وردپرس در حال توسعه یک مرکز فرماندهی برای جستجوی سریع و ناوبری در داخل ادمین است – WP Tavern

این به طور ایده‌آل به صورت کلی اجرا می‌شود – یا به عنوان بخشی از فشار برای مدرن کردن داشبورد که مدت‌ها نادیده گرفته شده بود یا تلاش‌های API برای تعامل با داده‌های GB خارج از ویرایشگر. ما دیده‌ایم که پذیرش توسعه‌دهندگان چقدر کند است وقتی به روشی دیگر انجام می‌شود (GB اول/فقط) – و بدتر از آن، چقدر برای پذیرندگان/حامیان اولیه دردناک است اگر/وقتی ملاحظاتی فراتر از ویرایشگر در نظر گرفته شود.

«در حال حاضر یک کشویی واضح برای یافتن و استفاده آسان در مرکز بالای ویرایشگر وجود دارد. آیا مردم واقعاً در استفاده از آن مشکل دارند؟ به نظر می‌رسد که این موضوع مسائلی را پیچیده می‌کند که کاربران باید نام موارد را بدانند تا آنها را تایپ کنند.

بازخورد تا کنون به طور کلی مثبت بوده است، اما مشارکت کنندگان در این پروژه چالش ارائه نمونه های واقعی از مزایای مرکز فرماندهی را خواهند داشت تا برخی به طور کامل چشم انداز این ویژگی را به عنوان چیزی فراتر از یک میانبر فانتزی برای کاربران قدرتمند درک کنند.

Benguella پاسخ داد که Command Center به عنوان “یک رابط کاربری مکمل که به طور خاص برای کاربران متوسط ​​و قدرتمند طراحی شده است” در حال توسعه است و کاربران برای استفاده از آن نیازی به یادآوری اصطلاحات فنی ندارند.

وردپرس ممکن است به زودی یک Command Center را دریافت کند، که به عنوان یک جزء جستجوی سریع برای پیمایش به بخش‌های دیگر مدیر عمل می‌کند و همچنین می‌تواند دستورات را اجرا کند. این ویژگی در گوتنبرگ 15.6 تحت پرچم آزمایشی معرفی شد و در حال حاضر استفاده محدودی در زمینه ویرایشگر سایت هنگام پیمایش و ویرایش الگوها دارد.

“خوب است، اما من نمی دانم این واقعا چه مشکل عملی را حل می کند؟” Jon Brown توسعه دهنده وردپرس گفت.

ریاد بنگوئلا، مهندس گوتنبرگ، گفت: «یکی از جنبه‌هایی که ارزش برجسته کردن دارد، API پیشنهادی برای تعامل با مرکز فرماندهی است. یک پست درخواست بازخورد در مورد پروژه. مرکز فرماندهی به عنوان یک مرکز مستقل توسعه یافته است @wordpress/commands بسته بندی این APIها را برای ارائه و ثبت دستورات به صورت پویا ارائه می دهد. این نقاط افزونه به پلاگین ها اجازه می دهد تا هر دستوری را که دوست دارند تزریق کنند و دری را برای تعامل با LLM ها باز می کند.

سایر شرکت کنندگان در گفتگو از مشارکت کنندگان خواستند که مرکز فرماندهی را در وردپرس منتشر نکنند تا زمانی که بتواند زمینه های فراتر از ویرایشگر سایت را ارائه دهد.

پروژه Command Center در نظر گرفته شده است تا به کل wp-admin به روشی قابل توسعه گسترش یابد تا توسعه دهندگان افزونه بتوانند دستورات خود را ثبت کنند. این همچنین به افزونه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا طراحی، محتوا و ایجاد طرح‌بندی را تسریع کنند.

Benguella ویدئویی از نمونه اولیه در حال پیمایش بین قالب ها و قطعات قالب در ویرایشگر سایت به اشتراک گذاشت:

اولین نقطه عطف، تقویت جستجوی سریع برای محتوا و الگوها در ویرایشگر، است در GitHub مشخص شده است جایی که مشارکت کنندگان می توانند پیشرفت را دنبال کنند. مرکز فرماندهی نیز در آینده به عنوان بخشی از برنامه توسعه FSE مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. بنگوئلا است درخواست بازخورد در مورد ویژگی و API آن در پست منتشر شده در وبلاگ توسعه دهنده اصلی، به ویژه در مورد تجربه کاربر و اینکه آیا API های ذکر شده در پست به اندازه کافی قادر به رسیدگی به موارد استفاده شخص ثالث هستند یا خیر.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-is-developing-a-command-center-for-quick-search-and-navigation-inside-the-admin

“چند پلاگین وجود دارد که این کار را به صورت گسترده انجام داده اند، که باز هم در عین تمیز بودن، به نظر می رسد بهتر برای کاربران قدرتمندی باشد که از قبل می دانند به دنبال چه هستند.”

Benguella پاسخ داد: “در ابتدا ما مرکز فرمان را به هر دو ویرایشگر پست و سایت اضافه کردیم، اما من انتظار دارم که وقتی رفتار و API های آن را ثابت کردیم، به همه WP-Admin اضافه کنیم.” API در حال حاضر هنوز در مرحله آزمایشی در گوتنبرگ است و هنوز مشخص نیست که آیا توسعه به wp-admin قبل یا بعد از فرود Command Center در نسخه بعدی وردپرس اضافه خواهد شد.

دووید لوین، توسعه‌دهنده وردپرس گفت: «مفهوم را دوست دارید، از اینکه به ویرایشگر محدود می‌شود متنفر باشید.