پیشنهاد جدید به نظر می رسد تم های پیش فرض وردپرس قدیمی را بازنشسته کند – WP Tavern

تم هایی که از طریق اکانت WordPress.org از طریق Community Themes Initiative منتشر می شوند، مانند تم اخیر عرشه اسلاید Stacks، به طور رسمی پشتیبانی می شوند و به بارگذاری اضافه می کنند. با این حال، این تم ها از مزیت کار با ویرایشگر سایت و تمام آخرین ویژگی هایی که وردپرس ارائه می دهد برخوردار هستند. هنگامی که با منابع محدود داوطلب سروکار دارید، پشتیبانی از تم های پیش فرض قدیمی تر به اندازه صرف این تلاش ها برای تم های مدرن تر مزیتی ندارد.

همچنین به روشن شدن مسیر کار بر روی آزمایش‌ها و ابتکارات مبتنی بر موضوع بلوک جدید (مانند ابتکار تم های جامعه) تلاش برای اصلاح نقشی که مضامین در عصر ویرایشگر بلاک خواهند داشت.

این پیشنهاد بر اساس بازخورد و توصیه های گروهی از مشارکت کنندگان تهیه شده است. اکنون در انتظار بازخورد از جامعه بزرگتر است. مشارکت کنندگان به زودی به سمت کارهای عملی مرتبط با موضوعات بازنشستگی خواهند رفت، مگر اینکه پیشنهاد به طور قابل توجهی اصلاح شود.


منبع: https://wptavern.com/new-proposal-looks-to-retire-older-wordpress-default-themes

سه تم پیش‌فرض اخیر وردپرس به طور فعال حفظ می‌شوند و مشارکت‌کنندگان به حفظ تم‌های زیر با رفع اشکال، به‌روزرسانی‌های سازگاری و رفع‌های امنیتی ادامه می‌دهند:

  • بیست و هفده
  • بیست و نوزده
  • بیست و بیست

یک جدید پیشنهاد در WordPress.org توصیه می‌کند که تعمیر و نگهداری فعال تم‌های قدیمی‌تر را متوقف کنید و یک سیستم جدید از الزامات برای بازنشستگی آنها را پیاده‌سازی کنید.

Desrosiers ادعا می کند که کاهش بار پشتیبانی بر روی مشارکت کنندگان به آنها امکان می دهد بر روی اطمینان از ارائه مدرن ترین تم های مبتنی بر بلوک تمرکز کنند که بهترین تجربه را ارائه می دهند.

استقبال عمومی از پروپوزال مثبت بوده است، زیرا کسانی که از تم های بسیار قدیمی استفاده می کنند معمولاً به دنبال تغییرات کمتری در وب سایت خود هستند. با وجود به‌روزرسانی‌های امنیتی که هنوز برای تم‌های بازنشسته در دسترس است، این کاربران مجبور نخواهند شد به یک تم جدیدتر به‌روزرسانی کنند.

Desrosiers گفت: “از آنجایی که تعداد بسیار زیادی وجود دارد، غیر معمول نیست که چندین ماه طول بکشد تا تم های پیش فرض قدیمی به درستی از ویژگی های جدیدتر اضافه شده در هسته وردپرس پشتیبانی کنند.” “علاوه بر این، مضامین ایجاد شده قبل از وجود API های خاص اغلب قادر به استفاده کامل از این ویژگی های جدید (سبک های جهانی، الگوهای بلوک و غیره) نیستند.”

این پیشنهاد علاوه بر کاهش تعداد تم های پشتیبانی شده فعال از 13 به 6، دارای مزایای متعددی است، اما همچنین دارای اشکالی است که بر حدود 730000 کاربر تأثیر می گذارد که دیگر از تم های خود پشتیبانی نمی کنند.

وردپرس سه تم پیش فرض اخیر را در آخرین بارگیری باندل می کند. این پیشنهاد به دنبال آن است که تم های قدیمی را پس از حداقل پنج سال پشتیبانی و زمانی که استفاده به کمتر از 1٪ از کل سایت های وردپرس بر اساس داده های WordPress.org کاهش یابد، بازنشسته شود. با استفاده از این معیار، تم های پیش فرض Twenty Ten تا Twenty Sixteen بازنشسته می شوند و فقط به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کنند. Desrosiers یک ارزیابی سالانه از داده‌های استفاده را پیشنهاد می‌کند تا مشخص شود که کدام موضوعات بازنشسته می‌شوند.

وردپرس به بیستمین سالگرد خود نزدیک می‌شود و در اکثر آن سال‌ها، مشارکت‌کنندگان یک موضوع پیش‌فرض جدید را ایجاد کرده‌اند. حتی اگر ساختار و ویژگی‌های پشتیبانی‌شده تم‌های پیش‌فرض در طول سال‌ها به شدت تغییر کرده است، مشارکت‌کنندگان همچنان فعالانه تمام ۱۳ موضوع «بیست» را حفظ می‌کنند.

جاناتان دسروسیرز، یکی از مشارکت کنندگان اصلی Bluehost، گفت: «سطح تلاش برای پشتیبانی از 13 موضوع، به خصوص در زمان ویرایشگر بلوک که به سرعت در حال تکامل است، ناچیز نیست. بار حفظ این مضامین از لحاظ تاریخی بر دوش تیم Core بوده است تا اطمینان حاصل شود که آنها همچنان هرگونه به روز رسانی مورد نیاز را دریافت خواهند کرد. این وظایف شامل مواردی مانند اطمینان از سازگاری با نسخه‌های جدیدتر PHP، رفع اشکالات، به‌روزرسانی‌ها و حذف وابستگی‌ها، به‌روزرسانی‌های امنیتی و موارد دیگر است.