پلاگین Performance Lab برای افزودن ماژول ادغام آزمایشی SQLite در نسخه 1.8.0 آینده – WP Tavern

استاتوپولوس می‌گوید: «MySQL پیش‌فرض است و باید همچنان پیش‌فرض باشد، زیرا اگر شما آرزو دارید که چیز بزرگ بعدی باشید، پس MySQL می‌تواند مقیاس بهتری داشته باشد.» از طرف دیگر اگر فقط یک وبلاگ، یک سایت شرکتی با صفحه درباره شما و یک فرم تماس برای حضور آنلاین یا هر نوع سایت کوچکی (که مسلما اکثر سایت های وردپرس هستند) می خواهید، SQLite همه شماست. همیشه نیاز خواهد داشت و عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت.”

کسانی که علاقه مند به آزمایش ماژول جدید ادغام SQLite هستند باید هفته آینده بتوانند آن را تست کنند. فلیکس آرنتز، مشارکت‌کننده تیم عملکرد تحت حمایت گوگل، نکاتی را در مورد آزمایش در جلسه دیروز تیم ارائه کرد:

در پیشنهادی با عنوان بیایید وردپرس را رسماً از SQLite پشتیبانی کنیمآری استاتوپولوس، مشارکت کننده اصلی تحت حمایت Yoast معتقد است که سایت های کمتر پیچیده (سایت ها و وبلاگ های کوچک تا متوسط) لزوماً از الزامات استفاده از پایگاه داده استاندارد MySQL وردپرس سود نمی برند:

اساساً روابط عمومی منطقی دارد که وردپرس را به طور خودکار در پایگاه داده جدید نصب کند، با استفاده از همان داده های راه اندازی اولیه که در پایگاه داده معمولی وجود دارد.

اگر از روزهای اول از وردپرس استفاده کرده باشید، در طول سال ها شاهد پیچیده تر شدن آن بوده اید. بحث در مورد ایده یک “وردپرس لایتهر چند سال یکبار ظاهر می‌شوند، اما به نظر می‌رسد انتخاب خاص ویژگی‌های پلتفرم یکی از عوامل مهم در قدرت‌بخشی وردپرس به ۴۳ درصد از وب بوده است. W3Techs). اندرو وایلدر، بنیانگذار NerdPress، پیشنهاد کرد که پیاده‌سازی SQLite ممکن است از برند شدن به عنوان «WordPress Lite» سودمند باشد.

برای پیاده سازی SQLite، به غیر از اینکه SQLite DB به خودی خود درست کار می کند، یکی دیگر از جنبه های مهم برای آزمایش تجربه کاربر در فعال سازی ماژول است. شما یک پایگاه داده کاملاً جدید دریافت خواهید کرد، اما ما منطقی را اضافه کرده‌ایم تا انتقال را تا حد امکان بدون مشکل انجام دهیم: در یک راه‌اندازی معمولی وردپرس، زمانی که ماژول را فعال می‌کنید، نیازی به نصب مجدد وردپرس ندارید و نباید این کار را انجام دهید. حتی لازم است دوباره وارد شوید.

در دنیای ایده آل، کاربران می توانند نوع پایگاه داده خود را در حین نصب انتخاب کنند. Stathopoulos گفت که برای این کار لازم است وردپرس یک لایه انتزاعی پایگاه داده داشته باشد، که پلتفرم های دیگری مانند دروپال بیش از 10 سال از آن استفاده کرده اند.

این ماژول ادغام SQLite جدید بر اساس wp-db-sqlite افزونه، یک درایور دیتابیس SQLite که توسط پروژه Sandbox WordPress نیز استفاده می شود، زیرا WASM از MySQL پشتیبانی نمی کند. پلاگین wp-db-sqlite بر اساس کار اصلی کوجیما توشیاسو در هشت سالگی او ساخته شده است. پلاگین SQLite Integration، که دیگر برای دانلود در WordPress.org موجود نیست. استاتوپولوس گفت این راه حل ها در طول سال ها تکامل یافته اند، به طور کامل آزمایش شده اند و ثابت شده اند که یکپارچه کار می کنند، اگرچه در بین کاربران چندان شناخته شده نیستند.

مت مولنوگ نظر داد در حمایت از این پیشنهاد، بنابراین پیاده سازی حرکت به پلاگین Performance Lab ممکن است روزی در آینده یک شات مناسب برای فرود در هسته داشته باشد. اکثر شرکت کنندگان در بحث در مورد این پیشنهاد از این ایده حمایت می کردند، اما در مورد چند اشکال احتمالی نیز بحث کردند. اینها شامل پشتیبانی ضعیف تر از مواردی مانند ویرایش و جستجوی چند نویسنده است.

