گزارش وضعیت منبع باز ابتکار منبع باز و انتشار OpenLogic 2023 – WP Tavern

وقتی از آنها پرسیده شد که کدام دسته از منابع باز در سازمان‌هایشان مورد استفاده یا ارزیابی قرار می‌گیرند، بیش از 32 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که از ابزارهای چرخه عمر توسعه نرم‌افزار متن‌باز، فناوری کانتینرها و هماهنگ‌سازی کانتینرها و پایگاه‌های داده استفاده می‌کنند. سیستم‌های مدیریت محتوای منبع باز، دسته‌بندی جدید امسال، توسط بیش از 21 درصد از پاسخ‌دهندگان پذیرفته شده‌اند. یک یافته جالب این است که استفاده از ابزارهای امنیتی منبع باز از 22 درصد در سال گذشته به 15.94 درصد کاهش یافته است.

نظرسنجی سالانه فروشنده خنثی 872 پاسخ واجد شرایط را از مردم در بیش از 20 صنعت بزرگ دریافت کرد. پاسخ ها نشان می دهد که پذیرش منبع باز همچنان در حال رشد است، زیرا 80٪ سازمان ها افزایش استفاده از OSS را در سال گذشته گزارش کردند. صنایعی که استفاده از منبع باز به طور قابل توجهی افزایش یافته است شامل نفت و گاز، مخابرات و انرژی است.

خاویر پرز، انجیلیست پرفورس OSS و استفانو مافولی، مدیر اجرایی OSI، در 16 فوریه در یک وبینار زنده در مورد یافته ها بحث خواهند کرد. آن‌ها محبوب‌ترین OSS مورد استفاده امروز، چالش‌های کلیدی، نحوه تغییر آن بر اساس صنعت، منطقه و اندازه شرکت و آخرین روندهای امسال را برجسته خواهند کرد. ثبت رایگان است.


منبع: https://wptavern.com/open-source-initiative-and-openlogic-release-2023-state-of-open-source-report

چهار چالش اصلی که سازمان‌ها در پشتیبانی از نرم‌افزار متن‌باز گزارش کرده‌اند شامل حفظ خط‌مشی‌های امنیتی یا انطباق (41.97%)، فقدان مهارت‌ها، تجربه یا مهارت (37.50%)، همگام شدن با به‌روزرسانی‌ها و وصله‌ها (36.70%) و فقدان پائین بودن است. سطح پشتیبانی فنی (36.47٪).

OpenLogic، شرکتی که پشتیبانی فنی برای زیرساخت های منبع باز سازمانی ارائه می دهد و ابتکار منبع باز (OSI)، مباشران غیرانتفاعی تعریف منبع باز (OSD) منتشر کرده اند گزارش وضعیت منبع باز 2023.

یکی از سوالات این نظرسنجی با هدف شناسایی دلایلی بود که چرا سازمان ها نرم افزار منبع باز را انتخاب می کنند و پاسخ دهندگان می توانند بیش از یک پاسخ را انتخاب کنند. دلایل گوناگونی که هیچ ویژگی خاصی ندارند، نشان می‌دهد که سازمان‌ها عوامل متنوع و مهم زیادی دارند که آنها را به استفاده از نرم‌افزار متن‌باز سوق می‌دهد، که ممکن است بر اساس اندازه صنعت یا سازمان، پیش‌بینی آن آسان نباشد.

دانلود گزارش رایگان تا نگاهی دقیق تر به برترین فناوری های زیرساخت منبع باز، چارچوب ها و فناوری های داده داشته باشید.