وردپرس برای کاوش با استفاده از فضاهای کد GitHub برای بهبود تجربه مشارکت – WP Tavern

محدودیت 60 ساعت رایگان GitHub نیز ممکن است توسط توسعه دهندگان در پروژه های خود استفاده شود، بنابراین ممکن است همچنان نیاز به آموزش در مورد استفاده از سایر روش های توسعه محلی وجود داشته باشد. برای کاربران گاه به گاه Codespaces، شکست دادن راحتی چرخش یک محیط توسعه در چند ثانیه دشوار است.

او گفت: «این تجربه به من یادآوری کرد که به‌عنوان یک پروژه، باید به سهولت مشارکت در وردپرس نگاهی بیندازیم، و یک گزینه توسعه از راه دور چیز خوبی است که در جعبه ابزار ما وجود دارد.» “این به مشارکت کنندگان اجازه می دهد تا با حداقل تنظیمات و بدون نیاز به دسکتاپ/لپ تاپ شروع به کار کنند – می توانید وردپرس را از تبلت یا تلفن خود وصله و آزمایش کنید.”

اسکات کینگزلی کلارک گفت: “من این را حتی برای مشارکت کنندگانی که جدید نیستند دوست دارم.” “من شخصاً این را بسیار مفید می دانم زیرا مانع دیگری را برای مشارکت از بین می برد. من همه آن را دوست دارم، نمی توانم صبر کنم تا بعد از آماده شدن برای آزمایش آن را امتحان کنم.


منبع: https://wptavern.com/wordpress-to-explore-using-github-codespaces-for-improving-contributor-experience

علاوه بر این، افزودن پشتیبانی Codespace به معنای افزودن پشتیبانی devcontainer است که راه‌اندازی محیط توسعه محلی را برای مشارکت‌کنندگانی که از VS Code استفاده می‌کنند آسان‌تر می‌کند.

تونگ دو، توسعه‌دهنده وردپرس گفت: «من معتقدم که این نه تنها به تازه‌کارها، بلکه به همه مشارکت‌کنندگان کمک می‌کند. برای من، استفاده از Codespace برای بررسی روابط عمومی، تجربه بسیار خوبی است.

توسعه دهنده اصلی وردپرس هلن هو ساندی دارد با استفاده از GitHub Codespaces پیشنهاد شده است برای بهبود تجربه مشارکت کننده گیت هاب اخیرا اعلام کرد در دسترس بودن GitHub Codespaces، محیط توسعه دهنده مبتنی بر ابر راه اندازی سریع آن، برای همه کاربران، با 60 ساعت رایگان در ماه برای کاربران رایگان و 90 ساعت برای کاربران حرفه ای. Codespaces راه اندازی هر مخزن GitHub را با یک کلیک امکان پذیر می کند.

منبع تصویر: GitHub.com

مهندس گوتنبرگ، ریاد بنگوئلا، گفت که داشتن یک محیط توسعه و آزمایش آنلاین داخلی “یک افزونه عالی برای مخازن وردپرس و گوتنبرگ خواهد بود.”

“من به دنبال ساختن هستم wordpress/wordpress-develop قابل استفاده در GitHub Codespaces با مخاطبان هدف اولیه افرادی که شروع به مشارکت در هسته اصلی در روز مشارکت می کنند، “Hou-Sandí. “به نظر می رسد این بیشتر به تصمیم گیری در مورد تنظیم(های) کانتینر ما مربوط می شود.”

توسعه‌دهندگان وردپرس در حمایت از استفاده از Codespace برای بهبود تجربه مشارکت‌کنندگان پاسخ مثبت دادند و بسیاری مشتاق هستند که در پروژه کمک کنند و وقتی آماده شد آن را آزمایش کنند.

راه‌اندازی و راه‌اندازی یک محیط توسعه می‌تواند یکی از زمان‌برترین جنبه‌های شرکت در یک روز مشارکت‌کننده باشد، مخصوصاً با وای فای کند. Hou-Sandí اخیراً این را در 2022 WordCamp US Contributor Day تجربه کرد.

اگر استفاده از Codespaces بتواند اصطکاک را کاهش دهد و به افراد کمک کند تا در عرض چند دقیقه نسبت به چند ساعت یک محیط توسعه را تنظیم کنند، به طور قابل توجهی بهره وری در رویدادهایی که به مشارکت اختصاص داده شده اند را بهبود می بخشد.

Hou-Sandí نزدیک به دو سال است که با Codespaces کار می کند. در ارائه WCUS 2021 خود با عنوان “صدایی برای دولت جدید کاخ سفید با ویرایشگر بلوکاو با نمایشی زنده از معماری، تماشاگران را شگفت زده کرد یک بلوک سفارشی با استفاده از فضاهای کد این ضبط کردن، که برخی از کارهایی که او و تیمش در وب سایت 2020/2021 بایدن/هریس whitehouse.gov انجام دادند را بررسی می کند، نمونه خوبی از این است که چگونه Codespaces می تواند ابزار مفیدی برای توسعه وردپرس باشد.