وردپرس FSE را به عنوان “ویرایشگر سایت” – WP Tavern تغییر نام می دهد

ویرایشگر سایت همچنین روح نام رمز اصلی FSE خود را به عنوان مجموعه قدرتمند و کاملی از ویژگی هایی که در بر می گیرد حفظ می کند. به عنوان یک امتیاز، از نظر سئو یا بازاریابی برای ما هزینه ای ندارد، زیرا ساده سازی اصطلاح موجود است.

هادن چامفوسی گفت که این تغییر لزوماً تغییر نام تجاری نیست، بلکه اسناد رسمی وردپرس، از جمله ویدیوهای Learn.WordPress و بسیاری از منابع شخص ثالث مملو از ارجاع به FSE هستند. این برنامه توسعه کامل ویرایش سایت همچنین ممکن است نیاز به تغییر نام داشته باشد. هادن چامفوسی گفت که کاربران وردپرس هنوز هم می توانند انتظار داشته باشند که اصطلاح FSE را ببینند یا بشنوند – این وضعیتی نیست که هر نمونه نیاز به پاک شدن داشته باشد.

بعد از مدت ها بحث، هادن چامفوسی دارد اعلام کرد تصمیم برای استفاده از “ویرایشگر سایت” در آینده:

در حالی که قابلیت های ویرایش سایت وردپرس در حال توسعه بوده است، اصطلاح ویرایش کامل سایت (FSE) به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است، اما گاهی اوقات خارج از گروه های مشارکت کننده به خوبی درک نشده است. سه ماه پیش، مدیر اجرایی وردپرس، Josepha Haden Chomphosy پیشنهاد تغییر نام FSE را به چیزی کاربرپسندتر داد.

ورود به ویرایشگر سایت نتیجه دو ملاحظات کلیدی بود. در مرحله اول، ویرایشگر سایت یک توضیح واضح و ساده را به کاربران با طیف وسیعی از مهارت های فنی ارائه می دهد. ثانیا، پشتیبانی قابل توجهی از ویرایشگر سایت، به ویژه از طرف جامعه Polyglot، به عنوان اصطلاحی که به بهترین شکل به صدها زبان مختلف ترجمه می شود، وجود داشت. همانطور که در WordCamp US 2022 شنیدیم، پشتیبانی چند زبانه بهتر یک جهت مهم در آینده برای وردپرس است، بنابراین انتخاب اصطلاحاتی که به راحتی ترجمه می شوند گام مهمی است.

تصمیم اخیر برای استفاده از اصطلاح “ویرایشگر سایت” باید به‌روزرسانی رسمی واژگان مشترک وردپرس در نظر گرفته شود و Haden Chomphosy مشارکت‌کنندگان را تشویق کرد تا فوراً به‌روزرسانی اسناد را برای انعکاس این تغییر آغاز کنند.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-rebrands-fse-as-site-editor