کاربران برنامه موبایل Jetpack Revamps، WordPress.com باید برای ادامه استفاده از آمار، Reader و ویژگی های اعلان مهاجرت کنند – WP Tavern

بامبر در پاسخ به کسانی که در مورد تفاوت‌های بین این دو برنامه می‌پرسیدند، گفت که در هفته‌های آینده چند پست دیگر در وبلاگ خبری WordPress.com منتشر خواهد شد.

یکی از کاربران پرسید که آیا ویژگی های ممتازی در برنامه Jetpack وجود دارد که هزینه اضافی را به همراه دارد و آیا تبلیغاتی در برنامه وجود دارد یا خیر.

کاربران برای انتقال خودکار داده ها و تنظیمات خود به برنامه Jetpack باید آخرین نسخه برنامه وردپرس را نصب کنند. این شامل محتوای ذخیره شده محلی، پست های ذخیره شده و تنظیمات برگزیده درون برنامه می شود. پرسش‌های متداول بیان می‌کند که کاربران پس از دانلود برنامه Jetpack، به‌صورت «خودکار جادویی» با تمام محتوای خود وارد سیستم می‌شوند.

«آیا باید تغییر کنیم؟ من فقط می‌خواهم وبلاگ بنویسم، فنی نیستم و نمی‌فهمم چرا این کار را کرده‌اید یا چگونه از آن استفاده کنم؟»

در حالی که اکثر کاربران خود میزبان Jetpack ممکن است به راحتی نیاز به سوئیچ را درک کنند، این انتقال ممکن است برای کاربران WordPress.com که تاریخچه برنامه های تلفن همراه را نمی دانند و همه آن را به عنوان “WordPress” می بینند سخت تر باشد. آنها ممکن است آگاه نباشند که محصولات یکپارچه Automattic تقریباً یک دهه است که ویژگی های بحث برانگیز در برنامه های رسمی وردپرس بوده است.

هنگامی که Automattic یک برنامه تلفن همراه را برای Jetpack در ژوئن 2021 راه اندازی کرد، عمدتاً کاربرانی را هدف قرار داد که از برنامه پرداختی Jetpack استفاده می کردند، زیرا دسترسی به ویژگی هایی مانند پشتیبان گیری، بازیابی و اسکن امنیتی را امکان پذیر می کند. مهمتر از همه، این برنامه به Automattic مسیر مستقیم تری برای کسب درآمد از Jetpack داد، بدون اینکه علایق تجاری بیشتری به برنامه های رسمی وردپرس اضافه کند.

اگر می‌خواهید از ویژگی‌های Stats، Reader و Notifications استفاده کنید، مهاجرت به برنامه Jetpack بهترین گزینه است. به منظور آسان کردن انتخاب بهترین مسیر برای کاربران، پست‌های آینده در WordPress.com باید واضح باشد که کاربران چه ویژگی‌هایی را می‌توانند در هر برنامه انتظار داشته باشند و چه زمانی باید اقدامی انجام دهند.


منبع: https://wptavern.com/jetpack-revamps-mobile-app-wordpress-com-users-must-migrate-to-keep-using-stats-reader-and-notification-features

اگر خراب نیست، آن را تعمیر نکنید. این حرکت به نفع کاربران شما نیست، پس چرا انجام شده است؟ این بوی افت قیمت اخیر را می دهد.»

این هفته Jetpack اعلام کرد که این برنامه را اصلاح کرده است و دلیل قانع‌کننده‌تری برای کسانی که از طرح رایگان مهاجرت استفاده می‌کنند ارائه می‌کند. به عنوان بخشی از یک تلاش طولانی مدت برای تمرکز مجدد برنامه های رسمی وردپرس، ویژگی هایی که برای استفاده از محصولات Automattic (افزونه Jetpack یا حساب WordPress.com) نیاز دارند، به زودی حذف خواهند شد. این شامل ویژگی‌های آمار، Reader و Notifications می‌شود که به برنامه Jetpack منتقل شده‌اند.

