پروژه وردپرس برای ارزیابی جایگزینی Slack با چت متن باز Matrix – WP Tavern

کلاینت Slack همچنین بهترین ابزار ارتباطی برای برخی از جوامع محلی نیست که کاربران در دستگاه های تلفن همراه خود فعال تر از دسکتاپ هستند.

کرک گفت: «این حتی می‌تواند روی یک اتاق خاص تنظیم شود، به طوری که می‌توان از کاربران درخواست کرد تا با دادن پیوند به یک صفحه WordPress (.org) خاص به یک اتاق خاص یا تیم Make بپیوندند.» “این می تواند شرکت در تیم های وردپرس را بسیار آسان تر کند و احتمالا مشارکت های بیشتری را تشویق کند.”

یکی از مزایای Matrix این است که از انتخاب رایگان مشتریان پشتیبانی می کند، یکی از آنها کلاینت است که بسیار شبیه به تلگرام است. FluffyChatالکس کرک، مشارکت کننده با حمایت Automattic گفت. مشتریان سبک وزن نیز وجود دارند (به نام هیدروژن)، یک کلاینت با ویژگی کامل به نام عنصر (که قبلا به نام Riot شناخته می شد)، یک کلاینت که بیشتر شبیه Discord است، تماس گرفت سینی، مشتریان CLI، و خیلی بیشتر

تیم کرک در تلاش برای ایجاد یک مورد قانع کننده برای تغییر از Slack کارهای مقدماتی انجام داده است، از جمله یک جریان Single-Sign On که در آن OpenID Connect با WordPress به عنوان یک ارائه دهنده احراز هویت استفاده می شود. کاربران جدید فقط باید مجوز wordPress.org را برای ارسال نام کاربری خود به سرور Matrix داشته باشند.

مشارکت‌کنندگانی که این کاوش جدید را پیشنهاد کردند، چند مورد از مزایای اصلی Matrix نسبت به Slack را برای ابزار رسمی ارتباط بلادرنگ جامعه وردپرس بیان کردند. آنها معتقدند که تجربه ورود به Slack دشوار است زیرا به یک ایمیل دعوت به آدرس ایمیل میزبان وردپرس نیاز دارد و کاربران باید فضای کاری صحیح Slack را برای پیوستن شناسایی کنند.

در سال 2020، Automattic 4.6 میلیون دلار در New Vector، خالق استاندارد باز Matrix برای ارتباطات غیرمتمرکز سرمایه گذاری کرد. در آن زمان، Mullenweg قصد خود را برای Automattic برای استفاده از ابزارهای مبتنی بر Matrix و ایجاد پل هایی برای وردپرس نشان داد.

مشارکت کنندگان وردپرس و ماتریس هستند پیشنهاد یک زیر پروژه جدید تیم متا که جایگزینی ارتباط Slack را با ماتریس، یک سیستم چت فدرال منبع باز. ماتریس در حال حاضر ابزارهای ارتباطی مختلفی از جمله عنصربالغ ترین مشتری Matrix – یک برنامه چت جهانی که اغلب به عنوان “یک جایگزین Slack” توصیف می شود.

“به ویژه، ما می خواهیم در پروژه های خود مشارکت کنیم چاتریکس و سرور اتصال OpenID به پروژه وردپرس، کرک گفت. علاوه بر این، با افراد جامعه علاقه‌مند به Matrix کار کنید تا ببینید کدام یکپارچه‌سازی‌های Slack باید پورت شوند و چگونه می‌توان این کار را انجام داد، و همچنین از طریق آزمایش با سایر تیم‌های وردپرس درک کنید که این تجربه چقدر خوب یا بد است. خود، یا مقایسه آن با Slack.”


منبع: https://wptavern.com/wordpress-project-to-evaluate-replacing-slack-with-matrix-open-source-chat

اگر بتوان مشکلاتی مانند ورود به سیستم را برطرف کرد، یک پروژه منبع باز باید از سیستم چت متن باز استفاده کند؟ آیا Matrix برای پروژه وردپرس مناسب است؟ آیا می‌تواند با ادغام‌های شخص ثالث که جریان‌های کاری ارتباطی مشارکت‌کنندگان را سرعت می‌بخشد، قابلیت اطمینان یکسان یا بهتر را به Slack ارائه دهد؟ آیا مزایای دیگری مانند صرفه جویی در هزینه یا ویژگی هایی وجود دارد که Slack نمی تواند آنها را در نظر بگیرد؟ آیا می توان تمام محتوای Slack قبلی را منتقل کرد؟ اینها سؤالات مهمی هستند که تیم فرعی متا تازه تشکیل شده قصد دارد با شروع جلسات دو هفته ای در مورد آنها بحث کند. کرک هر کسی را که می خواهد در جلسات شرکت کند تشویق می کند تا در مورد آن اظهار نظر کند Make.WordPress.org/Meta post.

تیم کرک همچنین امکان جاسازی یک چت Matrix را در بلوک گوتنبرگ، که توسط افزونه‌ای به نام چاتریکس. این یک کلاینت Matrix را از طریق ویرایشگر بلاک یا به عنوان یک به صفحات وردپرس اضافه می کند پنجره بازشو.