چگونه به راحتی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را غیرفعال کنیم


آیا می خواهید نقشه سایت پیش فرض وردپرس را در وب سایت خود غیرفعال کنید؟

ویژگی نقشه سایت پیش‌فرض در وردپرس 5.5 معرفی شد و وردپرس را قادر می‌سازد تا نقشه‌های سایت XML را به صورت خودکار برای وب‌سایت شما منتشر کند. چالش این است که این ویژگی فاقد ویژگی های پیشرفته سئوی وردپرس است که برای رتبه بالاتر نیاز دارید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی نقشه سایت وردپرس را غیرفعال کنید و با یک راه حل قدرتمندتر آن را بهبود بخشید.

چگونه به راحتی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را غیرفعال کنیم

چرا باید نقشه سایت وردپرس را غیرفعال کنید؟

نقشه سایت XML فایلی است که تمام محتوای وب سایت شما را با فرمت XML فهرست می کند، که باعث می شود موتورهای جستجو به راحتی بتوانند محتوای شما را کشف و فهرست کنند.

نقشه های سایت برای وب سایت شما بسیار مفید هستند زیرا ترافیک بیشتری را به همراه دارند و رتبه سئو سایت شما را بهبود می بخشند.

با این حال، افزونه های سئوی وردپرس متعددی دوست دارند همه در یک سئو، Yoast SEO و Google XML Sitemaps قبلاً نقشه های سایت را در وب سایت شما پیاده سازی می کنند که باعث می شود صفحات وردپرس دارای دو مجموعه نقشه سایت باشند.

نقشه های سایت تکراری برای همان صفحه وردپرس می تواند موتورهای جستجو را گیج کند و می تواند رتبه سئو شما را کاهش دهد.

اگر از افزونه سئو برای نقشه سایت خود استفاده نمی کنید، ویژگی های پیشرفته را از دست داده اید. به عنوان مثال، بسیاری از افزونه‌های محبوب سئو وردپرس ویژگی‌هایی مانند نقشه سایت ویدیویی، نقشه سایت خبری، نقشه سایت RSS و غیره را ارائه می‌دهند که باید از رقبای خود در سئو برتری کسب کنید.

با این گفته ها، بیایید ببینیم چگونه می توانید نقشه سایت پیش فرض وردپرس را به راحتی غیرفعال کنید.

روش 1. غیرفعال کردن نقشه سایت وردپرس با استفاده از افزونه SEO وردپرس

اگر از هر یک از افزونه های محبوب سئو وردپرس استفاده می کنید، آنها به طور خودکار ویژگی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را غیرفعال می کنند و آن را با یک راه حل قدرتمندتر جایگزین می کنند.

به خاطر این آموزش، ما نشان خواهیم داد پلاگین AIOSEO زیرا این افزونه ای است که ما در WPBeginner استفاده می کنیم.

All in One SEO بهترین افزونه سئو وردپرس است که به شما امکان می دهد وب سایت وردپرس خود را به راحتی برای موتورهای جستجو و پلتفرم های رسانه های اجتماعی بهینه کنید. بیش از 3 میلیون وب سایت از AIOSEO از جمله وب سایت ما استفاده می کنند.

به طور پیش فرض، All in One SEO ویژگی نقشه سایت خود را برای شما فعال می کند که به طور خودکار پس از فعال سازی، جایگزین نقشه های اصلی سایت وردپرس می شود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را نصب و فعال کنید AIOSEO افزونه برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید افزونه AIOSEO را پیکربندی کنید. اگر به کمک نیاز دارید، می توانید راهنمای گام به گام ما را در مورد نحوه راه اندازی صحیح سئو All in One در وردپرس دنبال کنید.

پس از آن، به سمت همه در یک سئو » نقشه سایت صفحه ای از داشبورد مدیریت وردپرس برای بررسی تنظیمات نقشه سایت خود.

بعد، به تب “نقشه سایت عمومی” بروید. در اینجا، مطمئن شوید که سوئیچ «فعال کردن نقشه سایت» روی «فعال» تنظیم شده است. با این کار نقشه سایت پیش فرض وردپرس غیرفعال می شود.

