وردپرس برنامه‌هایی را برای همکاری بلادرنگ با بهبودهای عمده در ویرایش‌ها و کتابخانه رسانه – WP Tavern رونمایی می‌کند

چالش‌های فنی در اینجا در دسترس قرار دادن آن برای همه کاربران وردپرس، حتی کسانی که در اقتصادی‌ترین محیط‌های میزبانی هستند، است. ونتورا پیش‌نمایش سریعی از آنچه ممکن است به نظر برسد، همراه با دامنه وظایفی که بخشی از این تلاش خواهد بود، به اشتراک گذاشت.

ونتورا گفت: “به عنوان بخشی از بهبود تجربه کلی، ما همچنین باید از تاریخچه سطح سند فراتر برویم و بررسی کنیم که چگونه این رابط می تواند به کاربران اجازه دهد تغییرات تک بلوکی را مرور کنند و توانایی بازیابی آنها را به صورت جداگانه به جای نیاز به بازیابی کامل پست ارائه دهند.” برای سبک های جهانی، ما باید پانل بازبینی ها را توسعه دهیم تا امکان مقایسه دو نسخه در کنار هم را فراهم کنیم. برای الگوهای همگام‌سازی شده، می‌توانیم امکان مرور تاریخچه ویرایش را با ابزارهای مقایسه کنار هم و همپوشانی فراهم کنیم.»

همانطور که ما به دنبال گسترش نقاط حضور و لمس هستیم Openverseونتورا گفت، جالب است که ببینیم چگونه مشارکت‌های مشترک می‌تواند مستقیماً از طریق نصب وردپرس کاربر کار کند. یکی دیگر از زمینه‌هایی که باید به آن توجه کرد، بهبود مدیریت و ارائه انواع رسانه‌های دیگر (صوتی، ویدیویی، فایل‌ها) و ارتباط آن‌ها با بلوک‌ها و بلوک‌های API است. ما باید کار را روی یک بلوک بومی لیست پخش، که در حالت ایده آل توسط Interactivity API

واکنش‌ها به چشم‌انداز و محدوده طرح‌شده برای مرحله همکاری تاکنون مثبت بوده است، زیرا کاربران و مشارکت‌کنندگان مشتاق هستند تا تمرکز قوی روی برخی از بخش‌های دیگر وردپرس که سال‌ها توجه چندانی به آن‌ها نشده است، داشته باشند. ویژگی‌های جدیدتر همکاری بلادرنگ که وردپرس را فراتر از روزهای قفل کردن پست‌ها در حالی که شخص دیگری در حال ویرایش است، می‌برد، این پتانسیل را دارد که ایجاد و ویرایش محتوا را برای گروه‌هایی که در همان وب‌سایت کار می‌کنند سرعت بخشد.

پروژه‌های جالبی در محدوده این بخش فهرست شده‌اند، از جمله چک‌لیست انتشار، اشتراک‌گذاری لینک‌های پیش‌نویس با کنترل‌های مجوز، و کاوش نقاط قلاب برای سیستم‌های کنترل نسخه برای تصاحب سیستم‌های بازبینی داخلی در صورت تمایل.

اعتبار تصویر: گردش کار – ماتیاس ونتورا

کاربران می توانند این انتظار را داشته باشند تجدید نظرها همچنین به عنوان بخشی از مرحله همکاری پروژه، بهبودهای عمده ای را دریافت خواهد کرد.

سایر پروژه‌های کتابخانه رسانه ممکن است شامل اصلاح رابط ویرایش تصویر باشد که در حال حاضر تا حدودی غیر قابل درک است. Ventura پیشنهاد می کند که این ابزارها، مانند برش و مرور تصاویر کوچک، به روز شوند تا با ابزارهای ویرایشگر بلوک فعلی هماهنگ شوند.

“خیلی مشتاقانه منتظر این مرحله هستم. ریچ هولمن، توسعه‌دهنده وردپرس، فکر می‌کنم واقعاً تیم‌های بزرگ‌تر را قادر می‌سازد تا روی پست‌ها بسیار آسان‌تر کار کنند نظر داد. من قبلاً به این موضوع اشاره کرده‌ام، اما توانایی ادامه کار بر روی یک پیش‌نویس منتشر شده بدون به‌روزرسانی جلویی مهم به نظر می‌رسد، به‌ویژه وقتی ویرایش‌گران بیشتری روی چیزی کار می‌کنند، به‌خصوص اگر ویرایش‌های آزمایشی بیشتری انجام دهند.»

برای جزئیات بیشتر در مورد ویژگی های در نظر گرفته شده برای این مرحله، بررسی کنید پست مروری فاز 3، همراه با نوشته های اخیر ونتورا در مورد اینکه چگونه مشارکت کنندگان معماری همکاری وردپرس را با به روز رسانی به بهبود و گسترش خواهند داد. همکاری در زمان واقعی، گردش کار، تجدید نظرها، و کتابخانه ی رسانه.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-unveils-plans-for-real-time-collaboration-with-major-improvements-to-revisions-and-the-media-library

در یک سری از چهار پست، معمار اصلی گوتنبرگ، Matías Ventura، طرح های فاز 3 پروژه را برای همکاری در زمان واقعی، گردش کار، تجدید نظرها، و کتابخانه ی رسانه. وردپرس 6.3 قرار است آخرین نسخه اصلی فاز 2 باشد که بر سفارشی سازی تمرکز دارد.

فاز 3 تمرکز را از ویرایشگرها تغییر می‌دهد و به بخش‌های دیگر مدیر منتقل می‌شود تا همکاری بی‌نظیری را در وردپرس ایجاد کند.

ونتورا گفت: «اهداف اصلی گسترش قابلیت‌های مدیریت رسانه، یکسان کردن ویرایش بلوک و رابط‌های رسانه واحد و بهبود جریان‌های رسانه‌ای اصلی است. او برخی از زمینه‌های اصلی را که ممکن است پیشرفت‌هایی داشته باشند، مانند دسته‌بندی و برچسب‌گذاری، مدیریت بهتر رسانه‌های پیوست شده، و بهبود طراحی در نمای کتابخانه برجسته کرد.

ونتورا گفت: “هدف اصلی همکاری بلادرنگ ایجاد عملکرد در ویرایشگرهای بلوک است تا همکاری همزمان، ویرایش های مشترک و حضور آنلاین همتایان امکان پذیر باشد.” اگرچه پشتیبانی از این گردش‌های کاری فقط مربوط به همزمانی نیست، بلکه در مورد رفع محدودیت‌هایی است که برای مدت طولانی در وردپرس وجود داشته است، مانند قفل کردن یک پست زمانی که دو نفر سعی می‌کنند همزمان ویرایش کنند.

در گردش کار سند، Ventura ویژگی‌های مشترکی را که بخشی از این مرحله خواهد بود، از جمله اجازه دادن به کاربران برای اضافه کردن نظرات، پیشنهاد ویرایش‌ها و برچسب‌گذاری سایر کاربران برای بررسی همتایان را شرح می‌دهد. این پیشرفت‌ها هم برای ایجاد محتوا و هم برای تغییرات طراحی روی مضامین بلوک اعمال می‌شوند.

مشارکت‌کنندگان همچنین ممکن است در حال کاوش مشارکت در مشترکات وردپرس، همراه با بهبودهای مربوط به انتساب باشند.

بهبودهای مدتها در انتظار وردپرس کتابخانه ی رسانه نیز بخشی از این فاز محسوب می شوند.