ویرایشگر بلاک وردپرس در مقابل صفحه سازها: تفاوت چیست؟

همچنین می‌توانید بلوک‌ها، ردیف‌ها یا کل قالب‌ها را برای استفاده مجدد در آینده ذخیره کنید.

3. گزینه های قالب بندی و یک ظاهر طراحی شده

در شکل فعلی، ویرایشگر بلوک یک ویرایشگر محتوای خوب و راهی آسان برای ویرایش و سفارشی کردن تم وردپرس شما است.

افزونه های تم ساز وردپرس SeedProd حتی می تواند به شما کمک کند تا بدون نوشتن هیچ کدی قالب وردپرس سفارشی ایجاد کنید.

ویرایشگر بلوک دارای بلوک‌های گروهی و ستونی است که می‌توان از آنها برای ایجاد طرح‌بندی‌های زیبا استفاده کرد.

پلاگین های صفحه ساز توانایی ایجاد صفحات تبدیل و فروش را بدون تلاش زیاد ارائه می دهند. آنها برای استفاده توسط مشاغل کوچک، طراحان مشتاق، آژانس های وردپرس، فروشگاه های تجارت الکترونیک و موارد دیگر در نظر گرفته شده اند.

ویرایشگر بلوک ویرایشگر پیش فرض در وردپرس است. از بلوک‌ها برای عناصر رایج وب‌سایت استفاده می‌کند (از این رو نام، Block Editor).

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/gutenberg-vs-wordpress-page-builders/

ویرایشگر کامل سایت وردپرس دارای بلوک های سراسر سایت مانند بلوک پرس و جو، لوگوی سایت، منوهای ناوبری و موارد دیگر است.

تیم WordPress.org ویرایشگر پیش فرض را صفحه ساز نمی نامد. در عوض، آنها آن را ویرایشگر بلوک می نامند و به عنوان یک روش مدرن برای ویرایش وب سایت شما در وردپرس ارائه می شود.

آنها عناصر محتوای پیشرفته، از جمله چرخ فلک، لغزنده، دکمه‌های فراخوان، فرم‌های تماس، تایمرهای شمارش معکوس و موارد دیگر را ارائه می‌دهند.

بلوک های صفحه ساز

بزرگترین تفاوت این است که ویرایشگر بلوک با نرم افزار اصلی وردپرس به عنوان ویرایشگر پیش فرض ارائه می شود.

برخی از سازندگان صفحه وردپرس دوست دارند SeedProd کاملا مضمون آگنوستیک هستند. این به این معنی است که صفحات ایجاد شده با SeedProd حتی اگر قالب وردپرس خود را تغییر دهید یکسان به نظر می رسند.

طرح آگنوستیک تم

با این گفته، آن را در نقشه راه وردپرس برای گسترش عملکرد ویرایشگر بلوک و ارتقاء ویژگی های کامل ویرایش سایت.

صفحه سازان برتر وردپرس دوست دارند SeedProd، Beaver Builder، Divi، Elementor و Visual Composer به طور قابل توجهی قدرتمندتر هستند.

ویرایشگر بلوک وردپرس یک ابزار طراحی کشیدن و رها کردن نیست (حداقل، نه به شکل فعلی).

می‌توانید بلوک‌ها را اضافه کنید و آن‌ها را بالا و پایین ببرید، اما نمی‌توانید عرض/ارتفاع آنها را با استفاده از ماوس تنظیم کنید، بلوک‌ها را در کنار یکدیگر حرکت دهید یا طرح‌بندی‌های پیچیده ایجاد کنید.

حرکت بلوک ها به بالا و پایین

در این مقاله، ما افزونه‌های ویرایشگر بلاک وردپرس را با افزونه‌های سازنده صفحه مقایسه می‌کنیم تا به شما در درک تفاوت کمک کنیم.

تفاوت بین ویرایشگر بلاک و پلاگین صفحه ساز

ویرایشگر بلاک وردپرس در مقابل صفحه سازها (توضیح داده شده)

افزونه‌های صفحه‌ساز وردپرس ابزارهای طراحی با کشیدن و رها کردن هستند که به شما امکان می‌دهند طراحی‌های سفارشی وب‌سایت وردپرس را بدون نوشتن هیچ کدی ایجاد کنید.

SeedProd یک افزونه محبوب صفحه ساز وردپرس است

ویرایشگر بلوک وردپرس دارای مجموعه مناسبی از بلوک های پیش فرض است که تمام عناصر محتوای رایج را پوشش می دهد. همچنین می‌توانید بلوک‌ها را در پست‌های دیگر و حتی در سایر وب‌سایت‌های وردپرس ذخیره کرده و دوباره استفاده کنید.

از آنجایی که ویرایشگر بلوک به شما امکان می دهد از بلوک ها برای ایجاد طرح بندی محتوا استفاده کنید، به راحتی می توان آن را با یک صفحه ساز کشیدن و رها کردن اشتباه گرفت.

باید منتظر بمانیم و شاهد پیشرفت‌ها باشیم تا مشخص کنیم آیا ویرایشگر بلوک به افزونه‌های قدرتمند صفحه‌ساز وردپرس نزدیک می‌شود یا خیر.

