گوتنبرگ تایمز برای میزبانی وبینار در مورد نحوه استفاده از ویژگی های طرح بندی جدید وردپرس – WP Tavern


گوتنبرگ تایمز در 11 ژانویه 2023، ساعت 05:00 بعد از ظهر به وقت شرقی (ایالات متحده و کانادا) از طریق Zoom میزبان یک وبینار پرسش و پاسخ زنده با عنوان “Layout, Layout, Layout” خواهد بود. این رویداد برای کاربران وردپرس در تمام سطوح تجربه که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از ویژگی های طرح بندی وردپرس در هنگام ساخت سایت هایی با بلوک هستند، آزاد است.

میزبان Birgit Pauli-Haack توسط ایزابل بریسون، اندرو سرونگ و جاستین تدلاک کهنه‌کاران وردپرس همراه خواهند شد. بریسون سناریوهای طرح بندی مختلفی را در طول ارائه نشان می دهد و شرکت کنندگان می توانند با سؤالات شرکت کنند.

هر کاربری که سعی کرده است طرحی را در وردپرس طرح‌بندی کند، احتمالاً بلوک‌های کانتینری را امتحان کرده است که تنظیمات طرح‌بندی را ارائه می‌دهند. این بلوک ها شامل ستون ها، بلوک پوشش و بلوک گروه عمومی است.

این رویداد نحوه دستکاری طرح‌بندی‌ها را با تعریف عرض محتوای پست، چیدمان بلوک‌ها به صورت افقی یا عمودی، تراز راست یا چپ و داخل بلوک‌های کانتینر را پوشش می‌دهد.

Pauli-Haack گفت: “از نظر سبک بلاک، Layout یک ویژگی پیچیده است زیرا بر بلوک های فرزند به گونه ای تاثیر می گذارد که فراتر از وراثت CSS است.”

وردپرس 6.1 کنترل های طرح بندی و انعطاف پذیری بیشتری را در ویرایشگر بلوک معرفی کرد، اما Pauli-Haack گفت: یادداشت توسعه دهنده در مورد پشتیبانی طرح به روز شده بیشتر برای توسعه دهندگان نوشته شده است.

او گفت: «بازخورد کاربران از طریق برنامه FSE و سایر اتصالات نشان داد که مدیریت تنظیمات چیدمان برای بلوک‌های کانتینر به‌ویژه شهودی نیست و برای یافتن ترکیب مناسب نیاز به آزمون و خطا دارد. “Live Q & A درک بهتری را برای کاربران و سازندگان سایت #nocode به ارمغان می آورد.”

هنگامی که Pauli-Haack Live Q & A’s را در سال 2018 شروع کرد، به طور معمول مهمانانی را می آورد که در حال ساخت ویرایشگر بلاک بودند، با این هدف که کاربران با آنها ملاقات کنند و درباره ویژگی هایی مانند ویرایش کامل سایت، تم های بلوک، مطالعات موردی و بحث بحث کنند. چالش ها.

او گفت: «از آن زمان تاکنون، تعداد زیادی از ابتکارات پروژه رسمی وردپرس جان گرفته اند. برنامه بسیار موفقی در زمینه ویرایش کامل سایت وجود دارد که توسط آن مک کارتی رهبری می شود، که اکنون Hallway Hangouts را با اعضای انجمن و مشارکت کنندگان برگزار می کند.

مردم همچنین با تلاش تیم آموزشی که شروع به ایجاد دوره‌ها و طرح‌های درسی و میزبانی کارگاه‌های آموزشی در Meetup.com در سال 2021 کردند، نکات و نکات مربوط به ویرایش سایت را یاد می‌گیرند. این موارد نیز ضبط شده و در WordPress.tv و YouTube آپلود می‌شوند. WordPress.org همچنین وبلاگی را برای توسعه دهندگان در نوامبر 2022 راه اندازی کرد. با همه این فرصت های یادگیری جدید، Pauli-Haack تمرکز رویدادهای زنده خود را تغییر می دهد.

او گفت: «برای پرسش و پاسخ گوتنبرگ تایمز لایو، من اکنون به موضوعات و بحث‌هایی درباره مفاهیم پیچیده‌تر، مطالعات موردی بیشتر و فناوری‌های نوین نگاه می‌کنم. اخیرا، نمایش توسعه دهندگان و استراتژی های دیجیتال مرکز تحقیقات پیو را معرفی کرد، یک سایت با مشخصات بالا که با رویکرد بلوک اول ساخته شده است.

ما همچنین در مرحله برنامه ریزی برای برگزاری یک پرسش و پاسخ زنده با توسعه دهندگان GiveWP هستیم که از گوتنبرگ به عنوان چارچوبی برای ساختن نسل بعدی پلاگین کمک های مالی محبوب خود با اجزا و اسکریپت هایی که گوتنبرگ استفاده می کند، اما خارج از پست یا ویرایشگر سایت،” Pauli-Haack گفت.

او همچنین یک پرسش و پاسخ زنده دیگر را با تیم طراحی وردپرس VIP برنامه ریزی کرده است که روی سیستم های طراحی برای شرکت هایی کار می کند که به روشی ساده برای ماندن در استانداردهای طراحی خود نیاز دارند. Pauli-Haack قصد دارد با آنها در مورد افزونه ای صحبت کند که آنها ایجاد کرده اند که به طراحان اجازه می دهد به طور خودکار فایل theme.json یک وب سایت را با تمام سبک های استخراج شده مستقیماً از طرح های Figma ایجاد کنند.

وبینار آینده Layouts رایگان است اما شرکت کنندگان باید این کار را انجام دهند ثبت نام برای دریافت لینک بزرگنمایی آرشیو از همه رویدادهای پرسش و پاسخ زنده گذشته در وب سایت گوتنبرگ تایمز موجود است. بهترین راه برای اطلاع از رویدادهای آینده این است که اشتراک در به نسخه آخر هفته گوتنبرگ تایمز، زیرا مشترکین یک دعوت اولیه برای پرسش و پاسخ های زنده بعدی دریافت می کنند.


منبع: https://wptavern.com/gutenberg-times-to-host-webinar-on-how-to-use-new-wordpress-layout-features