چگونه از مشکلات سرور باعث خطای 404 در وردپرس جلوگیری کنیم


اگر با مسائلی که باعث خطای 404 می شوند مقابله نکنید، نرخ پرش سایت شما ممکن است از کنترل خارج شود. این کد وضعیت HTTP نشان می دهد که مرورگر وب بازدیدکننده با موفقیت با سرور سایت شما ارتباط برقرار کرده است اما نتوانسته محتوای درخواستی را پیدا کند.

از نظر فنی، خطای 404 یک مشکل فرانت اند است، اما ریشه مشکل اغلب از باطن سایت نشات می گیرد. به همین دلیل است که مدیریت صحیح سرور سایت و اطمینان از اینکه همه منابع به راحتی در دسترس هستند، بهترین راه برای اطمینان از دسترسی بازدیدکنندگان به تمام صفحات یک وب سایت است.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از مشکلات سرور که باعث خطای 404 در وردپرس می شود جلوگیری کنید و بررسی کنید که آیا صفحات وب سایت شما منابعی ندارند یا خیر.

نقش سرورها در وردپرس

تمام فایل های مورد نیاز برای اجرای یک وب سایت وردپرس در یک سرور ذخیره می شوند. این شامل فایل‌های اصلی وردپرس، برگه‌های سبک CSS، جاوا اسکریپت و فایل‌های HTML است.

علاوه بر این، تمام متن‌ها، تصاویر، ویدئوها و فونت‌هایی که در یک وب‌سایت آپلود می‌کنید در سرور آن قرار می‌گیرند. اکثر ارائه دهندگان هاست نصب وردپرس را بر روی سرور خود آسان می کنند زیرا به شما امکان می دهند پایگاه داده را راه اندازی کنید، نام دامنه را وارد کنید یا توضیحات وب سایت را بنویسید.

برای اتصال یک سایت وردپرس به سرور و آپلود فایل های مورد نیاز برای اجرای وب سایت، به یک کلاینت FTP نیاز دارید.

مرورگرهای وب با سرورها ارتباط برقرار می کنند تا اطلاعات مورد نیاز برای بارگذاری یک صفحه در یک وب سایت را بازیابی کنند. خطای 404 زمانی نمایش داده می شود که یک مرورگر وب نتواند یک صفحه یا برخی از محتویات آن را در سرور پیدا کند.

از این رو، بازدیدکنندگان وب‌سایت ممکن است این کد وضعیت HTTP را ببینند، حتی اگر صفحه‌ای که می‌خواهند به آن دسترسی پیدا کنند در مکان اصلی خود باشد و اگر تصاویر، ویدیوها یا خطوط کد موجود در آن صفحه حذف شده باشند، URL آن تغییری نمی‌کند.

در نتیجه، هر زمان که مکان فایل‌های رسانه یا اسناد حاوی کد روی سرور را تغییر می‌دهید، باید مطمئن شوید که همه صفحات کار می‌کنند.

تشخیص خطاهای 404 سمت سرور

سریع ترین راه برای دریافت نمای کلی از تمام صفحات وب سایت خود که خطاهای 404 را نشان می دهند، نصب تغییر مسیر افزونه

ادامه مقاله در زیر

این افزونه علاوه بر اینکه شما را قادر می سازد پیوندهای دائمی را انتقال دهید، الگوهای تغییر مسیر را ایجاد کنید یا تغییر مسیرهای مشروط را تنظیم کنید، لیستی از صفحات وب سایت شما را با خطاهای 404 به شما نشان می دهد.

همچنین یک گزارش دائمی از تمام 404 ها را نگه می دارد و به شما امکان می دهد تاریخچه وب سایت خود را در مورد مسائل مربوط به “Page Not Found” ردیابی کنید. بخش 404s تمام صفحاتی را که بازدیدکنندگان وب سایت شما به دلیل خطای 404 نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند را نمایش می دهد.

تشخیص خطاهای 404 سمت سرور

افزونه Redirection به شما این امکان را می دهد که با هدایت بازدیدکنندگان به صفحه دیگری مشکل را برطرف کنید، اما به شما کمکی نمی کند تا ریشه مشکل را تشخیص دهید.

انجام ممیزی سایت خطای 404 گزینه دیگری است که برای شناسایی صفحاتی که بازدیدکنندگان وب سایت شما نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند استفاده می کنید. شما می توانید استفاده کنید کنسول جستجوی گوگلعملکرد Crawl Errors برای تکمیل این کار.

یک بار دیگر، ممیزی سایت خطای 404 فقط صفحاتی را که محتوای گمشده یا مشکل دیگری دارند که مانع از دسترسی مرورگر وب به آنها می شود شناسایی می کند، اما به شما نشان نمی دهد که چه چیزی باعث این مشکل شده است.

نشان دادن دامنه به سمت سرور نام صحیح

خطاهای 404 در وردپرس اغلب پس از انتقال یک وب سایت به سرور جدید رخ می دهد.

