پلاگین Kirki برای فروش، توسعه متوقف شد – WP Tavern

چارچوب سفارشی‌ساز Kirki نویسندگان تم را قادر می‌سازد تا کنترل‌های سفارشی و ویژگی‌های پیشرفته را به سفارشی‌ساز اضافه کنند، از جمله امکان استایل دادن به آن و اضافه کردن یک هدر سفارشی. اگرچه پذیرش تم بلوک فرآیندی کند بوده است، ناقوس مرگ برای Customizer سال ها پیش به صدا درآمد.

ونگریس گفت: «زمانی که برای اولین بار کرکی را در اوایل سال 2020 خریداری کردم، برنامه های بزرگی برای آن داشتم. اگرچه ما توانستیم در مرحله یک از برنامه دو مرحله‌ای که برای این افزونه در نظر گرفته بودیم، اجرا کنیم، اما با گذشت زمان، به دلیل جهت‌گیری هسته وردپرس با گوتنبرگ، اشتیاق خود را برای پروژه از دست دادم.

اکنون برای من واضح است که در انجام پروژه بسیار جاه طلب بودم.

Vongries برچسب قیمت 30 هزار دلاری برای این افزونه گذاشته است که شامل تمام دارایی ها – وب سایت، GitHub و افزونه های PRO است. هیچ توسعه یا به‌روزرسانی فعال دیگری برنامه‌ریزی نشده است، مگر اینکه Kirki توسط کسی که می‌خواهد آن را به جلو ببرد خریداری شود.


منبع: https://wptavern.com/kirki-plugin-up-for-sale-development-discontinued

Vongries اکنون به دنبال شخصی است که افزونه را به دست آورد، اما متعهد است که در این مدت پشتیبانی محدودی از کاربران ارائه دهد، از جمله رفع اشکالات مهم و مشکلات سازگاری که در نتیجه به‌روزرسانی‌های اصلی وردپرس اتفاق می‌افتد.

دیوید ونگریس، توسعه دهنده چارچوب سفارشی ساز Kirki افزونه، اعلام کرد او در حال غروب محصول است و توسعه و پشتیبانی را متوقف خواهد کرد. Vongries این افزونه را در سال 2020 از خالق اصلی آن، Ari Stathopoulos خریداری کرد و تعداد کاربران آن را از 400 هزار به 600 هزار نصب فعال افزایش داد. او Kirki PRO را راه اندازی کرد با تمدیدهای اضافی در مارس 2022.

در سال 2020، ونگریس گفت که بررسی اینکه چگونه کرکی می تواند گوتنبرگ را به طور بالقوه گسترش دهد یکی از اهداف او بود. استاتوپولوس همچنین درباره امکان دور شدن از سفارشی‌ساز برای کار با ویرایش کامل سایت و سبک‌های جهانی بحث کرده بود، و به تم‌هایی که از Kirki استفاده می‌کنند به سبک‌های جهانی کمک می‌کند. این اهداف محقق نشد اما پتانسیل برای آنها هنوز وجود دارد.

او گفت: “تعداد نصب فعال فعلی در مخزن وردپرس 600000 است که فرصتی عالی برای اصلاح افزونه و دریافت آن در مقابل کاربران واقعی است.” من معتقدم که هنوز پتانسیل بالایی در کرکی وجود دارد، و من به دنبال کسی هستم که با این دیدگاه مشترک باشد تا آن را به پیش ببرد.