پیش‌نمایش‌های تم Ollie جادوگر جدید نصب در حال توسعه – WP Tavern

مک آلیستر گفت: «هدف این جادوگر این است که به کاربران وردپرس کمک کند تا از طریق راه‌اندازی سایت با موضوع Ollie بزرگ‌نمایی کنند و مراحل نصب آزاردهنده و غیرمرتبط را که باید برای هر سایت انجام دهیم، حذف کند.

“این فقط یک نسخه 1 است، اما ما در حال برنامه ریزی هستیم که چگونه یکپارچه انتخاب یک عمودی را با افزونه های انتخاب شده (تجارت الکترونیک، صفحه فرود، بازاریابی ایمیل، و غیره) و ظاهر کردن ویژگی های حرفه ای ادغام کنیم تا واقعاً این تجربه را با هم ترکیب کنیم. این فقط یک تم وردپرس نیست.

Ollie Onboarding Wizard یک تجربه راه اندازی هدایت شده ایجاد می کند که به کاربران امکان می دهد تنظیمات اولیه سایت را اضافه کنند، یک پالت رنگ را انتخاب کنند، رنگ های برند خود را وارد کنند، یک لوگو و نماد سایت اضافه کنند و به سمت ایجاد صفحات بروند. این نیاز به شکار همه این تنظیمات در داخل بلوک ها و ویرایشگر سایت را از بین می برد.

مک‌آلیستر گفت: «ماه‌ها پیش، من و پاتریک پوسنر توافق کردیم که آینده وردپرس در دیدگاه ویرایشگر سایت جدید است، بنابراین اینجاست که ما این جادوگر را ساختیم. “این فرض از آن زمان تایید شده است، و به همین دلیل، رابط ما به طور یکپارچه با وردپرس بومی ترکیب می شود.”

“جادوگر همچنین راهی برای آموزش کاربران در طول مسیر است. وردپرس در حال گذراندن یک تحول بسیار مورد نیاز است، اما همانطور که انتظار می رود، کاربران با این انتقال دوران سختی را سپری می کنند. تغییر سخت است، به خصوص زمانی که نیمی از اینترنت را تغذیه می کنید. گردش کار مانند این می تواند کمک کند.»

McAlister گفت که این رابط تماماً React با مؤلفه‌های اصلی وردپرس و چند مؤلفه سفارشی است که برای مدیریت برخی از جنبه‌های منحصربفردتر ابزار به کار می‌رود.

به جای نیاز به ایجاد صفحات به صورت جداگانه و اختصاص الگوی صحیح به آنها یا قرار دادن الگوی تمام صفحه مناسب، Ollie onboarding این امکان را برای کاربران فراهم می کند که به سادگی بررسی کنند که چه صفحاتی می خواهند به طور خودکار ایجاد شوند.

McAlister پیش نمایش این جادوگر را در توییتر و در خبرنامه خود انجام داد، اما هنوز در حال توسعه است و هنوز برای آزمایش در دسترس نیست. او قصد دارد پس از آماده شدن جادوگر برای استفاده عمومی، تم Ollie را در WordPress.org راه اندازی کند.
منبع: https://wptavern.com/ollie-theme-previews-new-onboarding-wizard-in-development

مک‌آلیستر: «من گمان می‌کنم که نیم ساعت یا بیشتر از راه‌اندازی یک سایت جدید وردپرس کم می‌کنیم.» گفت. “دیگر کشتی با یک بوم خالی وجود ندارد.”

مک آلیستر گفت: «هنوز API وجود ندارد، اگرچه با اعلام ابتکار بازنگری ادمین، شاید یکی در راه باشد. در حال حاضر، این فقط یک لایه سفارشی React است که نمای ویرایشگر سایت را تقلید می کند. با این حال، به گونه ای ساخته شده است که انعطاف پذیر باشد، بنابراین اگر راه حل اصلی باز شود، می توانیم به آن مهاجرت کنیم.

مگر اینکه با ویرایشگر بلاک نوعی جادوگر نباشید، راه اندازی یک وب سایت وردپرس از یک لوح خالی می تواند طاقت فرسا و در نهایت شکست باشد. مایک مک آلیستر، سازنده تم رایگان Ollie، در حال توسعه یک تجربه حضوری است که هدف آن کاهش شدید مدت زمانی است که کاربران صرف راه اندازی یک سایت جدید می کنند.

پس از پیش نمایش جادوگر سوار شدن، برخی از افراد پرسیده اند که آیا به عنوان یک محصول مستقل در دسترس خواهد بود یا خیر. مک آلیستر تایید کرد که هیچ برنامه ای برای تولید آن ندارد، اما اگر تقاضای کافی وجود داشته باشد، او مایل است این ایده را سرگرم کند. دیگران پرسیده اند که آیا API برای توسعه دهندگان وجود دارد تا بخش های خود را اضافه کنند.

رابط داخلی به شدت به سمت طراحی ویرایشگر سایت متمایل است تا به طور طبیعی در وردپرس به نظر برسد. این نشان می‌دهد که چگونه پلاگین‌ها و تم‌های خوبی می‌توانند در ادمین با یک رابط مدرن‌تر به نظر برسند، که به زودی پس از تکمیل برنامه‌های جاه‌طلبانه اصلاح رابط کاربری مدیریت، به واقعیت تبدیل می‌شود.