هر زمان که وب‌سایتی را به سرور سیستم نام دامنه (DNS) جدیدی منتقل می‌کنید، یک آدرس IP جدید با دامنه مرتبط می‌شود، زیرا ارائه‌دهنده میزبانی شما به زمان نیاز دارد تا سابقه IPهای مرتبط با دامنه شما را به‌روزرسانی کند.

این دوره به عنوان تکثیر نامیده می شود و معمولاً 24 ساعت طول می کشد. خطای 404 ممکن است در این مدت در وب سایت شما ظاهر شود، اما در بیشتر موارد، پس از تکمیل انتشار، مشکل از بین می رود.

اگر مشکل پس از دوره انتشار همچنان ادامه داشت، باید تنظیمات DNS را تنظیم کنید زیرا ممکن است نام دامنه همچنان به ارائه دهنده میزبان قدیمی شما متصل باشد.

با تغییر نام سرور در ثبت کننده دامنه، مشکل حل می شود. این فرآیند نسبتاً ساده است زیرا شما باید یک یا چند سرور نام را از ارائه دهنده هاست خود خریداری کنید و آنها را در حساب ثبت کننده دامنه خود وارد کنید.

نشان دادن دامنه به سرور نام صحیح

لطفاً توجه داشته باشید که مراحلی که باید انجام دهید به ارائه دهنده هاست و ثبت کننده دامنه ای که استفاده می کنید بستگی دارد. در اینجا یک نمای کلی از روند ارائه شده است.

  • ایمیل پس از خرید که از ارائه دهنده هاست دریافت کرده اید باید حاوی دو یا چند سرور نام باشد. در غیر این صورت، این اطلاعات باید در حساب کاربری شما در پلتفرم میزبانی نیز موجود باشد.
  • به حساب ثبت کننده دامنه خود بروید و بسته به ثبت کننده دامنه خود، فهرست دامنه یا برگه دامنه ها را جستجو کنید. دکمه مدیریت یا مدیریت DNS را پیدا کنید، تمام سرورهای نام را حذف کنید و آنها را با موارد جدیدی که از ارائه دهنده هاست خود خریداری کرده اید جایگزین کنید.

سپس تغییرات را ذخیره کنید و بررسی کنید که آیا صفحات وب سایت شما همچنان خطای 404 را نشان می دهد یا خیر. در صورت تمایل، می توانید از بررسی کننده DNS برای تعیین اینکه آیا دامنه شما به سرور DNS صحیح اشاره می کند یا خیر.

به روز رسانی مجوزهای پوشه و فایل

پیکربندی مجدد تنظیمات مجوز فایل ممکن است مشکلات 404 را حل کند. این مجوزها به سروری اطلاع می دهد که می تواند فایل های ذخیره شده در آن سرور را ویرایش، بخواند یا اجرا کند.

از این رو، مرورگرهای وب بدون اجازه دسترسی به پوشه ها یا فایل های روی سرور وب سایت شما، پیام خطای 404 را نمایش می دهند. اکثر گزینه‌های میزبانی شامل کنترل پنل‌هایی با گزینه File Manager هستند که به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید چه کسی می‌تواند فایل‌ها را بخواند، اجرا کند یا روی سرور بنویسد.

به روز رسانی مجوزهای پوشه و فایل برای جلوگیری از خطاهای 404

به یاد داشته باشید که مکان گزینه های مجوز پوشه و فایل به میزبانی که استفاده می کنید بستگی دارد. این گزینه ها باید به راحتی از تب Hosting در hPanel، cPanel و سایر ابزارهای مدیریت سرور قابل دسترسی باشند.

هنگامی که مجوزهای فایل و پوشه سرور خود را به روز کردید، باید بررسی کنید که آیا صفحات وب سایت شما همچنان خطای 404 را نشان می دهند.

بررسی گزارش های سرور

اکثر سرورها می توانند گزارش های فعالیت تولید کنند که اطلاعات زیادی در مورد فعالیت های سرور و وب سایت شما در اختیار شما قرار می دهد. گزارش‌های فعالیت وردپرس می‌توانند تمام تغییرات پیوند ثابت یا محتوایی را که می‌توانند باعث خطای 404 شوند را پیگیری کنند.

این تابع به طور پیش فرض فعال نیست و اگر نمی توانید این گزینه را در کنترل پنل سرور خود پیدا کنید، ممکن است مجبور شوید فایل wp-config.php را ویرایش کنید.

با این حال، cPanel و hPanel به طور پیش فرض این گزینه را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد به راحتی بررسی کنید که آیا یک یا چند صفحه در وب سایت شما خطاهای 404 را نشان می دهد یا خیر.

علاوه بر این، می توانید یک افزونه مانند نصب کنید گزارش فعالیت یا گزارش فعالیت WP اگر برای اضافه کردن کد به فایل wp-config.php احساس راحتی نمی کنید. این افزونه ها نمای کلی تمام صفحات یا محتوایی که حذف می کنید را به شما نشان می دهند و شناسایی ریشه مشکل خطای 404 را آسان تر می کنند. فراموش نکنید که گزارش های فعالیت وردپرس نمی توانند خطاهای 404 را به تنهایی حل کنند.

