وردپرس با سیستم طراحی، پشتیبانی گسترده گالوانیزه از طرف انجمن توسعه دهندگان – WP Tavern برنامه ریزی بلندپروازانه اصلاح رابط کاربری مدیریت را دارد.

ونتورا گفت که این سند فقط یک طرح کلی از پروژه طراحی مدیر است و با کاوش‌های طراحی عمیق‌تر در ادامه راه پیگیری خواهد شد.
منبع: https://wptavern.com/wordpress-plans-ambitious-admin-ui-revamp-with-design-system-galvanizing-broad-support-from-the-developer-community

“وای! شگفت انگیز خواهد بود!» الکس بورتو بنیانگذار WPMarmite گفت. یک تجربه کامل از مرور سیال مدیریت بسیار مورد نیاز است. من رویای این را دارم که در قسمت مدیریت بدون بارگیری صفحه پیمایش کنم!

مایک مک‌آلیستر، توسعه‌دهنده وردپرس گفت: «این به من خوش‌بینی زیادی نسبت به تضمین موفقیت ۲۰ سال آینده وردپرس می‌دهد. “این واقعیت که شما می توانید انجام دهید هر چیزی با وردپرس باور نکردنی است، احتمالاً بزرگترین نقطه قوت ما است.

چندین توسعه‌دهنده درباره اینکه چقدر مشتاقانه منتظر به‌روزرسانی یک رابط کاربری مدرن هستند که تعداد بازخوانی‌های صفحه را کاهش می‌دهد، اظهار نظر کردند.

«از آنجایی که وردپرس بیست ساله می‌شود، هدف کلی این کار بهبود این تجربه در سطح طراحی اساسی است و به افزونه‌ها و کاربران کنترل بیشتری بر مسیریابی می‌دهد و در عین حال اطمینان می‌دهد که هر تجربه وردپرس قابل تشخیص، بصری، در دسترس و لذت‌بخش است. ونتورا گفت.

چالش دیگری که توسعه‌دهندگان را نگران می‌کند این است که اطمینان حاصل شود که طراحی جدید به اندازه کافی سایت‌های وردپرس را با تعداد زیادی پست، صفحه، دسته‌بندی، منوها، نظرات و چیزهایی که به راحتی می‌توانند رابط کاربری ساده‌سازی شده را تحت تأثیر قرار دهند، در خود جای می‌دهد.

پست او در ادامه برخی است مفاهیم مدیریت قبلی او یک سال پیش منتشر کرد که ادمین را به سمت جریان های سیال مرور و ویرایش تکامل می دهد. این شبیه به طراحی ویرایشگر بلوک است که قاب مدیریت را به عنوان پوسته‌ای قرار می‌دهد که دور یک بوم می‌پیچد که حاوی محتوا در حالت بزرگ‌نمایی است. به‌جای اینکه کاربران برای دسترسی به ابزارهای ناوبری برگردن کلیک کنند، ابزارها در حال حاضر اما خارج از نمای بوم باقی می‌مانند.

“مفهوم مدیریت سبک نفس گیر است و من را حتی بیشتر از آنچه اکنون در مورد آینده وردپرس هستم هیجان زده می کند.”

یکی از موضوعات تکراری در بازخوردها، نیاز به یافتن راهی بود از آلودگی منوهای سطح بالا جلوگیری کنید و اخطارهای مدیریت خارج از کنترل، که در غیاب یک سیستم اعلان استاندارد توسط توسعه دهندگان پلاگین ربوده می شوند.

می‌دانم که این یک نمونه نسبتاً محدود است، اما تعادل خوبی در توانایی پین کردن یا برداشتن پین نوارهای جانبی افزونه‌ها در ویرایشگر وجود دارد، از این منظر که افزونه‌ها را می‌توان نظر داد، و کاربران همچنان می‌توانند با آن نظرات تعامل داشته باشند.»

ونتورا می‌گوید: «این واقعاً مربوط به تراز کردن APIها، اطمینان از داشتن توضیحات معنایی از قابلیت‌ها و ارائه سطوح مناسب کنترل‌ها برای پلاگین‌ها و کاربران است».

