پلاگین ادغام پایگاه داده SQLite وردپرس تازه بازنویسی شده نیاز به آزمایش دارد – WP Tavern

Stathopoulos ادعا می کند که گام بعدی اجرای این تغییرات در هسته وردپرس “به جای استفاده از یک افزونه” است، زیرا در شکل فعلی آن فقط می تواند بر روی وب سایت های از قبل موجود که قبلاً دارای پایگاه داده MySQL هستند آزمایش شود.

Stathopoulos موافقت کرد که این افزونه نیاز به پذیرش بیشتری دارد تا ببینیم چگونه با پلاگین ها در سراسر اکوسیستم کار می کند. او همچنین به نگرانی‌هایی درباره عدم درک کامل مفاهیم موتور پایگاه داده که هنگام نصب انتخاب می‌کنند، پاسخ داد.

جوربین همچنین به فلسفه وردپرس در ساختن چیزهایی برای کاربران نهایی اشاره کرد که نمی‌خواهند در مورد فناوری اصلی تصمیم بگیرند، بلکه فقط می‌خواهند همه چیز کار کند.

چندین شرکت کننده در این بحث، از جمله core committer Aaron Jorbin و توسعه دهنده اصلی Andrew Ozz، نگرانی خود را در مورد درخواست پیشنهاد برای ادغام تغییرات در هسته به عنوان گام بعدی ابراز کردند.

استاتوپولوس به این نگرانی‌ها پاسخ داد و گفت که ادغام تا هسته را یک هدف بلندمدت می‌داند، اگرچه این پیشنهاد بیشتر از یک فوریت خبر می‌داد که شرکت‌کنندگان در بحث را سردرگم می‌کرد.

استاتوپولوس گفت: “کد به طور کامل برای استفاده از SQL Lexer بازنویسی شده است و اکنون پایدار است و قادر است تمام پرس و جوهای وردپرس را به درستی مدیریت کند.” SQL Lexer بخشی از PHPMyAdmin/SQL-Parser پروژه (مجوز تحت GPL 2.0) و برای وردپرس تطبیق داده شد و به طور موثر یک موتور ترجمه MySQL به SQLite. این امنیت بهبود یافته و همچنین سازگاری را فراهم می کند.

استاتوپولوس اذعان کرد: «این زودرس است. با این حال، با نگاهی به تصویر بزرگتر، برنامه ریزی برای آینده و آماده شدن برای آن زود نیست.

Stathopoulos به مشارکت کنندگان توصیه می کند پیاده سازی جدید را با تمام افزونه هایی که معمولاً استفاده می کنند، از طریق آزمایش کنند پلاگین SQLite Database Integration یا با تست کردن پیش نویس درخواست کشش در وردپرس Core.


منبع: https://wptavern.com/newly-rewritten-wordpress-sqlite-database-integration-plugin-needs-testing

جوربین گفت: «با فرض اینکه یک کاربر موتورهای پایگاه داده مختلف را درک کند و معاوضه‌های بالقوه برای من بسیار طولانی است. “بنابراین، هر پیاده سازی واقعاً باید محکم و کاملاً آزمایش شود.”

استاتوپولوس a پیش نویس درخواست کشش و همراه بلیت تراک پیشنهاد اجرای جدید در هسته ادغام شود.

مشارکت‌کنندگان وردپرس در حال پیشرفت در پشتیبانی رسمی از SQLite در هسته هستند، پروژه‌ای که برای سایت‌های کمتر پیچیده (سایت‌ها و وبلاگ‌های کوچک تا متوسط) که لزوماً به پایگاه داده استاندارد MySQL وردپرس نیاز ندارند، سود می‌رساند. در اخیر به روز رسانیآری استاتوپولوس، مشارکت کننده اصلی تحت حمایت Yoast گفت: یکپارچه سازی پایگاه داده SQLite افزونه ویژگی با کمک آدام زیلینسکی، مشارکت‌کننده اصلی تحت حمایت Automattic، بازنویسی شده است تا یک پیاده‌سازی مطمئن‌تر در آینده باشد.

جوربین گفت: «بحث ادغام در هسته به چند دلیل بسیار زودرس به نظر می رسد. این افزونه اکنون تنها حدود 30 نصب دارد. من فکر می‌کنم برای درک اینکه چگونه تعداد تقریباً نامتناهی افزونه‌ها با این تغییر اساسی عمیق در وردپرس کار می‌کنند، باید پذیرش بسیار بیشتری وجود داشته باشد.”

جوربین همچنین نگرانی های دیگر مشارکت کنندگان را در گفتگوهای قبلی، در مورد کد اخلاقی عجیب و غریب SQLite که با مذهب القا شده است

ممکن است در حال حاضر زودرس باشد، اما 2 سال دیگر نمی‌گذرد… مشکل این است که ما نمی‌توانیم در آینده این کار را انجام دهیم، مگر اینکه از هم‌اکنون روی آن کار کنیم.
SQLite چیزی نیست که بتواند – یا باید – در Core در حال حاضر یا حتی یک سال دیگر اتفاق بیفتد. این یک هدف بلندمدت است و باید با آن برخورد کرد.»

اگرچه این تلاش بازخورد مثبت و پشتیبانی از جامعه و توسعه دهنده اصلی وردپرس مت مولنوگ دریافت کرده است، افزونه ویژگی تنها 30 نصب فعال دارد و اجرای جدید آزمایش بسیار کمی دریافت کرده است.

“با استفاده از ویژه افزونه یک راه عالی برای اجازه دادن به کاربران برای آزمایش پیاده‌سازی و رفع هرگونه مشکل و غیره است.» با این حال، در طولانی مدت، استفاده از آن به عنوان یک افزونه منطقی نیست.

Ozz پیشنهاد کرد که این افزونه را می توان به عنوان یک mu-plugin یا “drop-in” به وردپرس اضافه کرد.

Ozz گفت: «هر دوی این روش‌ها برای کاربران بهتر/مناسب‌تر هستند، زیرا می‌توانند توسط شرکت میزبان یا اسکریپت مورد استفاده برای نصب وردپرس انجام شوند. “برخی مزایای دیگر مانند به روز رسانی مستقل و غیره وجود دارد.”

استاتوپولوس گفت: «واسط کاربری اثبات مفهومی که من در Core PR قرار دادم دقیقاً همین است – اثبات مفهوم». “چیزی برای شروع بحث و به ما امکان می دهد راه حل هایی پیدا کنیم. این می تواند هر چیزی باشد، حتی سناریوهای نصب (آیا می خواهید یک وبلاگ ایجاد کنید؟ یک سایت تجارت الکترونیکی کوچک؟ یک رسانه بزرگ؟ آمازون بعدی؟) این بحثی است که باید زمانی اتفاق بیفتد که زمان مناسب برای بحث باشد. رابط کاربری، اما برای این کار کمی زود است، فکر نمی‌کنم هنوز به آنجا نرسیم.»