WordPress.com اعلامیه برای برنامه بازسازی شده Jetpack

بخش پرسش‌های متداول پست، برنامه Jetpack را به‌عنوان «تجربه انتشارات موبایلی برتر برای دنیای فوق‌العاده متصل ما» توصیف می‌کند و بیان می‌کند که «برنامه Jetpack برای دانلود رایگان است». کاربران WordPress.com که در مورد پست نظر دادند، کلمات “حق بیمه” و “دانلود رایگان” را مشکوک و گیج کننده دانستند. آنها دلیل دو برنامه را نمی دانند:

“پس اکنون وردپرس Jetpack نامیده می شود؟”

Siobhan Bamber نماینده Automattic گفت: “برای وضوح، استفاده از برنامه Jetpack رایگان است و شامل تبلیغات درون برنامه ای نمی شود.”

ما هنوز در حال برنامه ریزی نقشه راه 2023 خود هستیم و ممکن است خریدهای درون برنامه ای بخشی از برنامه های ما باشد. هدف اصلی ارائه ویژگی هایی است که بیشترین ارزش را برای کاربران به ارمغان می آورد و ما مشتاق شنیدن هر گونه ایده یا بازخوردی هستیم. هرگونه خرید درون‌برنامه‌ای اختیاری خواهد بود و استفاده از ویژگی‌های رایگان در حال حاضر رایگان است.»

کاربران WordPress.com و کاربران Jetpack در طرح رایگان که قبلاً به این ویژگی‌ها متکی بودند، باید به برنامه تلفن همراه رایگان Jetpack سوئیچ کنند. تمام ویژگی‌هایی که از برنامه اصلی وردپرس منتقل می‌شوند همچنان در برنامه Jetpack رایگان خواهند بود.

برنامه بازسازی شده Jetpack برای کاربران WordPress.com به عنوان روشی با ویژگی های غنی تر برای انتشار در وب سایت هایشان ارائه شده است، اما همچنین بار انتخاب را بر دوش کاربران می گذارد تا سعی کنند تفاوت بین این دو برنامه را درک کنند و یکی را برای همه انتخاب کنند. سایت هایی که مدیریت می کنند بسیاری نمی خواهند مشکل تغییر به یک برنامه جدید باشد. بر اساس پاسخ‌های کاربران، شاید درک این موضوع برای آنها آسان‌تر باشد که برنامه‌های رسمی وردپرس در حال حذف همه ویژگی‌ها به پلاگین Jetpack یا یک حساب WordPress.com هستند – به جای اینکه آن را به عنوان یک تجربه انتشار جدید و درخشان بفروشند.

من واقعاً از این تصمیم ناامید هستم. چرا ما را مجبور به استفاده از دو برنامه می کنید؟ توضیح شما در مورد تفاوت ها بی معنی است و به نظر می رسد به دلایلی تصمیمی گرفته اید که به ما نمی گویید و فقط سعی می کنید آن را توجیه کنید. این به هیچ وجه کاربر محور نیست.»

این اعلامیه در WordPress.com گیج کننده است، زیرا Jetpack را فقط به عنوان یک برنامه اختیاری جدید معرفی می کند و در صورتی که کاربران همچنان بخواهند به آمار، اعلان ها، خواننده و هر ویژگی پولی اضافی دسترسی داشته باشند، فوریت مهاجرت را بیان نمی کند.

بامبر در نظرات به کاربران توصیه کرد: «یک راه خوب برای تأیید اینکه آیا نسخه برنامه وردپرس شما از «مهاجرت خودکار» پشتیبانی می‌کند یا خیر، ضربه زدن بر روی یکی از بنرهای درون برنامه‌ای «جت‌پک» است. این بنرها را در پایین بخش هایی از جمله آمار و Reader خواهید دید. اگر روی بنر ضربه بزنید، فقط در نسخه‌هایی که از مهاجرت پشتیبانی می‌کنند، اعلان «Switch to the new Jetpack app» را خواهید دید.

کاربران همچنین نگران از دست دادن اطلاعات هستند، زیرا به کسانی که به برنامه تازه اصلاح شده مهاجرت می کنند، توصیه می شود پس از نصب برنامه Jetpack، برنامه وردپرس را حذف کنند. در این اطلاعیه آمده است که “مدیریت سایت شما در هر دو برنامه در حال حاضر پشتیبانی نمی شود و ممکن است به مشکلاتی مانند تضاد داده ها منجر شود.”