چگونه نظرات پست وبلاگ را در وردپرس قابل جستجو کنیم


آیا می خواهید نظرات پست وبلاگ را در نتایج جستجوی وردپرس نشان دهید؟

به طور پیش فرض، جستجوی وردپرس شامل نظرات نمی شود. این می‌تواند یافتن مکالمات جالب و تعامل با سایر کاربران را برای بازدیدکنندگان شما دشوار کند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید نظرات وبلاگ را در وب سایت وردپرس خود جستجو کنید.

چگونه نظرات پست وبلاگ را در وردپرس قابل جستجو کنیم

چرا نظرات پست وبلاگ را در وردپرس قابل جستجو کنیم؟

یک بخش نظرات پر جنب و جوش و جالب می تواند افراد را برای مدت طولانی تری در وب سایت وردپرس شما نگه دارد و حس اجتماعی را در اطراف سایت شما ایجاد کند.

به همین دلیل، نظرات محتوای ارزشمندی هستند و شما باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا نظرات بیشتری در مورد پست های وبلاگ وردپرس خود داشته باشید.

با این حال، از آنجایی که وردپرس به طور پیش‌فرض نظراتی را در نتایج جستجوی خود لحاظ نمی‌کند، بازدیدکنندگان ممکن است برای یافتن بحث‌های جالب و ارتباط با سایر کاربران یا بازدید مجدد از یک موضوع نظر خاص در وبلاگ وردپرس خود دچار مشکل شوند.

حتی ممکن است از بخش نظرات برای بازدیدکنندگان خود برای ارسال نظرات یا توصیفات استفاده کنید. داشتن نظرات قابل جستجو می تواند به افزایش فروش در فروشگاه آنلاین شما کمک کند، زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که مردم دقیقاً محصول مورد نظر خود را پیدا کنند.

همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم چگونه می توانید این مشکلات را با جستجوی نظرات پست وبلاگ در وردپرس برطرف کنید.

چگونه نظرات پست وبلاگ را در وردپرس قابل جستجو کنیم

ساده ترین راه برای جستجوی نظرات پست وبلاگ در وردپرس استفاده از آن است SearchWP افزونه

SearchWP بهترین افزونه جستجوی سفارشی برای وردپرس است که توسط بیش از 30000 وب سایت استفاده می شود. استفاده از آن آسان است و به شما امکان می دهد جستجوی داخلی وردپرس را بهبود ببخشید.

همچنین می‌توانید به راحتی این افزونه را طوری پیکربندی کنید که انواع پست‌های سفارشی را در نتایج جستجوی وردپرس و همچنین کاربران ثبت‌شده را شامل شود.

برای اینکه نظرات پست وبلاگ خود را قابل جستجو کنید، باید SearchWP را نصب و فعال کنید. اگر به جزئیات بیشتری نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال‌سازی، پنجره‌ای را مشاهده می‌کنید که به شما می‌گوید SearchWP قبلاً موتوری را برای استفاده شما ایجاد کرده است. اولین قدم سفارشی سازی این موتور است.

در این راهنما نحوه تغییر موتور پیش‌فرض را به شما نشان خواهیم داد، بنابراین می‌توانید ادامه دهید و روی دکمه «بستن» کلیک کنید تا از پنجره بازشو خارج شوید.

پنجره خوش آمد گویی SearchWP

شما اکنون به SearchWP » تنظیمات صفحه به صورت خودکار

در این صفحه، روی زبانه «مجوز» کلیک کنید. اکنون می توانید کلید خود را در کادر “مجوز” قرار دهید.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس SearchWP

این اطلاعات را در ایمیلی که هنگام خرید SearchWP دریافت کردید و در حساب خود در سایت SearchWP.

پس از چسباندن کلید مجوز، روی دکمه «فعال کردن» در کنار آن کلیک کنید.

در مرحله بعد، فقط روی تب ‘Engines’ کلیک کنید تا بتوانید هر چیزی را که افزونه در نتایج جستجو نمایش می دهد سفارشی کنید.

تب SearchWP Engines

در اینجا خواهید دید که به طور پیش‌فرض، پست‌ها قابل جستجو هستند و به عنوان، محتوا، اسلاگ و گزیده تقسیم می‌شوند.

برای اینکه نظرات در سایت شما قابل جستجو باشد، می‌خواهید روی دکمه «منابع و تنظیمات» در نزدیکی سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

پیکربندی افزونه جستجوی SearchWP

یک پنجره بازشو در وسط صفحه نمایش شما ظاهر می شود. تحت عنوان “منابع”، انواع مختلف محتوایی را که SearchWP قادر به جستجو است، مشاهده خواهید کرد.

به طور پیش فرض، این افزونه پست ها، صفحات و رسانه های سایت شما را جستجو می کند.

چگونه نظرات وبلاگ وردپرس خود را قابل جستجو کنیم

پیش بروید و کادر “نظرات” را علامت بزنید. سپس می توانید روی “انجام شد” کلیک کنید.

این شامل تمام نظرات در نتایج جستجو در سایت شما می شود.

می‌توانید نحوه جستجوی نظرات وبلاگ خود را با پیمایش به پایین برگه «موتورها» بیشتر سفارشی کنید. بخش جدیدی را مشاهده خواهید کرد که در آن می توانید نحوه جستجوی نظرات خود را پیکربندی کنید.

