پروژه روزنامه نگاری زندان پروژه روزنامه زندان را در وردپرس راه اندازی می کند – WP Tavern

در پست دیگری آثار هنرمند سن کوئنتین، ادگار زاراته مارتینز، وجود دارد که میراث فرهنگی مکزیکی خود را با نقاشی‌هایش که نشان دهنده اشتیاق او برای خانواده‌اش است، زنده نگه می‌دارد.

این هفته PJP راه اندازی شد پروژه روزنامه زندان، که هدف آن برقراری ارتباط نشریات زندان با مخاطبان عمومی گسترده تر، از جمله مربیان و محققان است. در اوج خود، زندان‌های ایالات متحده که اتاق‌های خبر خود را اداره می‌کردند، 250 روزنامه زندان را در سال 1959 منتشر کردند. مطبوعات زندان از آن زمان به‌شدت کاهش یافته است، علی‌رغم پیشرفت‌های گسترده در فناوری موجود برای بیان داستان‌هایشان. از فوریه 2023، PJP 24 نشریه خبری عملیاتی و تحت مدیریت زندانیان در 12 ایالت دارد.

کیت مک کوئین، سردبیر پروژه روزنامه زندان، گفت: «با رشد این بخش، امیدواریم منابع بیشتری در مورد تاریخچه این بخش قابل توجه از چهارمین املاک به شما ارائه دهیم.


منبع: https://wptavern.com/prison-journalism-project-launches-prison-newspaper-project-on-wordpress

این پروژه روزنامه نگاری زندان (PJP)، یک سازمان غیرانتفاعی که در آوریل 2020 تأسیس شد، نویسندگان زندانی را آموزش می‌دهد تا روزنامه‌نگار شوند و داستان‌های آنها را با هدف توانمندسازی آنها برای داشتن صدایی حیاتی در اصلاحات عدالت کیفری منتشر می‌کند. در طول سه سال گذشته، این پروژه بیش از 1700 اثر از بیش از 600 زندانی و زندانی را منتشر کرده است. نویسندگان نماینده 180 زندان در 35 ایالت و سه کشور.

پروژه جدید روزنامه زندان این نشریات را در یک فهرست نمایه کرده است فهرست روزنامه زندان. همچنین دارای یک بخش دسته بندی جدید در سایت به نام “از روزنامه های زندان“، جایی که سازمان کار نویسندگان زندانی را در نشریات مختلف برجسته و تقویت می کند. کار آنها برای مخاطبان گسترده تر PJP بازنشر می شود و دریچه ای به جمعیت زندانی و شرایط زندگی آنها ارائه می دهد.

در حالی که بیشتر روزنامه‌های زندان در فهرست PJP بر روی سیستم‌های قدیمی اجرا می‌شوند یا فقط از طریق نسخه‌های چاپی با آرشیو دیجیتال در دسترس هستند، تعداد کمی دارای نشریات آنلاین هستند. اخبار سن کوئنتین برنامه ای است که روی وردپرس اجرا می شود و داستان های زیبایی از انسانیت و هنر کسانی که پشت میله های زندان هستند منتشر می کند. در یک داستان، هنرمند سان کوئنتین، ایدالیو ویلاگران، نقش می بندد که «خلاقیت و تدبیر محدود در زندان را به سطح دیگری می برد و گل های رز زیبایی با رنگ های مختلف از نان صادر شده توسط دولت و Kool-Aid می سازد.

PJP پس از تدریس روزنامه نگاری در زندان ایالتی سن کوئنتین و زندان شهرستان همپشایر در ماساچوست توسط یوکاری ایواتانی کین و شاهین پاشا در دانشگاه ایالتی پن در سال 2019 تاسیس شد.

این پروژه موضوعات مهمی را آشکار می کند، مانند کاهش دسترسی به برنامه هایی که به دلیل کووید-19 بازتوانی بیشتر می کنند و شکست درمان مواد مخدر در زندان ها، گزارش های دست اول از افراد زندانی که ناکافی بودن زندان های ایالتی و فدرال را برای رفع نیازهای کسانی که تحت مراقبت هستند آشکار می کند. این داستان ها و موارد دیگر در وب سایت سازمان، که توسط وردپرس و بسته روزنامه، پروژه ای از Automattic که بستر انتشار را برای سازمان های خبری کوچک و متوسط ​​فراهم می کند. Newspack شامل تم‌های حرفه‌ای طراحی‌شده و مجموعه‌ای از افزونه‌های از پیش پیکربندی‌شده، مانند Newspack Newsletters و WooCommerce Subscriptions است که به جذب مخاطب و درآمد کمک می‌کند.

پروژه روزنامه زندان متعهد به به روز رسانی منظم فهرست نشریات فعال در فهرست است. مردم می توانند روزنامه ها یا مجلاتی را که هنوز فهرست نشده اند از طریق ایمیل [email protected] ارسال کنند.

بسیاری از دیگر نشریات نمایه شده زندان حضور آنلاین ندارند، بنابراین پروژه روزنامه زندان برای ارتباط آنها و قرار گرفتن بیشتر در معرض روزنامه نگاری زندان حیاتی است. آنلاین کردن این نشریات بخشی از محدوده فعلی پروژه نیست، اما در اینجا فرصت بزرگی برای مدرن کردن این اتاق‌های خبر با وردپرس و کمک به آنها برای یافتن مخاطب جهانی وجود دارد.