تنظیمات نقشه سایت AIOSEO

به غیر از نقشه سایت عمومی، توصیه می کنیم نقشه سایت ویدیویی، نقشه سایت خبری و همچنین نقشه سایت RSS را در سایت خود فعال کنید تا رتبه سئوی خود را به حداکثر برسانید.

روش 2. نقشه سایت وردپرس را با استفاده از قطعه کد غیرفعال کنید

همچنین می توانید به راحتی نقشه سایت پیش فرض وردپرس را با استفاده از کد غیرفعال کنید. می توانید قطعه کد را در فایل functions.php تم خود اضافه کنید.

با این حال، بزرگترین مشکل در افزودن کد به فایل functions.php این است که حتی یک اشتباه کوچک می تواند وب سایت شما را خراب کند.

به همین دلیل استفاده از آن را توصیه می کنیم WPCode برای اضافه کردن کد سفارشی به وردپرس این افزونه رایگان اضافه کردن قطعه کد در وردپرس را بدون نیاز به ویرایش فایل functions.php موضوع شما آسان می کند.

ابتدا باید آن را نصب و فعال کنید پلاگین WPCode رایگان. برای دستورالعمل های بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را بررسی کنید.

بعد، به قسمت جدید بروید قطعه کد وارد منوی سمت چپ داشبورد وردپرس خود شوید. این شما را به صفحه «همه قطعه‌ها» می‌آورد.

در مرحله بعد، فقط روی دکمه “افزودن جدید” کلیک کنید.

به قسمت Code Snippets بروید و روی Add New کلیک کنید

سپس WPCode شما را به صفحه «افزودن قطعه» می‌برد، جایی که می‌توانید کد سفارشی خود را اضافه کنید یا برای یافتن یک قطعه موجود از کتابخانه WPCode جستجو کنید.

همانطور که باید کد سفارشی را اضافه کنیم، به سادگی روی گزینه «Add Your Custom Code (New Snippet)» بروید و روی «Use Snippet» کلیک کنید.

روی دکمه Use Snippet کلیک کنید

اکنون به صفحه “ایجاد قطعه سفارشی” هدایت خواهید شد. می توانید با تایپ یک نام برای قطعه کد خود شروع کنید. می تواند هر چیزی باشد که شما دوست دارید.

سپس، یک «نوع کد» را از منوی کشویی سمت راست انتخاب کنید. از آنجایی که ما از یک کد PHP استفاده خواهیم کرد، به سادگی روی گزینه ‘PHP Snippet’ کلیک کنید.

یک نام برای قطعه کد خود تایپ کنید و PHP را به عنوان نوع کد انتخاب کنید

سپس، به سادگی قطعه کد PHP زیر را در «پیش‌نمایش کد» کپی و جای‌گذاری کنید.

add_filter( 'wp_sitemaps_enabled', '__return_false' );

وقتی این کار را انجام دهید به این شکل خواهد بود.

قطعه نقشه سایت خود را غیرفعال کنید جایگذاری کنید

پس از چسباندن کد، به قسمت “درج” بروید که در آنجا دو روش درج را پیدا خواهید کرد.

به سادگی گزینه “درج خودکار” را انتخاب کنید زیرا می خواهید در سراسر سایت اجرا شود.

یک حالت درج را انتخاب کنید

اکنون به بالای صفحه بروید، سوئیچ را از «غیر فعال» به «فعال» در گوشه بالا سمت راست تغییر دهید و سپس روی دکمه «ذخیره قطعه» کلیک کنید.

هنگامی که قطعه کد را ذخیره و فعال کردید، فعال می شود و نقشه سایت پیش فرض وردپرس غیرفعال می شود.

قطعه خود را ذخیره کنید

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه غیرفعال کردن نقشه سایت پیش فرض وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای نهایی SEO وردپرس ما را برای بهبود رتبه بندی خود بررسی کنید و مقایسه ما را با بهترین هاست مدیریت شده وردپرس ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-easily-disable-the-default-wordpress-sitemap/