ویدیوی جدید پیشرفت ساخت سایت را از وردپرس 5.9 تا 6.2 بررسی می کند – WP Tavern

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که همه این ویژگی‌ها در نسخه 6.2 برای بهترین زمان آماده هستند، آخرین تماس تست FSE مک کارتی را بررسی کنید: سبک خود را پیدا کنید. این شما را در ویژگی های جدید ویرایشگر سایت برای انجام چند کار فرو می برد. این اساساً یک فرصت هدایت‌شده برای کشف رابط جدید در حین مشارکت در وردپرس است، و شما یک نشان مشارکت‌کننده آزمایشی فانتزی کسب خواهید کرد که در نمایه WordPress.org شما نمایش داده می‌شود.


منبع: https://wptavern.com/new-video-explores-site-building-progress-from-wordpress-5-9-to-6-2

لحظه ای که Style Variations در وردپرس 6.0 معرفی شد، به نظر می رسید که آنها همیشه با ما هستند. با نگاهی به نسخه 5.9 در ویدیو، ویرایشگر سایت بدون آنها بسیار خالی به نظر می رسد. WordPress 6.2 با پیش‌نمایش‌های سبک بلوک بهبودیافته، یک کتاب سبک، و یک نمای کوچک‌نمایی جدید که مشاهده تغییرات را در یک نگاه آسان می‌کند، این را حتی بیشتر گسترش می‌دهد.

وردپرس 5.9 “Josephine” در ژانویه 2022 منتشر شد، اما به نظر می‌رسد که وقتی پیشرفت‌های ایجاد شده در سایت‌سازی را در سال گذشته مقایسه می‌کنید، شبیه به سنین قبل است. آن مک کارتی، یکی از مشارکت کنندگان تحت حمایت Automattic که رهبری آن را بر عهده دارد برنامه توسعه کامل ویرایش سایت، ویدیوی کوتاهی را منتشر کرده است که تغییرات مهم وردپرس در چند نسخه اصلی گذشته را مرور می کند. این ویدیو همچنین به عنوان پیش نمایش برخی از ویژگی های ارائه شده در نسخه 6.2 دو برابر می شود.

مک کارتی نشان می دهد که چگونه وردپرس 6.2 تعاملات روان تری را با حالت مرور معرفی می کند. همچنین گزینه های قالب موجود برای افزودن کاربران را تا حد زیادی گسترش می دهد و یک نمای فهرست رنگی جدید را شامل می شود.

این ویدئو خلاصه تصویری سریعی از آنچه که برای تکمیل مرحله ویرایش کامل سایت پروژه گوتنبرگ انجام می‌شود، قبل از اینکه مشارکت‌کنندگان به سمت همکاری حرکت کنند، ارائه می‌دهد. ارزش تماشای پیشرفت ساخت سایت را دارد که مشارکت کنندگان تنها در یک سال انجام داده اند.

اگر از افزونه گوتنبرگ استفاده می‌کنید و پیشرفت بی‌وقفه ویرایشگر سایت را دنبال می‌کنید، متوجه خواهید شد که گزینه‌های طراحی در نسخه 5.9 چقدر محدود هستند و امروزه چقدر سازگارتر و گسترده‌تر هستند. در 5.9 کاربر، کاربران فقط می توانند یک قالب صفحه اول اضافه کنند، و رابط ساختمان سایت از هم گسیخته و کمتر صیقلی است.

همه چیزهایی که در نسخه 6.2 عرضه می شوند به سمت قابلیت استفاده بهتر و گزینه های طراحی بیشتر برای ویرایشگران سایت همگرا می شوند. چالش اینجا این است که به معرفی ویژگی‌های جدید ادامه دهید بدون اینکه رابط کاربری به هم ریخته و آشفته شود. بسیاری از این ویژگی ها هنوز در حال تکمیل شدن هستند. به عنوان مثال، مک کارتی اشاره کرد که دکمه ویرایش هنوز در حال انجام است و ممکن است به زودی به مکان دیگری منتقل شود تا در ویرایشگر سایت برجسته تر شود.

بلوک ناوبری سفری طولانی و صخره ای داشته است، اما به نظر می رسد در 6.2 دوباره متولد شده است. مک کارتی نشان داد که با تجربه جدید ویرایش ناوبری در نوار کناری و تغییر موقعیت از طریق کشیدن و رها کردن با پیش نمایش زنده، چقدر شهودی تر شده است.