پیمایش در عصر جدید تولید کد به کمک هوش مصنوعی در وردپرس – WP Tavern

پس از دریافت یک رشته تخلف، تیم پلاگین وردپرس است هشدار به توسعه دهندگان کد ارسال شده به دایرکتوری رسمی باید با GPL سازگار باشد.

مفسران خاطرنشان کردند که تکمیل خودکار در IDE های مدرن به روش مشابهی کار می کند و همچنین قطعه ها. این نوع ابزارها می‌توانند بهره‌وری را افزایش دهند، اما توسعه‌دهندگان افزونه‌های آینده‌نگر که ممکن است در مورد مجوز نرم‌افزار آگاه نباشند، باید از کپی عمده‌ای از کار دیگران بدون اعتبار دادن به آنها دوری کنند. این ممکن است مستلزم انجام برخی تحقیقات بیشتر در مورد کدهایی باشد که هوش مصنوعی بیرون می اندازد.

تعداد بیشتری از این پلاگین ها در راهند – جایی که فرد فقط باید ایده خود را در خواب ببیند و ابزار هوش مصنوعی انتخابی خود را برای کد درخواست کند. اینها در حال حاضر به احتمال زیاد افزونه های ساده ای خواهند بود، اما هنوز برای ایجاد برخی از بهترین روش ها برای استفاده از تولید کننده کد خیلی زود نیست. وردپرس در حال پیمایش قلمرو جدیدی است که در آن هر کسی می‌تواند افزونه‌ای را با دستورات خلاقانه و تجربه بسیار کمی از کد ایجاد کند.
منبع: https://wptavern.com/navigating-the-new-era-of-ai-assisted-code-generation-in-wordpress

پراشان گفت: «نسخه اول عالی کار کرد. “من چند بهبود زیبایی شناختی کوچک در صفحه تنظیمات و نمایش پیام انجام دادم، اما ما در حال حاضر 95٪ راه را طی کرده بودیم!”

اپستاین گفت: «بله، کد انشعابی خوب است. با این حال، شما باید به آنها اعتبار دهید، و این چیزی است که آن هوش مصنوعی در انجام آن بسیار بد بوده است.

توسعه دهندگان پلاگین وردپرس از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند و آن را در محصولات خود مانند پیشنهادات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی RankMath برای ایجاد محتوای مناسب SEO، بلوک های آزمایشی WordPress.com برای تصاویر و محتوای تولید شده با هوش مصنوعی و یک افزونه Setary که از هوش مصنوعی برای نوشتن و ویرایش انبوه توضیحات محصول WooCommerce استفاده می کند. سایت wpfrontpage است ردیابی این افزونه ها اما WordPress.org نیز لیست می کند ده ها از افزونه‌های دارای هوش مصنوعی، بسیاری از آنها برای نوشتن محتوا یا تولید تصاویر ایجاد شده‌اند.

جهان در حال یادگیری راه‌های جدید برای حرکت سریع‌تر با کمک هوش مصنوعی است، زیرا افزایش دسترسی به این فناوری آماده است تا نحوه کار انسان‌ها را متحول کند. هوش مصنوعی مولد ده‌ها سال قدمت دارد، اما پیشرفت‌های اخیر و ابزارهای جدیدی مانند DALL-E (که در ژانویه ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد) هوش مصنوعی را در دسترس عموم قرار داده است.

علاوه بر افزودن هوش مصنوعی به پلاگین ها، توسعه دهندگان تلاش کرده اند تا افزونه های ChatGPT را برای آنها بسازند، با متفاوت است درجه از موفقیت:

GPL یکی از آن اصول برای جامعه وردپرس است که رشد غیرمعمول و اکوسیستم بسیار موفق آن را ممکن کرده است. هنوز مناطق خاکستری زیادی در مورد صدور مجوز و کد تولید شده توسط هوش مصنوعی وجود دارد. توسعه دهندگان بهتر است از کدهای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای الهام گرفتن استفاده کنند و تا جایی که می توانند اعتباری را ارائه دهند.

تا کنون توسعه دهندگان گزارش موفقیت بیشتری با ChatGPT نسبت به Bard داشت. در برخی موارد، فرآیند ایجاد ناقص است و برای اطمینان از کارایی افزونه نیاز به تخصص دارد، اما همچنین دنیای توسعه افزونه را به روی کسانی باز می کند که بدون استخدام توسعه دهنده قادر به ایجاد پلاگین نیستند.

چه زمانی ChatGPT در نوامبر 2022 وارد شد، و جرقه انفجاری از ابزارهای ساخته شده برای گسترش قابلیت های آن تقریباً در همه جنبه های کار را برانگیخت. ابزارهای هوش مصنوعی مکالمه اکنون می توانند تعداد بی شماری از کارهای پیش پاافتاده مانند این را انجام دهند به روز رسانی رزومه شما، خواندن و خلاصه کردن فایل های PDF، و ایجاد اسلاید برای ارائه. دیروز گوگل اعلام کرد که در حال آزمایش است بارد، ربات چت هوش مصنوعی آن رقیب ChatGPT و Bing AI است. در دنیای پرشتاب شرکت‌هایی که با هوش مصنوعی نوآوری می‌کنند، GitHub نیز اعلام کرد کمک خلبان X، که توسط GPT-4 پشتیبانی می شود و Copilot را برای کشیدن درخواست ها، اسناد و خط فرمان اضافه می کند و ویژگی های چت و صوتی را برای Copilot معرفی می کند.

دیوانه

— سرنای عزیز (@amado_serna) 18 مارس 2023

“چطور درستش کردم؟ البته من ChatGPT را مجبور کردم این کار را انجام دهد. “من مشکلات و چند قطعه از کدم را کپی/پیست کردم و کد ثابت را بیرون ریخت.”

اپستاین مثالی را ذکر کرد که در آن یک توسعه‌دهنده یک پلاگین «scroll to top» با کدی که از افزونه دیگری که در WordPress.org میزبانی شده بود کپی شده بود، ساخت. پنج بار ارسال شد و هر بار رد شد.

ستاره شمالی به کاربران این امکان را می دهد که پیامی را در نوار مدیریت وردپرس با تنظیمات سفارشی کردن آن همراه با متن و رنگ پس زمینه نمایش دهند.

“شما خوش آمدید از هر ابزاری که می خواهید برای ساخت پلاگین استفاده کنید. که گفت شما اگر بخواهید آن را در اینجا میزبانی کنید، 100٪ مسئول آن کد هستید…

اما نکته مهم در اینجا این است که به این معنی است که اگر ChatGPT، برای مثال، پلاگین شما را ساخته باشد، شما باید تأیید کنید که تمام کدهای استفاده شده با GPL سازگار است. درست همانطور که از شما انتظار می رود مجوزها را در کتابخانه ها و قطعه کدها تأیید کنید، همه چیز در افزونه شما باید با GPL سازگار باشد. اگر تشخیص دهیم که کد شما یک کپی از کد شخص دیگری است یا شامل کدی از افزونه‌های غیر GPL است، ارسال شما رد می‌شود و هر افزونه زنده بسته می‌شود.»