پیشنهاد جدید به دنبال به‌روزرسانی فرآیند انتشار وردپرس برای ادغام ویژگی‌های گوتنبرگ پس از فریز کردن ویژگی بتا 1 – WP Tavern

کاگی گفت: «با این جریان کاری تغییر یافته، مقدار واقعی زمانی که با احتمال بسیار زیاد می‌دانید چه ویژگی‌هایی بخشی از یک نسخه هسته معین خواهند بود، کوتاه‌تر می‌شود و اطمینان از سازگاری با انتشار در زمان انتشار دشوارتر می‌شود.» .

Kägy همچنین به چالش‌های توسعه‌دهندگان پلاگین و تم اشاره کرد که برنامه‌های افزودنی خود را در برابر هسته آزمایش می‌کنند تا از سازگاری با آخرین نسخه اطمینان حاصل کنند.

فابیان کاگی، مشارکت‌کننده اصلی گفت: «چیزی که من را در مورد نحوه کارکرد این کار نگران می‌کند، این است که در حال حاضر سطح اسناد برای ویژگی‌هایی که در هسته قرار می‌گیرند، استاندارد بالاتری نسبت به ادغام گوتنبرگ دارند.» زمانی که به مرحله بتا 1 نزدیک شدیم، تیم مستندسازی تمام ویژگی‌هایی را که در آن چرخه ادغام شده‌اند انجام می‌دهد، مطمئن می‌شود که یادداشت‌های توسعه‌دهنده برای هر تغییری که ممکن است بر کاربران/توسعه‌دهندگان تأثیر بگذارد وجود داشته باشد. اگر این مهلت کوتاه شود، به این معنی است که ممکن است حفظ این استاندارد دشوارتر شود.»

اوز گفت: «قصد این بود که دو یا سه روز دیگر اجازه دهیم، نه یک یا دو هفته. «این استثنا به ندرت اتفاق می افتاد، شاید چند بار در سال.

بخش نظرات پیشنهاد با نظرات متفاوت فعال است. چندین شرکت کننده در بحث موافق نبودند که فقط به این دلیل که ویژگی ها در افزونه هستند به این معنی نیست که آنها به اندازه کافی در برابر اهدافی که قرار بود به آن دست یابند آزمایش شده اند.

معمولاً، هر ویژگی و پیشرفت جدیدی که در نسخه منتشر می‌شود باید قبل از نسخه بتا 1 ارائه شود تا برای آزمایش آماده شوند. قبلاً می‌توانستند بلیط‌ها را درست قبل از بتا 1 از «افزایش» به «وظیفه» تغییر دهند، به‌عنوان یک استثنای نادر برای مواردی که به موقع برای بتا آماده نشده بودند و فقط به چند روز دیگر برای تعهد نیاز داشتند.

Ozz ادعا می کند که از آنجایی که افزونه ویژگی گوتنبرگ در بیش از 300000 سایت از جمله WordPress.com استفاده می شود و به دلیل اینکه 60٪ از کاربران به سرعت به آخرین نسخه به روز می شوند، هر ویژگی و پیشرفتی که از گوتنبرگ ارائه می شود قبلاً آزمایش شده است.

به عنوان مثال، آیا همه این commit ها باید قبل از RC-1 تکمیل شوند، مگر اینکه در طول دوره RC یک باگ کشف شود – و فقط اصلاحات کشف شده انجام شوند، یا قوانین دیگری در بازی وجود دارد؟ مک گیل گفت. شخصاً، من هنوز فکر می‌کنم که باید به دنبال این باشیم که کدی را برای هر ویژگی جدید مهمی قبل از نقطه عطف بتا 1 ادغام کنیم، صرف نظر از اینکه آیا در افزونه گوتنبرگ آزمایش می‌شود یا خیر.»

ویلسون گفت که ادغام دیرهنگام ویژگی های گوتنبرگ “چند سال منبع درگیری بوده است.”