استفاده از شبکه های تحویل محتوا برای جلوگیری از خطاهای 404

شبکه تحویل محتوا مجموعه ای از سرورها است که در سراسر جهان پخش شده اند که به وب سایت ها کمک می کند سریعتر بارگذاری شوند. موقعیت جغرافیایی کاربر نقش مهمی در تعیین سرعت دسترسی به محتوای یک وب سایت دارد.

ارائه دهندگان هاست با CDN های شخص ثالث مانند سازگار هستند Cloudflare، صاحبان وب سایت وردپرس را قادر می سازد تا به مخاطبان جهانی دست یابند. این شبکه ها از نسخه های ثابت فایل های سایت استفاده می کنند که تغییر نمی کنند مگر اینکه با فایل دیگری جایگزین شوند.

در نتیجه، صفحاتی که از طریق CDN بارگذاری می‌شوند، اگر برخی از کدها یا فایل‌های رسانه‌ای خود را از سرور اصلی حذف کنید، بعید به نظر می‌رسد که خطاهای ۴۰۴ را نشان دهند، زیرا آنها قبلاً یک نسخه ثابت از یک صفحه را با تمام منابعی که مرورگرهای وب برای بارگیری نیاز دارند میزبانی می‌کنند.

محتوای ذخیره شده در CDN به‌طور خودکار به‌روزرسانی نمی‌شود تا تغییراتی را که در سرور اصلی ایجاد کرده‌اید منعکس کند. اگر یک خط کد یا عکسی را در سرور اصلی حذف کنید، این تغییرات در صفحاتی که مرورگرهای وب از طریق CDN به آن دسترسی دارند، نمایش داده نمی‌شوند.

بهترین ارائه دهندگان هاست برای جلوگیری از مشکلات سرور

انتخاب یک ارائه دهنده هاست یکی از مهم ترین مراحلی است که باید قبل از راه اندازی یک وب سایت وردپرس انجام دهید.

علاوه بر آسان کردن نصب وردپرس، بهترین ارائه دهندگان هاست همچنین به شما امکان می دهند از مشکلات سرور که به طور بالقوه می تواند باعث خطای 404 شود جلوگیری کنید.

علاوه بر این، ارائه دهندگان هاست قابل اعتماد اغلب نیاز به استخدام یک توسعه دهنده وردپرس را برای بهینه سازی تنظیمات سرور حذف می کنند زیرا پیکربندی گزینه های آنها ساده است. در اینجا برخی از بهترین ارائه دهندگان هاست وردپرس وجود دارد که می توانند به شما در جلوگیری از مشکلات سرور کمک کنند.

میزبان

اعضای باتجربه جامعه وردپرس نیازی به معرفی ندارند میزبان زیرا یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان هاست برای وب سایت های وردپرسی است.

این پلتفرم ویژگی Activity Log را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد تمام خطاها را در یک وب سایت نظارت کنید و تغییر سرور نام را بدون زحمت انجام دهید. همه طرح های هاست وردپرس مقرون به صرفه هستند، بنابراین نیازی به هزینه گزافی روی سرور سایت خود نخواهید داشت.

کینستا

پشتیبان گیری روزانه از وب سایت، CDN رایگان و سرعت بارگذاری سریع از جمله مزایای بی شمار میزبانی وب سایت وردپرس در کینستا سرورها

مهاجرت یک سایت وردپرس موجود به Kinsta می تواند عملکرد کلی آن را افزایش دهد و دیگر نگران هدایت بازدیدکنندگان از آدرس IP قدیمی خود نخواهید بود. با این حال، اگر بودجه کمی دارید، این ارائه دهنده میزبانی ایده آل نیست.

Bluehost

انتخاب یک Bluehost طرح میزبانی وردپرس به شما کنترل کامل بر مدیریت سایت شما می دهد.

شناسایی مشکلات بالقوه ای که می تواند باعث خطاهای 404 و سایر خطاها شود مشکل ساز نخواهد بود زیرا همه طرح ها دسترسی به طیف گسترده ای از ابزارها را برای شما فراهم می کنند که می توانند لینک های شکسته را شناسایی کنند.

علاوه بر این، پشتیبانی مشتری Bluehost به صورت 24 ساعته در دسترس است تا به شما در رفع مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید کمک کند.

حل خطاهای 404 با میزبانی قابل اعتماد

انتقال به سرور جدید یا بهینه سازی تنظیمات سرور ممکن است باعث خطای 404 شود، اما این مشکلات اغلب به سرعت حل می شوند.

با این حال، مسائل 404 گاهی اوقات می تواند بسیار پیچیده باشد. به همین دلیل است که استفاده از یک ارائه دهنده میزبانی که به شما امکان می دهد تمام فعالیت های سرور سایت خود را پیگیری کنید و به سرعت تمام صفحات 404 را شناسایی کنید، می تواند زندگی شما را در دراز مدت بسیار آسان تر کند.

یک راه حل قابل اعتماد میزبانی به شما امکان می دهد تنظیمات سرور را تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که مرورگرهای وب می توانند به تمام پست ها و صفحات سایت شما دسترسی داشته باشند.


منبع: https://wplift.com/preventing-server-issues-that-cause-404-errors-in-wordpress