وردپرس صفحه اصلی جدید و طراحی های صفحه دانلود را راه اندازی می کند – WP Tavern


WordPress.org اکنون ظاهری جدید با طراحی تازه و جازی دارد که مکمل صفحات اخبار اخیرا به روز شده است.

نیکلاس گاروفالو، یکی از همکاران تیم بازاریابی وردپرس با حمایت Automattic، “صفحه اصلی جدید توجه بیشتری را به مزایا و تجربه استفاده از وردپرس جلب می کند، در حالی که جامعه و منابع را برای شروع کار برجسته می کند.” گفت.

«صفحه دانلود جدید با طرح‌بندی جدید به بازدیدکنندگان خوش آمد می‌گوید که شروع کار با وردپرس را با ارائه هر دو گزینه دانلود و میزبانی درست در بالای صفحه آسان‌تر می‌کند.»

صفحه دانلود اکنون به وضوح دو مسیر را در بالا ارائه می دهد – دکمه هایی برای دانلود و نصب وردپرس و توصیه های میزبانی برای راه اندازی آن از طریق ارائه دهنده هاست. همچنین شامل راهنمایی برای شروع با منابعی است که در پایین صفحه دوره های وردپرس، منابع توسعه دهندگان، پشتیبانی و انجمن های کاربر پیوند داده شده اند.

اگرچه این طرح‌ها بازخورد بسیار مثبتی دریافت کرده‌اند، اما سفر آنها به سمت توسعه بدون چند دست‌انداز در جاده نبود. وقتی تیم متا یک به روز رسانی در مورد توسعه طرح‌ها، کمتر از سه هفته از شروع طراحی، انتقاد مت مولنوگ از سرعت پروژه، خشم برخی از اعضای جامعه را برانگیخت که از این تعامل آزرده شدند.

مولنوگ در پاسخ به برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد یک تم بلوک گفت: «این استفاده مناسب از زمان نیست، و همچنین اهداف واقعی یک صفحه اصلی یا صفحه دانلود جدید را پیش نمی‌برد، و ما مکان‌های بهتری برای صرف زمان توسعه خود داریم. طرح های جدید

Mullenweg در پاسخ به انتقادات در توییتر گفت، “صرف نظر از اینکه کسی داوطلب باشد یا حمایت مالی، توسعه دهندگان منبع باز باید بتوانند در مورد کار ما در انظار عمومی بحث و گفتگو کنند، همانطور که از زمان ظهور هکرهای wp تا به حال به بهترین نتیجه برای کاربران برسیم. ”

الکس شیلز، مشارکت کننده با حمایت Automattic، از مقدار زمانی که برای پروژه صرف شده دفاع کرد و برخی از کارهای پشت صحنه را توضیح داد. Mullenweg معتقد بود که تبدیل طرح های Figma به یک موضوع باید زمان بسیار کمتری برای راه اندازی می گرفت.

Mullenweg می‌گوید: «در «ساعت‌ها نه هفته‌ها» برای پیاده‌سازی – طرح‌بندی آنقدر ابتدایی است، تصور اینکه برای یک نفر بیش از یک روز در Squarespace، Wix، Webflow یا یکی از سازنده‌های صفحه WP طول بکشد، سخت است.

بنابراین، اگر ما فقط یک نسخه زیباتر از همان کار را انجام می‌دهیم، آن تغییرات را با رویکرد کد موجود به سرعت انجام دهید و به چیزی با ارزش بالاتر بروید. اگر می‌خواهید خود WP را پیش ببرید، به یک رویکرد اساسی متفاوت نیاز دارید.»

برخی این نظرات را به عنوان یک رفراندوم در مورد قابلیت استفاده ویرایشگر بلوک تفسیر کردند. طرح توسعه ای که شیلز تشریح کرد شامل ایجاد بلوک های سفارشی به منظور راه اندازی یک MVP از موضوع جدید بود. برای برخی، این موضوع این سوال را مطرح می‌کند که آیا ویرایشگر بلاک به وعده‌های «رویاییش کن، آن را بساز» عمل می‌کند یا خیر.

“تیم اصلی باید بلوک های اصلی را برای چنین طرح بندی ساده ای ویرایش کند – پس از 2 سال به بالا، کاربران / توسعه دهندگان عادی چه انتظاری باید داشته باشند؟” الکساندر پریسیچ توسعه دهنده وردپرس نظر داد.

مایک مک‌آلیستر، مهندس نرم‌افزار WP Engine، «در حال حاضر به غذای سگ‌ها به اندازه کمک‌های مبتنی بر کد نیاز است. گفت. «یکی به دیگری خبر می دهد. من ماه‌هاست که در FSE هستم و صادقانه بگویم به نظر نمی‌رسد کسی سعی کرده یک سایت واقعی با این کار بسازد.»

این پروژه علاوه بر رنگ‌آمیزی تازه‌ای به WordPress.org، بحث‌های بزرگ‌تری را در مورد اینکه هنوز ایجاد طرح‌های ساده با ویرایشگر بلوک، حتی برای افرادی که وردپرس را می‌سازند، چالش برانگیز است، به راه انداخته است.
منبع: https://wptavern.com/wordpress-launches-new-homepage-and-download-page-designs