وایلدر گفت: «خواندن نظرات و مسائل احتمالی بالا، اگر این کار رو به جلو باشد، شاید راه برای پیاده‌سازی آن به نحوی که برای کاربران منطقی باشد، علامت‌گذاری همزمان آن به عنوان «وردپرس لایت» باشد. بنابراین اگر سایتی از SQLite استفاده می‌کند، ممکن است ویژگی‌هایی وجود داشته باشند که دیگر در دسترس نیستند (مانند چندین نویسنده، یا شاید افزونه‌هایی که نیازمندی‌های پایگاه داده خاصی دارند، قابل نصب نباشند).

او گفت: «ساخت یک لایه انتزاعی پایگاه داده برای وردپرس یک کار عظیم خواهد بود – اگرچه ممکن است در مقطعی در آینده، ما مجبور شویم برای اطمینان از تکامل و طول عمر پروژه ادامه دهیم.»

او در پاسخ به انتقاد از ایده مرتبط کردن وردپرس به پروژه‌ای با قوانین اخلاقی اعتراض‌آمیز گفت: «محبوبیت آن گویای کارهایی است که می‌تواند انجام دهد و کجا می‌توان از آن استفاده کرد.

به عنوان یک جایگزین، Stathopoulos SQLite را “مناسب کامل” می بیند و مزایای استفاده از آن را برای وب سایت های کوچکتر ذکر می کند:

  • پرکاربردترین پایگاه داده در سراسر جهان است
  • این کراس پلتفرم است و می تواند بر روی هر دستگاهی اجرا شود
  • به‌طور پیش‌فرض در تمام نصب‌های PHP گنجانده شده است (مگر اینکه صراحتاً غیرفعال شده باشد)
  • حداقل نیازهای وردپرس یک سرور PHP ساده، بدون نیاز به سرور پایگاه داده جداگانه است.
  • پشتیبانی از SQLite باعث کاهش هزینه هاست، کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه های عملکرد در سرورهای پایین تر می شود.

تعدادی از شرکت کنندگان در بحث نیز به بحث مذهبی و بحث برانگیز سر زدند منشور اخلاقی SQLite برای مشارکت کنندگان خود نگه می دارد. استاتوپولوس آن را غیرمسئله می بیند زیرا پروژه منبع باز است و فناوری به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

مشارکت کنندگان تیم عملکرد وردپرس ادغام شدند یک ماژول ادغام آزمایشی جدید SQLite که در مسیر قرار گرفتن در نسخه بعدی 1.8.0 قرار دارد آزمایشگاه عملکرد افزونه (این افزونه‌ای است که شامل مجموعه‌ای از افزونه‌های ویژگی با ماژول‌های مرتبط با عملکرد است که تیم امیدوار است در هسته وردپرس قرار بگیرد.) ماژول جدید به افراد ماجراجو اجازه می‌دهد پیاده‌سازی جدید SQLite را آزمایش کنند، با این درک که تجربه کلی کاربر همچنان ادامه خواهد داشت. خشن باشد

انتشار نسخه 1.8.0 پلاگین Performance Lab در روز دوشنبه 19 دسامبر انتظار می رود و قرار است ماژول جدید را نیز شامل شود.


منبع: https://wptavern.com/performance-lab-plugin-to-add-new-experimental-sqlite-integration-module-in-upcoming-1-8-0-releaseدر انتهای پایین طیف، سایت های کوچک و ساده وجود دارد. اینها متعدد هستند و شامل همه وبلاگ ها، صفحات شرکت، و سایت هایی هستند که هزاران کاربر یا هزاران پست و غیره ندارند. این وب سایت ها همیشه به پیچیدگی های پایگاه داده MySQL/MariaDB نیاز ندارند. نیاز به سرور اختصاصی MySQL هزینه هاست و پیچیدگی نصب را افزایش می دهد. در سرورهای پایین‌تر، کارایی را نیز کاهش می‌دهد، زیرا همان «جعبه» باید هم یک سرور PHP و هم یک سرور MySQL/MariaDB را تامین کند.

فقط به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه مهاجرت نیست. این فقط نصبی است که دریافت خواهید کرد. هیچ محتوایی منتقل نخواهد شد.