برای شروع، روی دکمه «افزودن/حذف ویژگی ها» کلیک کنید.

پیکربندی نظرات وردپرس قابل جستجو

در این صفحه، بخش‌هایی را برای بخش‌های مختلف نظراتی که SearchWP در نتایج جستجوی خود گنجانده است، مانند نام نویسنده، ایمیل، و خود متن نظر مشاهده خواهید کرد.

SearchWP می تواند نام نویسنده نظر و آدرس ایمیل، به علاوه محتوای خود نظر را جستجو کند.

در تصویر زیر، به SearchWP می‌گوییم که با علامت زدن کادر “نظر” و همچنین نام و آدرس ایمیل شخصی که آن را ارسال کرده است، به محتوای نظر نگاه کند.

پس از انتخاب خود، روی دکمه “انجام شد” کلیک کنید.

جستجوی نظرات وردپرس شما

هر گزینه ای که علامت زده اید اکنون در بخش “نظرات” در تب “موتورها” ظاهر می شود.

برای هر یک، SearchWP دارای یک مقیاس «ارتباط ویژگی کاربردی» است. این وزنی است که SearchWP هنگام جستجوی نظرات در وبلاگ شما به هر ویژگی می دهد.

پیکربندی نظرات وردپرس قابل جستجو

محتوایی که با یک ویژگی با ارتباط بالا مطابقت داشته باشد در نتایج جستجو بالاتر ظاهر می شود. در مقابل، محتوایی که با ویژگی‌ای مطابقت دارد که ارتباط کمتری دارد، در نتایج جستجوی کاربر پایین‌تر ظاهر می‌شود.

به‌طور پیش‌فرض، تمام لغزنده‌های ویژگی روی «کم» تنظیم شده‌اند، اما می‌توانید آن را با کشیدن نوار لغزنده به سمت راست تغییر دهید.

هر سایتی منحصر به فرد است، بنابراین ممکن است بخواهید تنظیمات مرتبط متفاوتی را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی دقیق ترین و مفیدترین نتایج جستجو را به شما می دهد.

تغییر تنظیمات مربوط به SearchWP

اگر بعداً تصمیم گرفتید که می‌خواهید یک ویژگی را از جستجوی خود حذف کنید، می‌توانید به سادگی مراحل بالا را تکرار کنید، اما علامت کادر کنار آن را بردارید.

هنگامی که از نحوه تنظیم ویژگی جستجو راضی هستید، می توانید ادامه دهید و روی دکمه “ذخیره موتورها” کلیک کنید.

تنظیمات جستجوی سفارشی وردپرس خود را ذخیره کنید

پس از چند لحظه، SearchWP پیامی را نشان می‌دهد “ایندکس نیاز به بازسازی دارد.”

اگر این پیام را دریافت کردید، ادامه دهید و روی دکمه “Rebuild Index” کلیک کنید. این همه نظرات سایت شما را به فهرست جستجو اضافه می کند، بنابراین آنها در نتایج مرتبط ظاهر می شوند.

بازسازی فهرست جستجوی SearchWP

هنگامی که این کار را انجام دادید، SearchWP به نظرات سایت وردپرس شما هنگام ایجاد نتایج جستجو نگاه می کند.

نحوه تغییر تنظیمات SearchWP

اکنون که نظرات پست وبلاگ شما قابل جستجو هستند، ممکن است بخواهید برخی از تنظیمات پیشرفته را فعال کنید که بازدیدکنندگان را آسان تر می کند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

برای نگاهی به این تنظیمات جستجوی پیشرفته، روی تب ‘Advanced’ کلیک کنید.

تنظیمات جستجوی پیشرفته SearchWP

در این صفحه می‌توانید بسیاری از رفتار افزونه را تغییر دهید، مانند انجام تنظیمات برای غلط املایی.

به عنوان مثال، اگر شخصی هنگام تایپ عبارت جستجوی خود اشتباه املایی کند، SearchWP می تواند یک “آیا منظور شما بود؟” را نشان دهد. جعبه تصحیح با نتایجی که شبیه به آنچه که عبارت جستجو باید می بود باشد.

تصویر زیر نمونه ای از این که چگونه ممکن است در وب سایت شما به نظر برسد را نشان می دهد.

ویژگی SearchWP «آیا منظورت بود».

برای استفاده از این ویژگی در جستجوهای خود، پیش بروید و “آیا منظورتان را داشتید؟” خودکار را علامت بزنید. جعبه اصلاحات

همچنین باید کادر “تطابق جزئی (در صورت لزوم فازی)” را علامت بزنید، زیرا “منظور شما بود؟” ویژگی از منطبقات جزئی استفاده می کند.

فعال کردن جستجوی فازی در SearchWP

برای نکات بیشتر در مورد تنظیمات پیشرفته SearchWP، لطفاً راهنمای گام به گام ما در مورد چگونگی بهبود جستجوی وردپرس با SearchWP را ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه جستجوی نظرات وبلاگ در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب های ما از بهترین نرم افزار چت زنده برای مشاغل کوچک و راهنمای نهایی ایجاد یک سایت عضویت وردپرس را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-make-blog-post-comments-searchable-in-wordpress/