چگونه دکمه های واکنش وردپرس را برای افزایش تعامل اضافه کنیم


آیا به دنبال بهبود تعامل کاربران در وب سایت خود هستید؟

وجود دکمه‌های واکنش در سایت وردپرس شما راهی ساده و آسان به خوانندگان شما می‌دهد تا بدون نیاز به تایپ نظر، بازخورد خود را در وبلاگ خود ارسال کنند.

در این مقاله نحوه افزودن دکمه های واکنش در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

چگونه دکمه های واکنش وردپرس را برای افزایش تعامل اضافه کنیم

چرا دکمه های واکنش را در وردپرس اضافه کنیم؟

دکمه های واکنش به شما کمک می کنند تا تعامل کاربر را در وبلاگ وردپرس خود افزایش دهید. زیرا همه کاربران زمان یا اعتماد به نفس برای گذاشتن نظر ندارند.

به همین دلیل است که وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند فیس‌بوک از دکمه‌های لایک و دیگر Reaction برای افزایش تعامل استفاده می‌کنند. همچنین می توانید دکمه لایک فیسبوک را به پست های خود اضافه کنید.

فیس بوک به کاربران اجازه می دهد به پست ها با دکمه لایک واکنش نشان دهند

شما می توانید با افزودن دکمه های واکنش وردپرس، تعامل بیشتری را در سایت خود تشویق کنید. اینها به کاربران شما این امکان را می دهد که فقط با یک کلیک با پست شما درگیر شوند.

با این گفته، بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن این نوع دکمه واکنش به سایت وردپرس خود بیاندازیم.

نحوه اضافه کردن دکمه های واکنش در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را نصب و فعال کنید WP Reactions Lite افزونه برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

برای این آموزش، از نسخه رایگان افزونه استفاده خواهیم کرد. همچنین یک نسخه پریمیوم به نام WP Reactions وجود دارد که ویژگی‌های اضافی مانند دکمه‌ها را برای پلتفرم‌های اجتماعی بیشتر اضافه می‌کند.

پس از فعال سازی، به WP Reactions » فعال سازی جهانی برای پیکربندی افزونه پس از رسیدن به آنجا، باید سوئیچ ‘Reactions’ را در موقعیت روشن قرار دهید.

سوئیچ Reactions را به موقعیت ON تغییر دهید

اکنون دکمه های واکنش وردپرس در پایین هر پست و صفحه نمایش داده می شود. می‌توانید گزینه‌های مختلف واکنش را با کلیک کردن روی دکمه «اکنون سفارشی‌سازی» و با استفاده از جادوگر تنظیم واکنش‌های WP سفارشی کنید.

سفارشی کردن دکمه‌های واکنش وردپرس

تنظیمات پیش فرض افزونه WP Reactions برای اکثر وب سایت های وردپرسی کار می کند. با این حال، هنوز راه‌های زیادی برای سفارشی‌سازی آن‌ها بر اساس نیازهای شما وجود دارد.

ابتدا 7 ایموجی پیش فرض را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. می‌توانید با کشیدن و رها کردن شکلک‌ها، آن‌ها را مرتب یا جایگزین کنید. هنگامی که یک ایموجی به رنگ آبی برجسته می شود، به این معنی است که از قبل گنجانده شده است.

ایموجی هایی را برای افزودن به پست های خود انتخاب کنید

وقتی از انتخاب دکمه واکنش خود راضی هستید، روی دکمه «بعدی» در پایین کلیک کنید.

در صفحه بعد، می توانید اندازه ایموجی ها و اینکه آیا آنها را متحرک کنید یا خیر، انتخاب کنید. همچنین می توانید رنگ نشان هایی را انتخاب کنید که نشان می دهد کاربران چند بار روی هر واکنش کلیک کرده اند.

کاربران حرفه ای می توانند این نشان ها را به طور کلی غیرفعال کنند.

دکمه های واکنش خود را تنظیم کنید

اکنون می توانید با استفاده از تنظیمات پایین صفحه تصمیم بگیرید که دکمه های واکنش را در کجا قرار دهید. آنها می توانند در پست ها، صفحات یا هر دو ظاهر شوند و شما می توانید آنها را قبل یا بعد از محتوا نمایش دهید. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که آیا آنها تراز چپ، وسط یا راست باشند.

هنگامی که از انتخاب های خود راضی هستید، فقط روی دکمه “بعدی” کلیک کنید.

اکنون می‌توانید استایل تماس برای اقدام (CTA)، پس‌زمینه و حاشیه را انتخاب کنید. به طور پیش فرض، عبارت “واکنش شما چیست؟” بالای دکمه ها ظاهر می شود. می توانید این متن را تغییر دهید یا پنهان کنید و همچنین گزینه های فونت را تنظیم کنید.

دکمه های واکنش خود را سبک کنید

وقتی کارتان تمام شد، می‌توانید روی دکمه «بعدی» کلیک کنید.

در صفحه زیر دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی اختیاری را پیکربندی خواهید کرد. گزینه هایی برای نمایش دکمه های فیس بوک، توییتر، ایمیل و تلگرام وجود دارد. کاربران حرفه‌ای گزینه‌های بیشتری مانند LinkedIn و WhatsApp دارند.

دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را تنظیم کنید

به طور پیش فرض، افزونه این دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را پس از کلیک کاربر روی دکمه واکنش نشان می دهد. می‌توانید این تنظیم را در بخش «رفتار دکمه‌ها» تغییر یا غیرفعال کنید.

همانطور که صفحه را به پایین اسکرول می کنید، گزینه هایی برای سفارشی کردن اندازه و رنگ دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی پیدا خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که دکمه “بعدی” را هنگامی که آماده هستید فشار دهید.

تنظیمات خود را ذخیره کنید

تبریک می گویم، شما اکنون با موفقیت دکمه های واکنش وردپرس خود را پیکربندی کرده اید. مطمئن شوید که روی دکمه “ذخیره و خروج” کلیک کرده اید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

پیش نمایش دکمه های واکنش وردپرس شما

اکنون می توانید از هر پست در وب سایت خود دیدن کنید تا دکمه های واکنش را در عمل مشاهده کنید. با استفاده از تنظیمات پیش فرض در وب سایت آزمایشی ما به این صورت است.

پیش نمایش دکمه های واکنش وردپرس

هنگامی که روی یکی از دکمه های واکنش کلیک می کنید، نشان آن با یک مجموع جدید به روز می شود.

توجه داشته باشید که از آنجایی که ما روی یک ایموجی کلیک کردیم، دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی اکنون در زیر دکمه های واکنش وردپرس نمایش داده می شوند.

پیش‌نمایش دکمه‌های واکنش وردپرس با کلیک کردن

امیدواریم این آموزش به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه دکمه های واکنش وردپرس را برای افزایش تعامل در سایت خود اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه کلمات کلیدی و توضیحات متا را اضافه کنید یا لیست ما از بهترین افزونه های رسانه های اجتماعی برای وردپرس را بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-engage-readers-with-post-reactions-in-wordpress/