.
منبع: https://wptavern.com/gutenberg-13-8-introduces-fluid-typography-support-and-revamped-quote-block

سایر بهبودهای کاربر در 13.8 شامل موارد زیر است:

  • بهبودهای UX بخش الگو که تغییرات خاص قسمت الگو را در درج کننده بلوک در دسترس قرار می دهد
  • کنترل های مرزی برای بلوک های تصویر
  • ارسال نظرات و بلوک های نظرات ادغام شد در یک بلوک واحد – نظرات
  • جدید کنترل اندازه محتوا و اندازه گسترده در «سبک‌های جهانی»، در بخش «طرح‌بندی» به کاربران اجازه می‌دهد تا ابعاد محتوای تعریف‌شده توسط یک موضوع را لغو کنند
  • پیشرفت‌های دسترس‌پذیری – بهبود یافته و برچسب‌ها و نکات ابزار در سراسر ویرایشگرها، افزودن عناصر قابل کلیک سازگار با صفحه‌کلید در حالت «افزودن الگو»
  • آیکون جدید WhatsApp به بلوک آیکون اجتماعی اضافه شد

تابور در یک آموزش در مورد این موضوع گفت: «به عنوان یکی از تلاش‌های بزرگ‌تر برای انتشار صفحات زیبا و غنی در وردپرس، تایپوگرافی سیال یک پیروزی بسیار بزرگ برای افراد جامعه با وردپرس است – و هم برای کسانی که محتوا را مصرف می‌کنند. اضافه کردن پشتیبانی از تایپوگرافی سیال در تم های بلوک.

«Theme.json در حال حاضر به نویسندگان اجازه می دهد تا مقادیر اندازه فونت سیال خود را وارد کنند. این تغییر نخواهد کرد، اما این روابط عمومی آن را به افرادی که نمی‌خواهند نگران جزئیات اجرا باشند، ارائه می‌کند.»

گوتنبرگ 13.8 هفته گذشته با برخی پیشرفت‌های مهم منتشر شد که باید نویسندگان و کاربران تم بلوک را به طور یکسان خوشحال کند. پشتیبانی تایپوگرافی سیال مورد انتظار در این نسخه قرار گرفت. مقیاس بندی صاف بین درگاه های دید کوچکتر و بزرگتر را فراهم می کند و به روشی روان با عرض های مختلف سازگار می شود.

این به‌روزرسانی دستاوردهای عملکرد به‌روزرسانی‌های قبلی را در ویرایشگر پست و سایت پاک کرد، اما بهبودهای آینده ممکن است بتوانند زمان را به محدوده معیارهای قبلی برگردانند.

مشارکت کنندگان گوتنبرگ در مورد این اولین تکرار از توسعه دهندگان تم درخواست بازخورد می کنند، زیرا این یک ویژگی آزمایشی جدید است. در آینده، این ویژگی ممکن است از طریق رابط کاربری جهانی سبک ها برای کاربران قابل تنظیم باشد.

جورج مامداشویلی، رهبر انتشار، در یک ویدیو نحوه کار این کار را نشان داد:

نویسندگان تم قبلاً به‌روزرسانی را برای استفاده از تایپوگرافی سیال جدید آغاز کرده‌اند. برایان گاردنر تم فراست خود را به روز کرد برای استفاده از این ویژگی، و Rich Tabor تم های Wei و Wabi خود را به روز کرد.

“این همچنین بخشی از قدرتمندتر کردن وردپرس است، در حالی که پیچیده تر نیست (که همه ما می دانیم که کاملاً یک چالش است).

Dodd گفت: «هدف این است که قبل از اینکه در مورد رابط کاربری ویرایشگر فکر کنیم و فراتر از آن، سیالیت را به ویژگی‌های دیگر مانند فاصله بیندازیم، بازخوردی در مورد فرمول‌ها و API به دست آوریم.

گوتنبرگ 13.8 نیز شامل الف بلوک نقل قول بازسازی شده که قادر به تودرتو کردن بلوک های دیگر در داخل است. پیش از این، بلوک نقل قول اجازه بلوک‌های داخلی را نمی‌داد، اما کاربران اغلب امکان اضافه کردن فهرست‌ها یا عنوان‌ها را در داخل آن‌ها درخواست می‌کردند.

بلوک نقل قول با بلوک های تو در تو

«این ایده را با اندازه فونت مقایسه کنید پاسخ دادن به اندازه های درگاه دید خاص، مانند اندازه هایی که توسط داستان های رسانهرامون داد، توسعه‌دهنده Automattic در این گزارش گفت، اما هیچ کاری بین این اندازه‌ها انجام ندهید نوع سیال PR.