وردپرس گروه افتتاحیه را برای راه اندازی برنامه مربیگری تجربی – WP Tavern انتخاب می کند

در اوایل سال جاری بنیاد لینوکس گزارشی منتشر کرد از یک مطالعه اخیر در مربیگری در متن باز. بیش از 100 مربی از کلاس فارغ‌التحصیلان LFX Mentorship در سال‌های 2020 و 2021 مورد بررسی قرار گرفت و 99 درصد گزارش دادند که این برنامه مفید بوده است. نزدیک به نیمی از فارغ التحصیلان (47 درصد) گفتند که این به آنها کمک کرده تا شغلی پیدا کنند.

منتهی ها پس از تکمیل دوره های خودراهبری، شرکت در جلسات “یادگیری”، انتخاب یک تیم مشارکت کننده و کمک اولیه به تیم، از این برنامه فارغ التحصیل می شوند. به صورت اختیاری، مربیان می توانند مربیان خود را از طریق یک طرح سه ماهه مشارکت راهنمایی کنند. هدف ایجاد مشارکت کنندگان جدید در حال انجام از طریق برنامه است.

هاری شانکر آر، یکی از همکاران تیم جامعه که توسط Automattic حمایت می شود، گفت: «مربیان ما پشتیبانی 1:1 را به هر مشارکت کننده در گروه ما ارائه می دهند. “این مربیان هر هفته با منتی ها چک می کنند تا به آنها حمایت و راهنمایی در مورد برنامه ارائه دهند و به سوالاتی که ممکن است داشته باشند پاسخ دهند.”

این گزارش به بررسی مزایای اضافی برنامه های مربیگری فراتر از افزایش مشارکت در خود پروژه منبع باز می پردازد. برنامه های مربیگری با کیفیت می تواند تأثیر اقتصادی و شغلی بر مربیان داشته باشد و همچنین تنوع را در سراسر پروژه افزایش دهد و به مشارکت کنندگان جدید کمک کند تا بیشتر با جامعه ارتباط برقرار کنند.

گروهی متشکل از 13 مربی از بین 50 برنامه انتخاب شده اند و در هشت تیم از جمله Core، Training، Community، Documentation، Photos، Test، Polyglots و Support شرکت خواهند کرد.

شانکر گفت: «این برنامه یک آزمایش است—امید ما این است که تا حد امکان از همین برنامه یاد بگیریم تا مربیگری در پروژه وردپرس را بهبود بخشیم و مشارکت‌کنندگان بیشتری را پشتیبانی و توانمند کنیم.»


منبع: https://wptavern.com/wordpress-selects-inaugural-cohort-to-launch-experimental-mentorship-program

تیم جامعه وردپرس قبلاً از 22 تسهیل کننده و 13 مربی برای راه اندازی این برنامه وقت گذاشته است. این ساختار یک تجربه رسمی‌تر شبیه به یک دوره کارآموزی کوتاه ارائه می‌دهد، اما هنوز در مراحل اولیه است و ممکن است بر اساس بازخورد شرکت‌کنندگان تغییر کند.

سایر پروژه های منبع باز، مانند دروپال، پشتیبانی کرده اند برنامه های مربیگری که برای مشارکت موفقیت آمیز مشارکت کنندگان جدید در رویدادها، الهام بخشیدن به همکاری بیشتر و ایجاد یک محیط یادگیری استفاده شده است.

تیم جامعه وردپرس برنامه راهنمایی آزمایشی خود را این هفته آغاز کرد. اعلام کرد که گروه افتتاحیه به گروهی از مربیان اختصاص داده شده است که آنها را در مشارکت پروژه در تیم های مختلف راهنمایی می کنند.

«در حالی که گروه ما در موقعیتی نیست که بتواند برای همه مربیان تعیین کند، فعالیت ها و وظایف گروه ما در گروه تازه تشکیل شده به اشتراک گذاشته خواهد شد. #مشارکت-مربی کانال Make/WordPress Slack، جایی که علاقه‌مندان می‌توانند به اکثر جلسات مشارکت‌کننده و جلسات حضوری ما بپیوندند که همچنین به طور گسترده با جامعه ما به اشتراک گذاشته می‌شود.»