چگونه فضای دیسک را آزاد کنیم و استفاده از Inode را در وردپرس کاهش دهیم

به طور مشابه، اگر از افزونه‌های امنیتی و پشتیبان‌گیری وردپرس استفاده می‌کنید، پاک کردن گزارش‌های امنیتی و پشتیبان‌گیری‌های قدیمی نیز به میزان قابل توجهی استفاده از inode و مشکلات فضای دیسک را بهبود می‌بخشد.

با این حال، این پلاگین ها در صورت عدم تیک زدن می توانند مقدار زیادی فایل کش تولید کنند. در نتیجه، آنها از inode در وردپرس استفاده خواهند کرد. به همین دلیل پاک کردن کش وردپرس در فواصل زمانی معین و کاهش مصرف inode بهترین روش است.

درست مانند تم ها و افزونه های غیرفعال، حذف پیش نویس پست ها و صفحات وبلاگ نیز می تواند فضای دیسک را آزاد کند و inode را در وردپرس کاهش دهد.

آپلود مستقیم ویدیوها در سایت شما به معنای استفاده از پهنای باند و فضای دیسک بیشتر است. اگر ویدیوهای باکیفیت دارید، از منابع بیشتری استفاده خواهد کرد. همچنین برای مدیریت و نمایش ویدیوها به پلاگین های مختلفی نیاز خواهید داشت که به معنای استفاده از فضای دیسک بیشتر است.

هنگامی که هاست وردپرس را برای وب سایت خود خریداری می کنید، هر سرویس فضای دیسک و محدودیت inode خاصی را ارائه می دهد.

اگر فایل‌های رسانه‌ای دارید که استفاده نمی‌شوند، چندین کپی از یک تصویر دارید، یا عکس‌هایی در اندازه نادرست دارید، می‌توانید آنها را حذف کنید تا فضا آزاد شود.

خدمات مختلف میزبانی وردپرس و افزونه های کش دارای یک گزینه داخلی برای پاک کردن کش هستند.

به عنوان مثال، نمی‌توانید از وب‌سایت خود ایمیل ارسال یا دریافت کنید، در آپلود تصاویر و سایر محتواها در کتابخانه رسانه مشکل دارید، و محتوا را در صفحات و پست‌ها به‌روزرسانی نمی‌کنید.

می توانید با نسخه رایگان شروع کنید تکثیر کننده، و ما به شدت توصیه می کنیم بررسی ویژگی های Pro، هم.

با این کار، بیایید ببینیم چگونه می توانید میزان استفاده از فضای دیسک را در سایت وردپرس خود بررسی کنید.

نحوه بررسی فضای دیسک در وردپرس

با این حال، فرآیند دستی زمان‌بر است و یافتن فایل‌های رسانه‌ای که استفاده نمی‌شوند دشوار است.

برای جزئیات بیشتر می توانید راهنمای ما را در مورد نحوه جاسازی آسان فیلم ها در پست های وبلاگ وردپرس دنبال کنید.

4. کتابخانه رسانه وردپرس خود را تمیز کنید

آیا افزونه ها و تم های وردپرس غیرفعال و در حال حاضر استفاده نمی کنید؟

معمولا، شما می توانید به کتابخانه ی رسانه از داشبورد وردپرس و تصویری را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید. پس از باز شدن جزئیات پیوست تصویر، به سادگی روی گزینه “حذف دائمی” کلیک کنید.

حذف تصاویر از کتابخانه

به طور مشابه، می توانید تم های غیر فعال وردپرس را نیز حذف کنید.

ابتدا باید به ظاهر » تم ها از داشبورد وردپرس شما.

تم های غیرفعال را حذف کنید

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه آزاد کردن فضای دیسک و کاهش مصرف inode در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد امنیت وردپرس و نکاتی برای سرعت بخشیدن به عملکرد وردپرس را ببینید.

در ابتدا، لازم نیست نگران این محدودیت ها باشید، زیرا تازه شروع به کار خواهید کرد. با این حال، همانطور که سایت وردپرس شما رشد می کند، فایل ها و پوشه های بیشتری فضای دیسک را اشغال می کنند و از inodes استفاده می کنند. هنگامی که به محدودیت اختصاص داده شده شرکت میزبانی وردپرس خود برسید، متوجه مشکلات متعددی در سایت خود خواهید شد.

آیا می دانستید که وردپرس هنگام آپلود یک تصویر در وب سایت خود چندین کپی از آن ایجاد می کند؟

اگر فضای دیسک و inode شما تمام شود، ممکن است خطاهای مختلفی را مشاهده کنید. به عنوان مثال، نمی توانید تصاویر را آپلود کنید، ایمیل ارسال یا دریافت کنید، پست های وبلاگ را به روز کنید و موارد دیگر. کاربران شما نیز برای دسترسی به وب سایت شما با مشکل مواجه خواهند شد.

