وردپرس 6.3 یک پالت فرمان – WP Tavern را معرفی خواهد کرد

این تصمیم مهمی بود که باید قبل از وردپرس 6.3 بتا 1 گرفته می شد، که قرار بود امروز منتشر شود اما با تاخیر تا چهارشنبه 28 خرداد به دلیل موضوعی غیر مرتبط. پالت فرمان احتمالاً در پست‌های وبلاگ، صفحه درباره 6.3 و منابع شخص ثالث بی‌شماری معرفی می‌شود، بنابراین پیشنهاد فوری به نتیجه‌گیری نیاز داشت.

بیایید با Command Palette جلو برویم.

استدلال: ترجمه آسان‌تر، سازگار با سایر ابزارهای خارج از وردپرس، با عملکرد فعلی مطابقت دارد، قابلیت کشف/درک ارزش را آسان‌تر می‌کند، و به طور کلی تکیه می‌کند که با نگرانی‌های مطرح‌شده در اینجا مطابقت دارد.

مک کارتی همچنین از سایر مشارکت‌کنندگان درخواست کرد تا اطمینان حاصل کنند که نام‌گذاری مجدد در سرتاسر رابط کاربری برای نسخه آینده به‌روزرسانی می‌شود.

آن مک کارتی، مشارکت کننده گوتنبرگ با حمایت خودکار نظر داد در مورد این تصمیم که به گفته او پس از مشورت با رهبری پروژه و خواندن نظرات به آن رسیده است:

اکثریت شرکت کنندگان در بحث به شدت مخالف نامیدن آن Wayfinder بودند، زیرا این اصطلاح به خوبی ترجمه نمی شود و همچنین مزایای این ویژگی را به راحتی درک نمی کند. Wayfinder به عنوان یک نام منحصر به فرد پیشنهاد شد که “پتانسیل ایجاد حس کنجکاوی، کاوش و کشف را دارد.” تلاش‌های متعددی برای پایان دادن به بحث با یادداشت‌هایی در مورد جایگزین‌ها انجام شد، حتی زمانی که آشکار بود که اجماع عمومی به صراحت به نفع اصطلاح Wayfinder نیست.

در نهایت، اگر ویژگی به نقطه تکاملی خارج از این نام اولیه برسد، همیشه می‌توانیم درباره تغییر نام بحث کنیم. همانطور که در بالا ذکر شد، ارزش ریسک کردن یک نام منحصر به فرد بیشتر از چیزی است که در محصولات دیگر وجود دارد و در نهایت ما می خواهیم مردم به سرعت آن را درک کنند/ ارزش آن را بیابند. یک فشار بازاریابی خوب برای چیزی واقعاً منحصر به فرد در زمانی که/اگر زمان آن فرا رسید. اگر مردم نگرانی های خاصی در مورد این نام گذاری دارند، لطفاً زودتر صحبت کنید.

همچنین به اعتبار تیم است که آنها یک نام بازاریابی فانتزی را تحمیل نکردند و در عوض در کنار اکثر مشارکت کنندگانی قرار گرفتند که طرفدار استفاده از زبان واضح بودند. API برای پالت فرمان اکنون عمومی است و آماده است تا توسعه دهندگان دستورات سفارشی خود را ایجاد کنند. استفاده از اصطلاحی که به راحتی قابل درک و ترجمه باشد، باعث جذب بیشتر جامعه جهانی می شود 52 درصد از کاربران وردپرس نرم افزار را به زبانی غیر از انگلیسی اجرا کنید.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-6-3-will-introduce-a-command-palette

هفته گذشته مشارکت کنندگان گوتنبرگ درگیر یک بحث پرشور در مورد پیشنهاد تغییر نام مرکز فرماندهی جدید به Wayfinder بودند. این ویژگی که به عنوان یک ابزار جستجوی سریع و اجرای فرمان طراحی شده است، در وردپرس 6.3 قرار خواهد گرفت.