چگونه لینک های وابسته را در سایت وردپرس خود پنهان کنیم


آیا به دنبال راهی برای پنهان کردن لینک های وابسته در سایت وردپرس خود هستید؟

پنهان کردن پیوندهای وابسته شما در وردپرس پیوندهای تمیز و خوانایی را فراهم می کند که می تواند احتمال کلیک و تبدیل را افزایش دهد. همچنین می تواند اعتماد کاربران را افزایش دهد.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی لینک های وابسته را در وردپرس پنهان کنید.

پنهان کردن لینک های وابسته در وردپرس

Cloaking لینک وابسته چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

پنهان‌سازی پیوند تکنیکی است که برای تبدیل لینک‌های وابسته طولانی به لینک‌های کوتاه‌تر و مارک‌دار در وب‌سایت وردپرس شما استفاده می‌شود.

اغلب، پیوندهای وابسته طولانی هستند، به خاطر سپردن آنها سخت است و نام کاربری یا شناسه وابسته شما را به این صورت نشان می دهند:

با پنهان‌کاری پیوند، می‌توانید لینک‌های وابسته زشت خود را به آدرس‌های اینترنتی برند مانند این کوتاه کنید:

این می‌تواند لینک‌های شما را برای مخاطبان قابل اعتمادتر و حرفه‌ای‌تر کند و باعث تشویق بیشتر کلیک‌ها شود.

اگر از پیوندهای وابسته برای کسب درآمد از وبلاگ وردپرس خود استفاده می کنید، باید پیوندها را پنهان کنید، زیرا انجام این کار می تواند نرخ کلیک و تبدیل شما را افزایش دهد.

بسیاری از افزونه‌های پنهان‌سازی پیوند نیز به شما کمک می‌کنند عملکرد استراتژی‌های بازاریابی وابسته خود را اندازه‌گیری کرده و آنها را برای نتایج بهتر بهینه کنید.

پنهان کردن پیوندهای وابسته همچنین با پوشاندن URL واقعی وابسته، یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند. این می تواند حساب های وابسته و درآمدهای شما را از کلاهبرداری یا سرقت محافظت کند.

این همچنین می تواند به جلوگیری از مسدود شدن لینک های شما توسط سایت های رسانه های اجتماعی یا موتورهای جستجو کمک کند و دید جستجوی محتوای وابسته شما را افزایش دهد.

با این اوصاف، بیایید ببینیم که چگونه می توانید به راحتی لینک های وابسته را در وب سایت وردپرس خود پنهان کنید، قدم به قدم.

نحوه پنهان کردن لینک های وابسته در وردپرس

افزونه‌های پنهان‌سازی لینک زیادی وجود دارد که می‌توانید در وردپرس از آن‌ها استفاده کنید، از جمله Pretty Links و Thirsty Affiliates. هر دو افزونه عالی هستند، اما ما از Pretty Links برای این آموزش استفاده خواهیم کرد، زیرا برای این مورد استفاده برای مبتدیان کمی بیشتر است.

با استفاده از Pretty Links به راحتی می توانید لینک های وابسته را در وردپرس پنهان کنید. این یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی وابسته برای وردپرس است که به شما امکان می دهد پیوندهای وابسته را اضافه، مدیریت و پنهان کنید.

Pretty Links را نصب و فعال کنید

ابتدا باید افزونه Pretty Links را نصب و فعال کنید. برای دستورالعمل های دقیق، لطفاً راهنمای مبتدیان ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

توجه داشته باشید: Pretty Links همچنین دارای یک نسخه رایگان که می تواند لینک ها را پنهان کند. با این حال، ما از نسخه Pro در آموزش برای باز کردن ویژگی های بیشتر استفاده خواهیم کرد.

لینک پوشیده شده خود را ایجاد کنید

پس از فعال سازی، شما باید به بخش مراجعه کنید پیوندهای زیبا » افزودن جدید صفحه از نوار کناری مدیریت وردپرس برای ایجاد یک پیوند وابسته.

هنگامی که آنجا هستید، می توانید با تایپ یک نام برای پیوند خود در گزینه “افزودن عنوان” شروع کنید.

پس از آن، باید یک نوع پیوند را از منوی کشویی ‘Redirection’ برای ایجاد پیوندهای کوتاه و مارک برای برنامه وابسته خود انتخاب کنید.

اگر “Cloaked” را انتخاب کنید، URL مورد نظر در مرورگر کاربر شما پنهان می شود و آنها فقط پیوند پنهان شده شما را می بینند. برخی از برنامه های وابسته این اجازه را نمی دهند، بنابراین ابتدا باید بررسی کنید.

گزینه دیگر “307 موقت” است. URL اصلی را با پیوند وابسته جدید شما جایگزین می کند و به موتورهای جستجو می گوید که این پیوند ممکن است در آینده تغییر کند.

یک عنوان برای پیوند وابسته خود اضافه کنید و گزینه Cloaked را به عنوان نوع تغییر مسیر انتخاب کنید

در مرحله بعد، به سادگی پیوند وابسته خود را در قسمت “URL هدف” کپی و جایگذاری کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، اسلاگی را که می خواهید برای پیوند پنهان شده خود استفاده کنید، در قسمت “پیوند زیبا” تایپ کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید پیوند پنهان شده شما مانند مثال زیر باشد، باید متن ‘/refer/bluetooth-speakers’ را در قسمت ‘Pretty Link’ تایپ کنید. سپس پیوندی مانند این دریافت خواهید کرد:

www.example.com/refer/bluetooth-speakers

پیوند وابسته پنهان شده را اضافه کنید

ویژگی ها را برای پیوند پنهان شده خود انتخاب کنید

پس از آن، به سادگی از نوار کناری سمت چپ، به تب ‘Advanced’ بروید.

