پست کامل در مقابل خلاصه (گزیده) در صفحات آرشیو وردپرس؟


آیا نمی دانید که آیا باید از یک گزیده به جای پست های کامل در صفحات آرشیو خود استفاده کنید؟

یک خلاصه کمک می کند تا نگاهی اجمالی به بازدیدکنندگان خود در مورد محتوای شما داشته باشید. کاربران می توانند گزیده کوتاه را بخوانند و تصمیم بگیرند که آیا مایلند کل وبلاگ را مشاهده کنند یا خیر. با این حال، استفاده از پست کامل ممکن است توجه بیشتری را به محتوا جلب کند زیرا نیازی به اقدام اضافی از جانب کاربر ندارد. اما کدام بهتر است؟

در این مقاله، پست کامل و خلاصه (گزیده) را در صفحات آرشیو وردپرس شما مقایسه می کنیم.

پست کامل در مقابل خلاصه در وردپرس شما

گزیده چیست و چگونه آن را در وردپرس اضافه کنیم؟

یک گزیده خلاصه ای کوتاه از یک مقاله است که می توانید در صفحات آرشیو وردپرس نمایش دهید. گزیده همچنین دارای یک لینک است که کاربران می توانند برای خواندن کل مقاله روی آن کلیک کنند.

اگر فضای محدودی در سایت وردپرس خود دارید، گزیده‌ها برای نمایش توضیحات محتوای شما عالی هستند.

به طور پیش فرض، وردپرس از 55 کلمه ابتدایی یک پست وبلاگ استفاده می کند و آن را به عنوان یک گزیده نمایش می دهد. با این حال، شما همچنین می توانید به صورت دستی یک گزیده اضافه کنید.

افزودن گزیده در پست های وردپرس

ابتدا باید یک پست جدید اضافه کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید. هنگامی که در ویرایشگر محتوای وردپرس قرار گرفتید، می‌توانید روی نماد «چرخ‌دنده» در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید تا پانل تنظیمات باز شود.

سپس به قسمت «گزیده» بروید و متن خود را در قسمت «نوشتن یک گزیده (اختیاری)» اضافه کنید.

یک گزیده در وردپرس اضافه کنید

وقتی کارتان تمام شد، به سادگی پست وبلاگ خود را منتشر یا به روز کنید.

افزودن گزیده در صفحات وردپرس

اگر نیاز به اضافه کردن خلاصه ای به صفحه وردپرس دارید، متوجه خواهید شد که گزینه ای برای افزودن گزیده ای وجود ندارد. با این حال، به سادگی می توانید کد زیر را به وب سایت خود اضافه کنید:

add_post_type_support( 'page', 'excerpt' );

برای افزودن کد، باید آن را نصب و فعال کنید WPCode افزونه برای جزئیات بیشتر لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، به قطعه کد » افزودن قطعه از داشبورد وردپرس خود، و سپس گزینه «Add Your Custom Code (New Snippet)» را انتخاب کنید.

WPCode افزودن قطعه جدید

در مرحله بعد، می توانید یک نام برای قطعه کد خود وارد کنید.

پس از آن، به سادگی قطعه را در قسمت «پیش‌نمایش کد» جای‌گذاری کنید و «قطعه PHP» را از منوی کشویی Type Type انتخاب کنید.

قطعه کد را برای صفحات گزیده اضافه کنید

از اینجا، می‌توانید به بخش «درج» بروید و جایی را که می‌خواهید قطعه را در سایت خود اضافه کنید، انتخاب کنید.

سپس، روی منوی کشویی «Location» کلیک کنید و گزینه «Run Everywhere» را در زیر «PHP Snippets Only» انتخاب کنید.

قطعه را در همه جا اجرا کنید

پس از وارد کردن کد، می‌توانید روی دکمه ضامن در بالا کلیک کنید تا قطعه فعال شود و سپس روی دکمه «ذخیره قطعه» کلیک کنید.

