وردپرس 20 ساله می شود – WP Tavern

نقاط عطف اصلی زمان خوبی برای قدردانی از تلاش هایی است که همه اینها را ممکن کرده است. با تشکر از شما، مشارکت کنندگان متعهد، به خاطر اینکه اندکی از آتش خود را به وردپرس وام دادید و صبر، پرورش و حمایت خود را زیاد کردید. ممکن است کد زیر کلاه بسیار متفاوت از روزهای اولیه در سال 2003 به نظر برسد، اما وردپرس همچنان همان نیروی ناقص و غیرقابل مهار خوبی در وب است که کاربران می توانند برای سال های آینده روی آن حساب کنند.
منبع: https://wptavern.com/wordpress-turns-20

آیا وردپرس 20 سال دیگر در آینده خود دارد؟ دو تا از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش رو، تسخیر قلب‌های نسل بعدی سازندگان و نگه‌دارنده‌ها، و حفظ وب باز که وردپرس در آن رشد کرده است. بررسی سالانه پروژه در سال 2022 نشان داد که جمعیت پاسخگو در حال پیر شدن است. درصد پاسخ دهندگان زیر 40 سال هر سال کاهش یافته است، زیرا وردپرس وارد دهه سوم خود می شود.

اطمینان از اینکه وردپرس انعطاف‌پذیر و مرتبط با نسل‌های آینده است، نیازمند تصمیم‌های رهبری شجاعانه است، مانند معرفی ویرایشگر بلاک، و ممکن است تغییرات مهمی در مسیر ایجاد کند، زیرا وارد عصر جدیدی از نوآوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌شویم.

تبریک وردپرس – 20 در حال حاضر 🎉

وردپرس فردا بیست سالگی را جشن می گیرد. این از یک نظر در یک پست وبلاگ به یک پدیده فراگیر وب تبدیل شده است. با تشکر از یک جامعه برجسته و آزادی های منبع باز. تولدت مبارک، وردپرس! #WP20 #وردپرس pic.twitter.com/fght4XMJXb

— مایک لیتل (@mikelittlezed1) 26 مه 2023

من وردپرس را در پایین ترین نقطه زندگی ام در سال 2012 کشف کردم، زمانی که در شهر جدید بی خانمان و بیکار بودم. من ناامید بودم که به فناوری برگردم، اما به عنوان یک دانش آموز ترک تحصیل کردم – هیچ شغلی برای من در فناوری اطلاعات وجود نداشت.

وردپرس 20 است امروز، یک نقطه عطف قابل تخمین برای نرم افزار منبع باز در حال اجرا در وب است. مهمانی ها در سراسر جهان – در ژنو، لس آنجلس، استانبول، بانکوک، لاهور، جاکارتا، بمبئی – در بیش از 150 مکان مختلف برگزار می شود.

وردپرس تأثیر عمیقی بر زندگی میلیون‌ها کاربر گذاشته است و به آن‌ها صدایی در وب و ابزارهایی برای راه‌اندازی کسب‌وکار، ایجاد شغل و جان بخشیدن به ایده‌ها می‌دهد. را #WP20 هشتگ مملو از داستان هایی است که نشان می دهد چگونه وردپرس و جامعه آن به مردم محل تعلق داده اند و آنها را به سمت تلاش های موفق راه اندازی کرده اند.

این نرم افزار بیش از 2.8 میلیارد بار دانلود شده است اما چشمگیرترین آمار مربوط به 112000 مشارکت کننده پروژه در گذشته و حال است که وردپرس را با اشتیاق، استعداد و کار سخت خود بهبود بخشیده و انرژی بخشیده اند.

هیچ یک از همکاری های جهانی که امروز از آن لذت می بریم، بدون الهام و رهبری مت مولنوگ و مایک لیتل، یکی از بنیانگذاران آن وجود نداشت. آن‌ها از روز اول به‌صورت توزیع‌شده کار می‌کردند، و زمانی که وردپرس را راه‌اندازی کردند هرگز ملاقاتی نداشتند. این روش کار، پایه و اساس یک پایگاه مشارکت‌کننده جهانی را ایجاد کرد که اکنون پشتیبانی می‌کند 43 درصد از وب سایت های جهان.