از اینجا می‌توانید با علامت زدن کادر کنار این گزینه‌ها، ویژگی‌های مختلفی را به پیوند وابسته خود اضافه کنید.

برای مثال، اگر می‌خواهید یک ویژگی nofollow را به پیوند خارجی اضافه کنید، کافی است کادر کنار «بدون دنبال کردن» را علامت بزنید. این بدان معنی است که موتورهای جستجو هیچ مرجع پیوندی را به سایتی که به آن پیوند می دهید منتقل نمی کنند.

ویژگی ها را به پیوند وابسته پنهان شده اضافه کنید

همچنین می‌توانید کادر «Sponsored» را علامت بزنید تا به موتورهای جستجو بگویید که پیوند شما یک تبلیغ پولی است.

به‌علاوه، اگر می‌خواهید کد کوپن یا شناسه مشتری را به پیوند پنهان شده خود ارسال کنید، علامت زدن کادر «ارسال پارامتر» می‌تواند مفید باشد.

همچنین بهتر است کادر کنار «ردیابی» را علامت بزنید تا بتوانید عملکرد پیوندهای وابسته خود را در گزارش‌های Pretty Links مشاهده کنید.

تنظیمات Pro را برای پیوند Cloaked خود پیکربندی کنید

پس از انجام این کار، باید از نوار کناری سمت چپ به تب “Pro” بروید. اکنون، می توانید با علامت زدن گزینه “Expire” تاریخ انقضا را برای پیوند وابسته تعیین کنید.

با این کار یک برگه روی صفحه شما باز می شود که در آن می توانید تاریخ انقضای پیوند را پس از یک تاریخ خاص یا تعداد کلیک روی پیوند تعیین کنید.

برای مثال، اگر از منوی کشویی «Expire After» گزینه «Clicks» را انتخاب کرده و در قسمت «Clicks» عدد 5 را تایپ کنید، پس از اینکه 5 بازدیدکننده روی پیوند کلیک کردند، پیوند وابسته شما بلافاصله منقضی می‌شود.

همچنین می توانید یک URL برای تغییر مسیر منقضی شده در قسمت “URL” تایپ کنید. این لینکی است که کاربران در صورت کلیک بر روی پیوند وابسته منقضی شده به آن هدایت می شوند.

یک تاریخ انقضا برای پیوند وابسته پنهان شده تعیین کنید

پس از آن، می‌توانید کلیدواژه‌هایی را که می‌خواهید با پیوند وابسته خود جایگزین شوند، در قسمت «کلمات کلیدی» تایپ کنید.

این بدان معنی است که هر زمان که کلمه کلیدی انتخابی در پست یا صفحه وردپرس شما نوشته شود، افزونه به طور خودکار لینک وابسته خود را به کلمه کلیدی اضافه می کند.

همچنین می‌توانید با تایپ کردن آن در فیلد «جایگزین‌های URL» به راحتی URL دیگری را با پیوند وابسته خود جایگزین کنید.

اکنون، هر زمان که Pretty Links این URL را در وب سایت شما پیدا کند، آن را با پیوند پنهان شده جایگزین می کند.

یک کلمه کلیدی و URL جایگزین انتخاب کنید

پس از اتمام کار، به سادگی روی دکمه “به روز رسانی” در بخش انتشار کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

پس از آن، باید روی دکمه «انتشار» در همان بخش کلیک کنید تا پیوند وابسته پنهان شده خود را منتشر کنید.

ذخیره لینک وابسته

پیوند پنهان شده خود را به پست یا صفحه وردپرس اضافه کنید

اکنون، می توانید از یک پست وردپرس یا صفحه ای که می خواهید پیوند وابسته پنهان شده را در آن اضافه کنید، بازدید کنید.

هنگامی که آنجا هستید، به سادگی متنی را که می خواهید در بالای آن پیوند دهید انتخاب کنید و سپس روی نماد «پیوندهای زیبا» در نوار ابزار بلوک در بالا کلیک کنید.

با این کار یک پیام پیوند در صفحه شما باز می شود، جایی که می توانید پیوند وابسته پنهان شده را با استفاده از عنوان آن یا خود پیوند جستجو کنید.

پیوند وابسته را در ویرایشگر بلوک اضافه کنید

پس از افزودن پیوند، فقط روی دکمه «انتشار» یا «به‌روزرسانی» در بالا کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و روی لینک وابسته کلیک کنید. اکنون URL پوشانده شده را خواهید دید که شما را به صفحه محصول وابسته هدایت می کند.

پیش نمایش پیوندهای پنهان شده

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه به راحتی لینک های وابسته را در وردپرس پنهان کنید. همچنین ممکن است بخواهید آموزش ما در مورد نحوه ایجاد جعبه محصول وابسته در وردپرس و انتخاب های متخصص ما برای بهترین تم های وردپرس برای بازاریابی وابسته را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-cloak-affiliate-links-on-your-wordpress-site/