مفاهیم طراحی ادمین هیجان توسعه دهندگان را در مورد آینده وردپرس تجدید کرده است، اما آنها همچنین امیدوارند که این اصلاح چندین مشکل دیرینه رابط را حل کند.

برای سال‌ها، انتظار می‌رفت که توسعه‌دهندگان وردپرس سعی کنند رابط کاربری قدیمی مدیریت وردپرس را در صفحات تنظیمات خود مطابقت دهند و افزونه Yoast SEO با انتشار نسخه 20.0 با یک رابط مدرن جدید مورد انتقاد قرار گرفت. بسیاری از کاربران هستند مشتاق نیست روی پلاگین ها ایجاد رابط کاربری خود در ادمین، زیرا می تواند همه چیز را گیج کننده تر کند. داشتن مجموعه استانداردی از مؤلفه‌های رابط کاربری، کار را برای توسعه‌دهندگانی که وردپرس را توسعه می‌دهند آسان‌تر می‌کند.

یکی از جنبه‌های طرح‌های پیشنهادی که به جامعه توسعه‌دهنده انرژی داده است، احتمال بازسازی مدیر با یک سیستم طراحی توسعه‌یافته است.

این تلاش همچنین فرصتی برای رسمی کردن اصول اولیه طراحی و پارادایم‌های تعاملی است که بخشی از سیستم مؤلفه رابط کاربری هستند که در wordpress/componentsونتورا گفت.

توسعه دهندگانی که در نظرات شرکت کردند نسبت به پروژه خوشبین بودند و به مفاهیمی که ونتورا به اشتراک گذاشته بود واکنش مثبت نشان دادند.

برایان گاردنر، طراح و توسعه‌دهنده وردپرس گفت: «من اغلب می‌گویم فضای سفید جایی است که جادو اتفاق می‌افتد.

اگرچه مشارکت کنندگان هنوز هیچ طرحی را برای این پروژه به صورت رسمی ارائه نکرده اند، ونتورا یک نسخه سبک از یک مفهوم مدیریت را به اشتراک گذاشت.

اما بدون الگوهای طراحی استاندارد شده برای ادمین، شاهد آن بودیم که با توسعه‌دهندگان پلاگین و تم که تجربیات خود را در وردپرس تجربه می‌کنند، به یک سردرد UI/UX تبدیل می‌شوند. مهار این امر و ایجاد یک تجربه واحد برای خرید همه، نه تنها کار را برای سازندگان محصول آسان‌تر می‌کند، بلکه یک پیروزی بزرگ برای کاربران خواهد بود.»

Ventura می‌گوید: «به‌عنوان بخشی از اعمال نفوذ مؤلفه‌ها در رابط مدیریت، باید شکاف‌های عملکردی (مانند نمایش‌های جدول و فهرست، عملیات ویرایش انبوه و غیره) را برطرف کنیم و به نیازهای افزونه برای هر چیزی که ممکن است قبلاً رسیدگی نشده باشد و باید برطرف شود، کمک کنیم.» گفت. در نهایت، کتابخانه طراحی باید در وب سایت wordpress.org به عنوان یک منبع واضح برای افرادی که بر اساس وردپرس ساخته می شوند به نمایش گذاشته شود.

“یک جنبه مهم این است که اطمینان حاصل شود که وردپرس با همان قطعات و APIهایی ساخته شده است که نویسندگان افزونه می توانند استفاده کنند. جدای از تم های رنگی، مجموعه اجزای اولیه ما همچنین باید در محیط های متراکم مانند ویرایشگر و همچنین محیط هایی که نیاز به اتاق تنفس و تمرکز بیشتری مانند بخش های مدیریت دارند، کار کنند. تراکم، وضوح، قابلیت استفاده و دسترسی بسیار مهم است.

اعتبار تصویر: ماتیاس ونتورا – طراحی ادمین

پس از انتشار معمار اصلی گوتنبرگ ماتیاس ونتورا، مدیر وردپرس آماده تغییری است که مدت ها در انتظار آن بودیم. برنامه هایی برای طراحی اصلاح شده مدیریت به عنوان بخشی از فاز 3: نقشه راه همکاری.