کاهش استفاده از افزونه بادی پرس

بادی باس سال ها پیش بادی پرس را فورک کرد و خود را به عنوان رقیبی برای بادی پرس معرفی کرد و پروژه متن باز را در آن بد نام کرد. معرفی ویدیویی، در حالی که هنوز پلتفرم را با تمام برنامه های افزودنی BuddyPress سازگار می کند. این ویدیو نشان می دهد که BuddyPress دیگر نگهداری نمی شود، که باعث سردرگمی کاربرانی شده است که در انجمن های BuddyPress پرسیده اند که آیا این کار وجود دارد یا خیر. خاموش شدن. BuddyBoss از اکوسیستم برنامه‌های افزودنی که در اطراف BuddyPress رشد کرده‌اند سود می‌برد اما دیگر روی بهبود نرم‌افزار اصلی سرمایه‌گذاری نمی‌کند.

علاوه بر به‌روزرسانی‌های مربوط به نسخه آتی، مشارکت‌کنندگان به موضوع مهمی پرداختند بادی پرسکاهش استفاده در طول پنج سال گذشته. WordPress.org تعداد نصب‌های فعال را بیش از 100000 گزارش می‌کند، در حالی که ماه گذشته بیش از 200000 نصب شده بود. دایرکتوری آن عدد را گرد می کند بنابراین همیشه نشان دهنده تعداد افرادی که از افزونه استفاده می کنند نیست. پس از بررسی بیشتر در اعداد، مشارکت‌کنندگان دریافتند که تعداد نصب‌ها به کمتر از 200000 دستگاه رسیده است، اما رشد به‌طور پیوسته در حال کاهش است و مشارکت‌کنندگان در حال کاهش هستند.

در جدیدترین چت توسعه دهندگان بادی پرس، مشارکت کنندگان در مورد پیشرفت نسخه 11.0.0 که در 14 دسامبر 2022 پیش بینی می شود صحبت کردند.

Viet “ما به وضوح شاهد کاهش شدید آمار نصب فعال هستیم.” گفت. این ویژگی اساسی ممکن است چیزی برای معکوس کردن روند نباشد، اما حداقل نشان می دهد که یک جامعه خصوصی اولیه می تواند به راحتی برای کاربرانی ساخته شود که فقط به یک منطقه انجمن فقط کاربر وارد شده نیاز دارند. این مانع نمی‌شود که افزونه‌ها چیزی جزئی‌تر بسازند.»

ویت گفت: «حتی اگر استفاده/دانلودها کاهش یابد، ما همچنان پروژه را حفظ می کنیم. بیایید امیدوار باشیم کار فعلی ما روی پیوست‌ها و ویرایشگر Activity Block کاربران بیشتری را جذب کند.


منبع: https://wptavern.com/buddypress-plugin-usage-declining-remaining-contributors-discuss-path-forward

به نظر می رسید رشد و استفاده بادی پرس در حدود سال های 2016/2017 به اوج خود رسیده است. شرکت‌کنندگان در چت توسعه‌دهنده در مورد دلایل کاهش حدس‌زنی کردند، که ویت در نوشته‌ای از جلسه خلاصه کرد:

  • عدم وجود چیزهای جذاب جلویی که اخیراً به افزونه اضافه شده است
  • تردید برای نصب یک افزونه بزرگ مانند BuddyPress برای یک ویژگی واحد
  • فقدان ابزار حفظ حریم خصوصی، جزء رسانه ای
  • رشد استفاده از چیزهایی مانند Teams و Slack
  • پرخاشگری تجاری بادی باس (به عنوان مثال: Google Adwords) یا تم زیبای آنها

ویت گفت: «روند واقعا عالی نیست. ما به آرامی کاربران را از دست می دهیم و خط قرمز حتی نگران کننده تر است. نسبت به سال گذشته وضعیت بدتری داریم.

دیوید کاوینز، یکی از توسعه دهندگان بادی پرس گفت: «من همچنین فکر می کنم که تغییرات کار از خانه در سال 2020 واقعاً استفاده از چیزهایی مانند Teams و Slack را افزایش داد و برخی از سازمان ها از BP نیز برای این کار استفاده می کردند.

Mathieu Viet، یکی از توسعه دهندگان اصلی BuddyPress که در سال 2015 تلاش برای وارد کردن BP Attachments API به BuddyPress 2.3 را رهبری کرد، در حال کار بر روی قالب بندی برای نمایش آیتم های رسانه ای در قسمت جلویی است. او امکان اشتراک گذاری رسانه ها را با استفاده از ویرایشگر Activity Block در زمانی که افزونه BP Attachments فعال است، ممکن کرد. BP Attachments Admin UI به‌روزرسانی شده است تا نمای «ویرایش مورد» را در بر بگیرد.

نمای “ویرایش آیتم” کتابخانه رسانه BP

مشارکت کنندگان همچنین در حال بررسی راه اندازی یک نظرسنجی جدید و همچنین درخواست کمک از تیم بازاریابی وردپرس هستند. آخرین باری که BuddyPress از کاربرانش نظرسنجی کرد، در آن بود 2020 و Viet گزارش می دهد که تنها 40 پاسخ دهنده واقعی وجود دارد در حالی که بقیه هرزنامه هستند، بنابراین غیرممکن است که این نماینده جامعه باشد. مشارکت‌کنندگان همچنین قصد دارند در انجمن پشتیبانی پست کنند و بپرسند: «مهم‌ترین ویژگی که بادی پرس از دست داده است چیست؟»

به عنوان اولین گام به سمت تلاش برای رسیدگی به کمبود ابزارهای حفظ حریم خصوصی، مشارکت کنندگان در حال بررسی هستند معرفی یک کلید “سایت خصوصی”. برای بازدید از اجزای BuddyPress کاربران باید وارد سیستم شوند. این ایده مخالفت هایی دارد، زیرا در حال حاضر افزونه هایی وجود دارند که این نوع جوامع را فعال می کنند و برخی آن را به عنوان افزودن نفخ به هسته بادی پرس می دانند.

“تحلیل من این است: ما به اندازه کافی کاربر جدید برای جبران ضرر کاربران دریافت نمی کنیم.”