کدام پلاگین صفحه ساز را با ویرایشگر بلاک استفاده کنیم؟

به علاوه، شما همچنین قالب هایی را برای انواع کسب و کار و وب سایت های خاص دریافت می کنید که باعث می شود سفارشی کردن آنها برای نیازهای خود بسیار سریعتر شود.

5. کشیدن و رها کردن ویژگی ها

این افزونه سبک وزن است و تضمین می کند که صفحات شما به سرعت بارگذاری می شوند و به رتبه بالاتر شما در سئو کمک می کند. همچنین با خدمات ایمیل مارکتینگ محبوب مانند Constant Contact، Drip، ConvertKit و غیره ادغام می شود.

می‌توانید رنگ‌های پس‌زمینه بلوک‌ها را تغییر دهید، از گرادیان‌ها استفاده کنید، از نمادهای فونت استفاده کنید، فونت‌ها را انتخاب کنید، ارتفاع خط را انتخاب کنید، عرض عناصر را تنظیم کنید، از سبک‌ها روی تصاویر استفاده کنید و موارد دیگر.

استایل بلاک در صفحه سازها

4. الگوها، الگوها و بخش ها

بلوک‌های موجود در ویرایشگر بلوک وردپرس با گزینه‌های استایل و قالب‌بندی خاص خود ارائه می‌شوند. با این حال، این گزینه ها محدود هستند.

از طرف دیگر، افزونه های صفحه ساز توسط توسعه دهندگان شخص ثالث ایجاد و پشتیبانی می شوند.

همه افزونه های برتر صفحه ساز وردپرس با ویرایشگر بلوک وردپرس به خوبی کار می کنند. می توانید نگاهی به انتخاب ما از بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرس و نحوه قرار گرفتن آنها در مقابل یکدیگر بیندازید.

از طرف دیگر، صفحه سازهای وردپرس با بلوک های بیشتری همراه هستند.

به عنوان مثال، می‌توانید از الگوهای بلوک برای هدرها، دکمه‌های فراخوان، ستون‌ها و موارد دیگر استفاده کنید.

الگوهای بلوک

ویرایشگر بلوک دارای الگوهایی است که مجموعه‌ای از بلوک‌ها برای درج سریع نواحی رایج در وبلاگ وردپرس هستند.

اگر از یک تم بلوکی استفاده می کنید (موضوع هایی که از ویرایش کامل سایت پشتیبانی می کنند)، می توانید قالب های تم را نیز ویرایش کنید. قالب وردپرس شما ممکن است با قالب هایی همراه باشد که می توانید با استفاده از ویرایشگر بلاک آنها را ویرایش کنید.

قالب ها در ویرایشگر سایت

ویرایشگر بلوک وردپرس به شدت به سبک های تم شما متکی است. برخی از CSS های خود را اضافه می کند و حتی به شما امکان می دهد CSS سفارشی برای بلوک ها اضافه کنید، اما سبک ها و تنظیمات تم شما را لغو نمی کند.

وابستگی به تم

می‌توانید قالب‌های تم خود مانند سرصفحه، پاورقی، صفحه اصلی و موارد دیگر را ویرایش کنید.

ویرایشگر بلوک لوگوی سایت

برای درک بهتر، اجازه دهید نگاهی عمیق‌تر به تفاوت‌های بین ویرایشگر بلاک وردپرس و صفحه سازها بیندازیم.

تفاوت های کلیدی بین گوتنبرگ و افزونه های صفحه ساز

دارای یک API قدرتمند است که به توسعه دهندگان افزونه اجازه می دهد بلوک های خود را ایجاد کنند. همه افزونه های برتر وردپرس بلوک های وردپرس خود را نیز دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

استفاده از بلوک ها در ویرایشگر بلوک

با این حال، این قالب ها عمومی هستند و عملکردی را برای نمایش صفحات رایج یک وب سایت معمولی وردپرس ارائه می دهند.

از طرف دیگر، افزونه های صفحه ساز وردپرس به شما این امکان را می دهد که صفحات جداگانه ای برای ایجاد وب سایت خود ایجاد کنید. آنها می توانند با هر قالب وردپرس کار کنند و شما می توانید قالب وردپرس خود را تغییر دهید.

برای استایل و قالب بندی بیشتر، باید CSS سفارشی خود را برای یک بلوک اضافه کنید.

یک ظاهر طراحی بلوک

قالب وردپرس شما ممکن است الگوهای خاص خود را داشته باشد. همچنین می توانید الگوها را از کتابخانه الگوهای WordPress.org پیدا و نصب کنید.

ویرایشگر پیش‌فرض بلوک وردپرس برای ایجاد آسان‌تر محتوا و ویرایش وب‌سایت‌ها برای کاربران ایجاد شده است. این در نظر گرفته شده است که برای همه از جمله وبلاگ نویسان، نویسندگان، عکاسان و مشاغل مورد استفاده قرار گیرد.

برخلاف ویرایشگر بلوک، این بخش‌ها و قالب‌ها برای یک ظاهر طراحی به تم وردپرس شما متکی نیستند.

