کاتالوگ صوتی Openverse از 800000 فایل عبور می کند، پشتیبانی صوتی اکنون از نسخه بتا خارج شده است – WP Tavern

مشارکت کنندگان گوتنبرگ در حال حاضر در حال بررسی چگونگی انجام این کار هستند ادغام اولیه Openverse را به درج اضافه کنید. ماتیاس ونتورا، معمار اصلی گوتنبرگ، پیشنهاد کرده است که یک برگه رسانه به برگه‌های موجود برای بلوک‌ها، الگوها و بلوک‌های قابل استفاده مجدد اضافه شود، که امکان کشیدن و رها کردن محتوا را به بوم می‌دهد. این امکان دسترسی راحت تری به کتابخانه رسانه در حین ساخت صفحات فراهم می کند.

openverse، که قبلاً به عنوان جستجوی Creative Commons شناخته می شد قبل از اینکه به پروژه وردپرس بپیوندد، داشته است نقطه عطف مهمی را پشت سر گذاشت با پشتیبانی از فایل های صوتی این کاتالوگ اکنون بیش از 800000 فایل صوتی را ایندکس کرده است و تیم توسعه آن پشتیبانی صوتی را از نسخه بتا حذف کرده است.

توسعه هنوز در مرحله اکتشاف و مراحل اولیه است، اما به نظر می رسد این یک ادغام جدید امیدوارکننده است که دسترسی به کاتالوگ Openverse از 600 میلیون اثر خلاقانه رایگان را برای کاربران وردپرس آسان می کند.
منبع: https://wptavern.com/openverse-audio-catalog-passes-800000-files-audio-support-now-out-of-beta

ونتورا گفت: “پانل درج کننده باید از توانایی کشیدن رسانه از درج کننده به داخل بوم، از جمله کشیدن به مکان‌نماهای بلوک برای به روز رسانی سریع الگوها و موارد مشابه با محتوای خود پشتیبانی کند.” برگه Media به کاربران امکان می‌دهد بین دارایی‌های طبقه‌بندی شده از کتابخانه رسانه و از Openverse یکی را انتخاب کنند.

ادغام عمیق تر با هسته وردپرس در نقشه راه فایل های Openverse است. همچنین دیدن بلوک صوتی اصلی وردپرس که دسترسی به Openverse را ادغام می‌کند، علاوه بر کشیدن فایل‌ها از URL یا کتابخانه رسانه، به همان روشی که بلوک Image به کاربران اجازه می‌دهد Openverse را مرور کنند، جالب خواهد بود.

نتایج جستجو را می توان بر اساس استفاده مجاز، مجوز، دسته صوتی، پسوند، مدت زمان و منبع فیلتر کرد. پیش‌نمایش به خوبی کار می‌کند و هر فایل دارای اطلاعات انتساب است که به راحتی برای کپی کردن در دسترس است. با کلیک بر روی “دریافت این صدا” بازدید کننده به فایل موجود در وب سایت مجموعه خارجی می برد که در آنجا می توان آن را دانلود کرد.

بازدیدکنندگان Openverse اکنون می‌توانند با اطمینان فایل‌های صوتی را برای استفاده در ویدیوها، پادکست‌ها یا سایر پروژه‌های خلاقانه‌شان جستجو و کاوش کنند که همگی برای استفاده رایگان تحت مجوزهای Creative Commons در دسترس هستند. این یک منبع باورنکردنی است که هر روز در حال گسترش و بهبود است. کاربران می‌توانند در هر دستگاهی جستجو کنند، اما من متوجه شدم که جستجوهای صوتی Openverse و فایل‌ها به‌طور شگفت‌انگیزی برای پیمایش در تلفن همراه آسان است.

مهندس گوتنبرگ نیک تسکوراس ایجاد کرد روابط عمومی با نمونه اولیه، اساساً یک اثبات مفهوم، برای کشف چگونگی اجرای این امر.