به عنوان مثال، Bluehost اجازه می دهد تا کش خود را از قسمت مدیریت وردپرس پاک کنید. به سادگی گزینه “Caching” را در نوار ابزار در بالا انتخاب کنید و روی گزینه “Purge All” کلیک کنید تا کش حذف شود.

کش Bluehost را پاک کنید

راه دیگری که می توانید فضای دیسک و inodes را کاهش دهید، اطمینان از آپلود نکردن ویدیوها در وردپرس است.

یک پنجره پاپ آپ جدید با جزئیات تم وردپرس شما باز می شود. پیش بروید و روی دکمه “حذف” در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.

یک تم را حذف کنید

6. پست ها و صفحات پیش نویس وبلاگ را حذف کنید

این اندازه های تصویر فضای دیسک و inode های وب سایت شما را اشغال می کنند. علاوه بر این، اندازه نسخه پشتیبان سایت شما نیز به دلیل نسخه های مختلف یک تصویر بزرگ می شود.

همه ارائه دهندگان میزبانی وب آماری در مورد استفاده از دیسک، استفاده از فایل، تعداد حساب های ایمیل و موارد دیگر ارائه می دهند.

جایگزین بهتر این است که ویدیوها را در سایت هایی مانند YouTube یا Vimeo آپلود کنید و سپس آنها را در سایت خود جاسازی کنید. به این ترتیب، فضای دیسک و پهنای باند را آزاد خواهید کرد. ویدیوهای شما نیز در معرض دید بیشتری قرار خواهند گرفت زیرا YouTube دومین موتور جستجوی محبوب و پربازدیدترین سایت است.

راه های مختلفی برای بررسی فضای دیسک در وردپرس وجود دارد. ساده ترین راه دسترسی به cPanel سرویس هاست خود است.

وردپرس همچنین به شما اجازه می دهد تا پست ها و صفحات را به صورت انبوه حذف کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفا راهنمای ما در مورد نحوه حذف انبوه پست های وردپرس را ببینید.

7. صندوق پستی خود را خالی کنید و حساب های ایمیل استفاده نشده را حذف کنید

برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت را ببینید.

2. از ایجاد اندازه تصویر توسط وردپرس جلوگیری کنید

به عنوان مثال، اگر از Bluehost استفاده می کنید، می توانید به سادگی وارد حساب کاربری خود شوید. پس از آن، از منوی سمت چپ خود به تب «پیشرفته» بروید. ستون سمت راست آمار مربوط به استفاده از دیسک و فایل را نشان می دهد.

مشاهده استفاده از دیسک در Bluehost

داشتن قالب‌ها و افزونه‌های غیرفعال وردپرس به این معنی است که از inode استفاده می‌کنند و فضای دیسک را اشغال می‌کنند. برای افزایش فضای دیسک و کاهش مصرف inode باید این افزونه ها و تم ها را حذف کنید.

به طور مشابه، اگر چندین حساب ایمیل در سرویس میزبانی وردپرس خود راه اندازی کرده اید، می توانید حساب های کاربران غیرفعال را حذف کنید. با استفاده از cPanel ارائه دهنده هاست خود می توانید به صندوق پستی و حساب های ایمیل مختلف خود دسترسی داشته باشید.

8. کش و فایل های پشتیبان قدیمی را در وردپرس پاک کنید

آنها فضای غیر ضروری را اشغال می کنند و می توانید با حذف آنها عملکرد وب سایت را بهبود بخشید.

همچنین افزونه های مختلفی برای وردپرس وجود دارد که هنگام آپلود تصاویر به طور خودکار آنها را فشرده می کنند.

تمیز کردن کتابخانه رسانه وردپرس یک راه عالی برای افزایش فضای دیسک و کاهش inode در وردپرس است.

به سادگی به Duplicator Pro » بسته ها صفحه و نسخه پشتیبان قدیمی خود را انتخاب کنید. پس از آن، روی منوی کشویی Bulk Action کلیک کرده و Delete را انتخاب کنید.

بک آپ های موجود در وردپرس را حذف کنید

Inode جایی است که ابرداده برای فایل ها مانند اندازه فایل و مکان فیزیکی آن ذخیره می شود. استفاده از Inode برابر با تعداد فایل ها و پوشه های موجود در حساب میزبانی شما است.

وردپرس به طور خودکار اندازه های مختلف تصویر را تولید می کند که علاوه بر تصویر اصلی شامل اندازه های کوچک، متوسط ​​و بزرگ است.

وردپرس به صورت خودکار از تصاویر شما در اندازه های مختلف کپی می سازد

برای حذف افزونه ها، به سادگی به این آدرس بروید پلاگین ها » پلاگین های نصب شده از پنل مدیریت وردپرس شما. در مرحله بعد، برای هر افزونه ای که استفاده نمی شود، روی دکمه “حذف” کلیک کنید.