مشارکت کننده اصلی پیتر ویلسون مشخص شده است دو نگرانی در مورد پیشنهاد:

  • با در نظر گرفتن گوتنبرگ به عنوان یک مورد خاص، تضاد بین کسانی که عمدتاً در مخزن WordPress-Develop کار می کنند و کسانی که عمدتاً در مخزن گوتنبرگ کار می کنند افزایش می دهد.
  • دور زدن الزامات انجماد ویژگی برای ویرایشگر بر خلاف این ادعا است هسته گوتنبرگ است و گوتنبرگ هسته است.

تنها زمانی که گوتنبرگ در WordPress-Develop ادغام شد، تست‌های واحد روی انواع مختلف اجرا می‌شوند. ارائه دهندگان میزبانی که مجموعه آزمایشی را اجرا می کنند در طیف وسیعی از محیط‌ها.»

بحث در نظرات پیشنهاد ادامه دارد. اگرچه تغییرات پیشنهادی در درجه اول بر مشارکت‌کنندگان اصلی، committer‌ها و سرنخ‌های انتشار تأثیر می‌گذارد، اما بر آزمایش‌کنندگان و انجمن توسعه‌دهنده پلاگین و تم وردپرس نیز تأثیر می‌گذارد که برای اطمینان از سازگاری قبل از انتشار اصلی کار می‌کنند. کسانی که بازخوردی در مورد نحوه استفاده از ویژگی‌های گوتنبرگ در حین و پس از «تجمیع ویژگی‌ها» دارند، باید به نظرات مربوطه مراجعه کنند. پیشنهاد.


منبع: https://wptavern.com/new-proposal-seeks-to-update-wordpress-release-process-for-merging-gutenberg-features-after-beta-1-feature-freeze

اندرو اوز، توسعه دهنده اصلی وردپرس، یک مطلب را منتشر کرده است پیشنهاد برای افزودن نوع جدید بلیط «گوتنبرگ-ادغام» که عرض جغرافیایی را رسمیت می‌دهد، مشارکت‌کنندگان گوتنبرگ برای ارتکاب کد پس از Freeze ویژگی در طول چرخه انتشار داده شده‌اند.

جو مک گیل، مسئول اصلی وردپرس، نویسندگان این پیشنهاد را تشویق کرد در مورد سیاست ها و انتظارات توضیح دهید که برای تخصیص وصله ها به بلیط های تعیین شده با نوع بلیط جدید اعمال می شود.

با این حال اخیراً این استثنا بخشی از گردش کار انتشار استاندارد شده است. در سال‌های اخیر، متداول شده است که 15 تا 20 بلیت برای کدهایی که از گوتنبرگ می‌آیند به وظایف هر نسخه تغییر می‌کنند. دلیل تغییر آنها این است که چند روز بیشتر به توسعه دهندگان فرصت داده نمی شود تا آنها را تکمیل کنند. بیشتر به این معنی است که آنها بعداً متعهد خواهند شد.»

ادغام انبوه ویژگی های گوتنبرگ در اواخر چرخه نیز یک مسئله بوده است گزارش هم از کسانی که عمدتاً در مخزن گوتنبرگ کار می کنند و هم از کسانی که عمدتاً در مخزن WordPress-Develop کار می کنند.،” او گفت. «سال‌هاست که ادغام‌های تدریجی در طول چرخه مورد حمایت قرار می‌گرفتند، اما هرگز بر اساس نظرات در پست پیوند داده نمی‌شدند.»

با گوتنبرگ به عنوان یک افزونه جایگزینی بلوک های اصلی با نسخه های افزونهویلسون گفت، آزمایش نسخه به طور کلی تا زمانی که تغییرات ویرایشگر با WordPress-Develop ادغام نشود، انجام نمی شود.

ویلسون همچنین با ادعای پیشنهاد مخالف است که ویژگی‌های توسعه‌یافته در مخزن گوتنبرگ در افزونه ویژگی بهتر آزمایش می‌شوند، زیرا هدف دوره‌های بتا و RC آزمایش انتشار به‌عنوان یک کل است.