با این کار یک متا باکس ‘Excerpt’ در پنل تنظیمات در ویرایشگر وردپرس خود اضافه می شود، جایی که می توانید به راحتی خلاصه ای کوتاه برای صفحه خود ارائه دهید.

قطعه کد WPCode را ذخیره و فعال کنید

لطفاً برای اطلاعات بیشتر آموزش ما را در مورد نحوه افزودن گزیده به صفحات خود در وردپرس ببینید.

با این حال، بیایید مزایای استفاده از خلاصه در مقابل یک پست کامل در صفحات آرشیو را ببینیم.

مزایای استفاده از خلاصه در مقابل پست کامل در آرشیو

هنگام بهینه سازی سایت خود برای تجربه کاربری بهتر، انتخاب بین گزیده ها و پست های کامل در صفحات آرشیو می تواند نقش بزرگی ایفا کند. شما می خواهید که کاربران به راحتی وب سایت را مرور کنند، آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند و رتبه بندی موتورهای جستجو را بهبود بخشند.

با خلاصه، می توانید تجربه کاربری بهبود یافته ای را ارائه دهید. این به کاربران کمک می کند محتوایی را که می خواهند بخوانند پیدا کنند. به علاوه، صفحه شما را مرتب نگه می دارد و به شما امکان می دهد چندین پست را در یک صفحه نمایش دهید. اگر پست‌های کامل را در آرشیو نشان دهید، این کار بسیار دشوار خواهد بود.

با این حال، در اینجا نگاه دقیق‌تری به این موضوع داریم که چرا توصیه می‌کنیم از خلاصه (گزیده‌ها) در مقابل پست‌های کامل در صفحات آرشیو سایت وردپرس خود استفاده کنید.

1. زمان بارگذاری صفحه را بهبود می بخشد

آیا می دانستید گوگل اکنون از سرعت سایت شما به عنوان یک فاکتور رتبه بندی استفاده می کند؟ موتور جستجو وب سایت هایی را که بارگذاری سریع دارند بالاتر از آنهایی که بارگذاری کامل آنها زمان زیادی می برد، رتبه بندی می کند.

با استفاده از گزیده ها در صفحات آرشیو خود، زمان بارگذاری صفحه را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشید.

یک صفحه آرشیو را تصور کنید که 10 پست در هر صفحه را نشان می دهد. اگر هر یک از آن 10 صفحه بیش از 500 کلمه و هر کدام 5 تصویر داشته باشد، کاربر شما چیزهای زیادی برای پیمایش دارد. صفحه نیز کندتر از حالت عادی بارگذاری می شود.

با استفاده از گزیده ها، می توانید تجربه کاربری را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید.

در اینجا پیش نمایشی از نحوه نمایش یک خلاصه کوتاه در WPBeginner هنگام مشاهده صفحات بایگانی آمده است.

خلاصه پیش نمایش در WPBeginner

کاربران می توانند دسته بندی، برچسب ها، تاریخ و سایر صفحات آرشیو ما را به سرعت و به راحتی بارگیری و مرور کنند. در مورد موتورهای جستجو، شما شاهد افزایش رتبه بندی صفحات آرشیو و بهبود سئوی وردپرس با زمان بارگذاری سریع تر صفحه خواهید بود.

2. از محتوای تکراری جلوگیری می کند

با نمایش گزیده‌هایی در صفحات آرشیو خود، می‌توانید از پرچم‌گذاری برای محتوای تکراری در موتورهای جستجو جلوگیری کنید.

به عنوان مثال، وردپرس به طور پیش فرض دارای دسته، برچسب ها، تاریخ و آرشیو نویسنده است. انتشار پست‌های کامل در آرشیو باعث می‌شود که هر مقاله به‌طور کامل در چندین صفحه مختلف در سایت شما ظاهر شود.