همانطور که ویرایشگر بلوک وردپرس ویژگی های ویرایش سایت بیشتری را اضافه می کند، از ما پرسیده شده است که آیا قرار است جایگزینی برای افزونه های صفحه ساز وردپرس بکشید و رها کنید؟

با این حال، ویژگی کامل ویرایش سایت نیاز به استفاده از یک موضوع پشتیبانی شده دارد. اگر قالب وردپرس خود را تغییر دهید، تغییرات شما ناپدید خواهند شد.

با این حال، هنوز به هیچ عنوان به عنوان سازنده صفحه نزدیک نیست.

اگر به دنبال یک صفحه ساز وردپرس با کاربری آسان و قدرتمند هستید، توصیه می کنیم SeedProd. این یک سازنده کشیدن و رها کردن و بیش از 200 تم داخلی را برای ایجاد هر نوع صفحه فرود بدون کدنویسی ارائه می دهد.

هنگام ایجاد پست ها و صفحات در سایت وردپرس خود، می توانید از ویرایشگر بلاک برای افزودن و ویرایش محتوای خود استفاده کنید. ویرایشگر بلوک نیز برای تمام مناطق ویجت شما استفاده می شود. و اکنون، برخی از تم‌ها به نام «موضوعات مسدود» حتی از ویرایشگر بلوک برای هر منطقه در وب‌سایت شما پشتیبانی می‌کنند.

ویرایشگر مسدود کردن

آنها با قالب های آماده ارائه می شوند که می توانید از آنها استفاده کنید و انعطاف پذیری طراحی بسیار بیشتری نسبت به ویرایشگر بلوک وردپرس ارائه دهید.

از سوی دیگر، سازندگان صفحه به شما اجازه می‌دهند بلوک‌ها/ویجت‌ها را بکشید و رها کنید، ارتفاع و عرض آنها را تنظیم کنید، ستون‌ها ایجاد کنید و بلوک‌ها را درون بلوک‌های دیگر اضافه کنید.

صفحه سازها را بکشید و رها کنید

همچنین می توانید از ویرایشگر بلاک برای ویرایش قالب وردپرس خود استفاده کنید. با این حال، برای امتحان کردن به یک تم وردپرس نیاز دارید که از ویرایشگر کامل سایت پشتیبانی کند.

به ویرایشگر کامل سایت بروید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که تفاوت بین ویرایشگر بلاک و پلاگین صفحه ساز وردپرس را درک کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد هزینه ساخت یک وب سایت وردپرسی را ببینید، یا انتخاب متخصص ما از بهترین چت ربات های هوش مصنوعی برای مشاغل کوچک را ببینید.

اکثر افزونه های صفحه ساز وردپرس دارای ده ها قالب آماده برای استفاده هستند که برای تبدیل بسیار بهینه شده اند.

قالب های صفحه ساز

با این حال، در حال حاضر جایگزینی برای افزونه های قدرتمند صفحه ساز کشیدن و رها کردن نیست.

دلیل بزرگی برای آن وجود دارد و با خواندن تفاوت‌های این دو، کاملاً روشن می‌شود.

1. سازگاری و پشتیبانی تم

اگر می خواهید طرح بندی های سفارشی برای تمام صفحات وب سایت ایجاد کنید، این بسیار مفید است.

2. بلوک ها و ابزارک ها

با کشیدن و رها کردن سازنده به راحتی می توانید هر بخش یا صفحه تم خود را ویرایش کنید. حتی به شما امکان می دهد شرایط را برای نمایش هر الگو انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید نوارهای کناری مختلفی را برای بخش های مختلف سایت خود نمایش دهید.

تم ساز SeedProd

7. اهداف توسعه

این کشیدن و رها کردن به شما امکان می دهد صفحات خود را طراحی کنید و وب سایت ها را به راحتی کامل کنید.

6. ویرایشگر کامل سایت در مقابل صفحه سازهای وردپرس

از طرف دیگر صفحه سازها به طور پیش فرض گزینه های سبک بیشتری را ارائه می دهند.

در حالی که افزونه‌های صفحه‌ساز می‌توانند با سبک‌های تم شما کار کنند، همچنین به شما این امکان را می‌دهند که به طور کامل یک صفحه را تصاحب کنید و سبک‌های موضوع خود را لغو کنید.

ویرایشگر بلوک وردپرس کاملاً شهودی است و می توان از آن برای ایجاد طرح بندی محتوای زیبا استفاده کرد. با این حال، هنوز هم برای پلاگین های صفحه ساز قدرتمند قابل مقایسه نیست.

افزونه های صفحه ساز وردپرس با قالب ها و بخش ها یا الگوهای از پیش ساخته شده بیشتری همراه هستند.

استفاده از بخش ها در صفحه ساز

در حالی که ویرایشگر بلاک به شما کمک می کند محتوای بهتری ایجاد کنید، افزونه های سازنده صفحه به شما کمک می کنند صفحات فرود بهتری ایجاد کنید که به شما کمک می کند فروش را افزایش دهید، مشترکین را تقویت کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید.

آیا ویرایشگر بلاک می تواند جایگزین صفحه سازهای وردپرس شود یا خیر؟