حذف افزونه های غیر فعال

یک راه ساده برای جلوگیری از ایجاد چندین اندازه تصویر توسط وردپرس، استفاده از آن است تولید تصاویر کوچک غیر ضروری را متوقف کنید افزونه این یک افزونه رایگان است که به شما امکان می دهد اندازه تصاویر را غیرفعال کنید.

شما می توانید با دنبال کردن راهنمای ما در مورد نحوه جلوگیری از ایجاد اندازه تصویر توسط وردپرس بیشتر بیاموزید.

3. فیلم ها را در وردپرس آپلود نکنید

برای کاهش مصرف inode و صرفه جویی در فضای دیسک، می توانید ایمیل های خود را بررسی کرده و ایمیل های ناخواسته را حذف کنید. اینها می توانند ایمیل های اسپم یا ایمیل های قدیمی باشند که دیگر مورد نیاز نیستند.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-free-up-disk-space-and-reduce-inode-usage/

یک راه کارآمدتر استفاده از افزونه های وردپرس است که به پاکسازی کتابخانه رسانه وردپرس کمک می کند. مثلا، پاک کننده رسانه یک افزونه رایگان است که سایت شما را برای فایل های رسانه ای استفاده نشده در کتابخانه و پست ها/صفحات اسکن می کند. سپس می توانید تصمیم بگیرید که کدام فایل ها را نگه دارید و کدام را حذف کنید.

اگر از حساب‌های ایمیل در سرویس میزبانی خود استفاده می‌کنید، آن‌ها نیز فضا را اشغال می‌کنند و از inode در سایت شما استفاده می‌کنند.

با این اوصاف، بیایید راه‌هایی را برای افزایش فضای دیسک و آزاد کردن inode در وردپرس بررسی کنیم. برای رفتن به بخش دلخواه خود می توانید روی پیوندهای زیر کلیک کنید.

1. از ابزارهای بهینه سازی تصویر برای کاهش اندازه آنها استفاده کنید

اگر فضای دیسک پر باشد، بازدیدکنندگان شما نیز ممکن است هنگام دسترسی به وب سایت شما با مشکل مواجه شوند. علاوه بر این، اگر فضای دیسک کافی ندارید، انتقال سایت شما به هاست دیگری نیز ممکن است کارساز نباشد.

برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه پاکسازی کتابخانه رسانه وردپرس خود را ببینید.

5. پلاگین ها و تم های غیر فعال وردپرس را حذف کنید

افزونه های کش برای افزایش سرعت وب سایت وردپرس شما و ارائه تجربه کاربری بهتر بسیار مفید هستند.

از اینجا روی تمی که می خواهید حذف کنید کلیک کنید.

به عنوان مثال، اگر شما استفاده می کنید تکثیر کننده برای پشتیبان‌گیری، می‌توانید نسخه‌های پشتیبان موجود را مشاهده کرده و نسخه‌های قدیمی را از داشبورد وردپرس خود حذف کنید.

کاهش فضای دیسک و inode ها به حل این مشکلات کمک می کند. به علاوه، عملکرد بهتر وب سایت و تجربه کاربری روان را مشاهده خواهید کرد.

به سادگی به پست ها » همه پست ها از ناحیه مدیریت وردپرس شما. سپس، روی دکمه «سطل زباله» در زیر هر پست پیش‌نویس وبلاگ کلیک کنید.

پست وبلاگ پیش نویس را حذف کنید

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه فضای دیسک و اینودها را در وردپرس کاهش دهید.

چگونه فضای دیسک و اینودها را در وردپرس کاهش دهیم

چرا فضای دیسک را آزاد کنید و استفاده از Inode را کاهش دهید؟

شما می توانید همین کار را برای صفحات پیش نویس در وب سایت خود انجام دهید.

آیا فضای دیسک و اینود برای وب سایت وردپرس خود تمام شده است؟

ابزارهای بهینه سازی تصویر از فناوری فشرده سازی برای کاهش اندازه فایل تصویر استفاده می کنند. می توانید از نرم افزارهای ویرایش عکس مانند Adobe Photoshop، Affinity یا ابزارهای وب مانند TinyPNG یا JPEGmini.

تصاویر بهینه شده در مقابل تصاویر بهینه نشده در وردپرس

این نه تنها به صرفه جویی در مصرف inode کمک می کند بلکه باعث می شود وب سایت شما سریعتر بارگذاری شود. شما همچنین پشتیبان‌گیری سریع‌تری از وب‌سایت و رتبه‌بندی بهبود یافته سئو دریافت می‌کنید.

یک راه ساده برای صرفه جویی در فضای دیسک، بهینه سازی تصاویر است. شما می توانید از ابزارهای مختلفی برای کاهش اندازه تصویر بدون کاهش کیفیت آن استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید فرمت فایل (PNG، JPEG، GIF) و ابعاد را تغییر دهید تا اندازه تصویر تا 80٪ کاهش یابد.