اگرچه موتورهای جستجو در یافتن URL های متعارف برای هر پست کاملاً هوشمند هستند، اما همچنان می توانند سایت را برای محتوای تکراری علامت گذاری کنند که بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد.

3. بازدید از صفحه را افزایش می دهد و نرخ پرش را کاهش می دهد

استفاده از خلاصه ها یا گزیده ها می تواند نرخ پرش را کاهش دهد و بازدید از صفحه را افزایش دهد. کاربران می توانند برای خواندن کل مقاله روی پست کامل کلیک کنند.

اگر فقط پست‌های کامل را در صفحات آرشیو نمایش داده‌اید، مردم هیچ عنصر دیگری را که در خود صفحه وبلاگ وجود دارد، مانند ویجت پست‌های محبوب در داخل پست یا محتوای صفحه، نخواهند دید.

با نمایش پست کامل، کاربران ممکن است پس از دیدن یک صفحه به جای کلیک کردن، سایت شما را ترک کنند.

خلاصه صفحه آرشیو شما را جذاب تر می کند و به خوانندگان شما امکان می دهد مطالب بیشتری را به راحتی پیدا کنند.

معایب استفاده از خلاصه در مقابل پست کامل در آرشیو

1. گزیده های کوتاه تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می دهند

اگر گزیده ای برای پست های وبلاگ تنظیم نکنید، وردپرس به طور خودکار با استفاده از 55 کلمه اول مقاله، خلاصه ای را ایجاد می کند. این بسیار کوتاه است و گاهی اوقات جملات شما به نصف کاهش می یابد و در نتیجه تجربه کاربری ضعیفی خواهید داشت.

شما همیشه می توانید طول گزیده را در قالب وردپرس تغییر دهید، اما این مشکل را به طور کامل حل نمی کند.

یک راه حل این است که قبل از انتشار یک گزیده سفارشی در ویرایشگر محتوا بنویسید. راه حل دیگر نوشتن مقدمه های کوتاه و جذاب است که به احتمال زیاد کاربر را علاقه مند می کند و به راحتی می تواند به عنوان گزیده کار کند.

2. محتوای پنهان

برخی از کاربران ترجیح می دهند همه چیز را در یک صفحه بخوانند تا اینکه مجبور شوند برای خواندن کل مقاله به صفحه دیگری بروند. اگر پست های وبلاگ کوتاهی دارید که حاوی تصاویر زیادی نیستند، مفید است.

این کاربران احتمالاً برای مدت طولانی تری در سایت شما می مانند، حتی اگر روی هیچ صفحه دیگری کلیک نکنند، که این معیاری است که گوگل برای تعیین رتبه بندی موتورهای جستجو از آن استفاده می کند.

آیا باید از پست کامل یا خلاصه در صفحات آرشیو استفاده کنید؟

اگر مقالات شما کوتاه هستند و حاوی تصاویر زیادی نیستند، می توانید از نمایش پست های کامل در صفحات آرشیو خود خلاص شوید.

با این حال، در بیشتر موارد، ما همیشه توصیه می کنیم از یک خلاصه یا گزیده برای صفحات آرشیو خود استفاده کنید. اکثر تم های وردپرس دارای یک گزینه داخلی هستند که به شما امکان می دهد بین پست های کامل در مقابل گزیده تنظیمات یکی را انتخاب کنید.

گزیده‌ها تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌دهند و سایت شما را تمیز و منظم نشان می‌دهند. می توانید تعامل کاربر را افزایش دهید، بازدید از صفحه را افزایش دهید و چندین مقاله را در صفحات آرشیو خود نشان دهید.

امیدواریم این مقاله به این سوال پاسخ داده باشد که آیا باید از یک پست کامل یا خلاصه در صفحات آرشیو وردپرس خود استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد نحوه انتقال وردپرس از HTTP به HTTPS و WooCommerce ساده ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/opinion/full-post-vs-summary-excerpt-in-your-wordpress-archive/