چگونه فونت های گوگل را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنیم (3 روش)

راه دیگر برای جلوگیری از مشکلات حریم خصوصی استفاده از فونت های گوگل این است که آنها را به طور کامل غیرفعال کنید و به سادگی از فونت های سیستمی نصب شده در رایانه کاربران خود استفاده کنید. ما این کار را هنگام طراحی مجدد وب سایت WPBeginner انجام دادیم و زمان بارگذاری صفحه ما را بهبود بخشید.

پس از فعال‌سازی، افزونه به‌طور خودکار تمام فونت‌های Google مورد استفاده توسط تم و افزونه‌های شما را غیرفعال می‌کند. نیازی به پیکربندی ندارد.

می توانید در راهنمای ما در مورد نحوه غیرفعال کردن فونت های گوگل در وب سایت وردپرس خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تایپوگرافی وب سایت وردپرس شما نقش مهمی در طراحی و هویت برند شما دارد. به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان وب سایت ها تایپوگرافی خود را با استفاده از فونت های گوگل سفارشی می کنند.

مشخص شده است که فونت های گوگل قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا را نقض می کند. این بدان معناست که اگر بازدیدکنندگان وب سایتی از اروپا دارید، ممکن است در معرض خطر پرداخت خسارت قانونی باشید.

اکنون وردپرس به طور خودکار از یک فونت پیش‌فرض به جای هر فونت گوگل استفاده می‌کند. اگر می خواهید فونت های مختلفی را انتخاب کنید، راهنمای ما در مورد نحوه تغییر فونت در قالب وردپرس خود را ببینید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که صفحه را به پایین اسکرول کنید و مطمئن شوید که “Font-Display Option” تنظیمات پیش فرض “تغییر (توصیه می شود)” را انتخاب کرده است.

آیا نگران مسائل حریم خصوصی و خطرات قانونی استفاده از فونت های گوگل در سایت وردپرس خود هستید؟

پس از آن، به سادگی روی دکمه “ذخیره و بهینه سازی” در پایین صفحه کلیک کنید.

روی دکمه Save & Optimize کلیک کنید

هیچ پیکربندی مورد نیاز نخواهد بود. هنگامی که فونت های Bunny را فعال کردید، فورا فونت های گوگل را در وبلاگ وردپرس، فروشگاه و هر قسمت دیگر از سایت شما جایگزین می کنند.

روش 3: فونت های گوگل را در وردپرس غیرفعال کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه میزبانی فونت های محلی در وردپرس، از جمله نحوه انجام این کار به صورت دستی و بدون افزونه را ببینید.

روش 2: فونت های گوگل را با فونت های Bunny جایگزین کنید

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه فونت های گوگل را در وردپرس حفظ کنید.

چگونه فونت های گوگل را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنیم (3 روش)

چرا فونت های گوگل برای حفظ حریم خصوصی مناسب نیستند؟

تنها کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی آن است فونت های گوگل را با فونت های Bunny جایگزین کنید افزونه برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید مراجعه کنید تنظیمات » بهینه سازی فونت های گوگل برای پیکربندی افزونه بیانیه‌ای خواهید دید که تنظیمات پیش‌فرض به‌طور خودکار فونت‌های Google شما را با کپی‌های میزبان محلی جایگزین می‌کند.

تنظیمات OMGF

اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را نصب و فعال کنید OMGF افزونه (بهینه سازی فونت های گوگل من). برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

این بدان معناست که وب سایت هایی که از فونت های گوگل استفاده می کنند دیگر با GDPR مطابقت ندارند. اگر بازدیدکنندگان وب سایتی از اتحادیه اروپا دارید، این یک ملاحظات حقوقی مهم است، زیرا ممکن است شما را مسئول خسارات وارده کند (البته قبل از هر اقدامی باید مشاوران حقوقی خود را در نظر بگیرید).

پیامی را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد که می گوید «بهینه سازی با موفقیت انجام شد». فونت های Google شما اکنون به صورت محلی میزبانی می شوند.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-make-google-fonts-privacy-friendly/

یکی از راه‌های دوست‌داشتن حریم خصوصی فونت‌های گوگل، میزبانی محلی آنها در وردپرس است. خوشبختانه، این کار با استفاده از یک افزونه آسان است.

Bunny Fonts جایگزینی برای فونت های گوگل است که حریم خصوصی را در اولویت قرار می دهد. خط‌مشی‌های ردیابی و عدم ورود به سیستم صفر آنها به شما کمک می‌کند کاملاً مطابق با GDPR بمانید. Bunny Fonts API کاملاً با Google Fonts API سازگار است و این تغییر را ساده می کند.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه سازگاری با حریم خصوصی فونت های گوگل بیاندازیم. ما سه روش را پوشش می دهیم، و شما می توانید از لیست زیر برای پرش به روش مورد نظر خود استفاده کنید.

روش 1: فونت های گوگل را به صورت محلی در وردپرس میزبانی کنید

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه فونت Google را برای حفظ حریم خصوصی دوستانه کنید. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک دامنه ایمیل رایگان دریافت کنید، یا فهرست راه های کسب درآمد از وبلاگ نویسی آنلاین با وردپرس را بررسی کنید.

با این حال، وقتی شخصی از وب‌سایتی که از فونت‌های گوگل استفاده می‌کند بازدید می‌کند، هنگام بارگیری فونت‌ها، آدرس IP او توسط Google ثبت می‌شود. این کار بدون اجازه آنها انجام می شود و اتحادیه اروپا آن را نقض مقررات حفظ حریم خصوصی می داند.

به سادگی نصب و فعال کنید فونت های گوگل را غیرفعال و حذف کنید افزونه برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.