همکاری بلادرنگ به وردپرس می آید – WP Tavern

ونتورا گفت: «از آنجایی که ابزارهای هوش مصنوعی در حال طوفان کردن جهان هستند، این می‌تواند نقش مهمی در اجازه دادن به نویسندگان افزونه‌ها برای یکپارچه‌سازی راه‌حل‌های جدید که ماهیت فوری دارند، ایفا کند.

مایک مک‌آلیستر، توسعه‌دهنده WP Engine گفت: «من عاشق این ابتکار هستم، اما آرزو می‌کنم که آنها سرعتشان را کاهش دهند و روی تجربه کلی وردپرس و ابزارهای طراحی موبایل که تقریباً بر هر کاربر تأثیر می‌گذارد تمرکز کنند. گفت در اکتبر 2022. “ابزارهای همکاری وردپرس را نمی سازند یا خراب نمی کنند، اما تجربه کاربر این کار را خواهد کرد.”

آخرین مورد در طرح کلی همکاری، یک جزء فرمان و جستجوی جهانی است که قابل توسعه است و به مدیران اجازه می‌دهد مستقیماً به محتوا یا بخش‌های مختلف مدیریت رفته و همچنین نظراتی مانند «ایجاد پست جدید» یا «تغییر نوار ابزار بالا» را اجرا کنند.

همکاری ناهمزمان نیز در این مرحله توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد که شامل ویژگی‌هایی مانند اشتراک‌گذاری پیش‌نویس‌ها برای تغییرات محتوا و طراحی، اظهار نظر بلوک درونی، بررسی تکالیف، بهبود کنترل نسخه و مدیریت کار است. اینها ویژگی هایی هستند که در حال حاضر از طریق پلاگین های مختلف در اختیار کاربران وردپرس قرار می گیرند.

اگرچه Ventura به خوانندگان اطمینان داد که پروژه‌های مربوط به فازهای قبلی مانند بلوک‌های بیشتر، جداول بهبودیافته، سیستم طرح‌بندی شبکه و نقشه راه بلوک API ادامه خواهند داشت، اما کسانی هستند که دوست دارند قبل از ادامه کار، زمان بیشتری را برای ویرایش و سفارشی‌سازی صرف کنند.

ونتورا همچنین جریان انتشار و بهبود رابط Post Revisions را به عنوان بخشی از مرحله همکاری شناسایی کرد. این شامل ویژگی هایی مانند یک رابط برای الزامات سرمقاله، اهداف سفارشی و پیش نیازهای تکمیل کار قبل از انتشار است. ویرایش‌های پست بصری‌تر می‌شوند و شامل بلوک‌های منفرد می‌شوند و حتی ممکن است برای پشتیبانی از الزامات زمان‌بندی پیچیده‌تر در بخش‌های مختلف سایت به‌روزرسانی شوند.

همکاری ممکن است برای موفقیت وردپرس کمتر از قابلیت‌های انتشار در سطح جهانی مهم باشد، اما نگاه کردن به ویرایشگرها برای شروع بهبود تجربه مدیریت، شاداب خواهد بود. چند تکه از این پازل وجود دارد که به مشارکت‌کنندگان نیاز دارد تا مدیر وردپرس را به جایی برسانند که بتواند جریان‌های کاری همکاری مدرن‌تری را مدیریت کند. ونتورا گفت که بخشی از این پروژه شروع فرآیند برای یک است به روز رسانی طراحی ادمین و کار ناوبریبهبود اعلان‌های مدیریت و کتابخانه UI اجزای طراحی، و همچنین مشاهده‌های فهرست مدیریت قدیمی.

پریتو به پروژه AsBlocks مهندس گوتنبرگ Riad Benguella اشاره می کرد که او به آن اشاره می کرد معرفی کرد در وبلاگ خود در سال 2020 و است در GitHub موجود است. نمونه اولیه دیگر، “Block Collab: بسته جدید، چارچوبی برای ویرایش مشترک” در حال حاضر به عنوان پیش نویس روابط عمومی ایجاد شده توسط انریکه پیکراس، مشارکت کننده گوتنبرگ.

در یک قسمت اخیر از پادکست WP Briefingهکتور پریتو، مشارکت‌کننده اصلی وردپرس گفت که پیش‌بینی می‌کند این ویژگی بیشترین کار را خواهد برد.

ویدئوی نمایشی AsBlocks

در ماه مارس، مک آلیستر بار دیگر در مورد سرعت مراحل پروژه گوتنبرگ اظهار نظر کرد. او می‌گوید: «من یک مرحله جدید از تجربه کاربری بین 2 و 3 را اضافه می‌کنم گفت. ما نیاز به یک مرحله کامل داریم که به پالایش تجربه همه این ابزارهای جدید بزرگ اختصاص دارد.

ونتورا همچنین یک منطقه تمرکز کتابخانه را مشخص کرد که مکانی را برای مدیریت بلوک‌ها، الگوها، سبک‌ها و فونت‌ها معرفی می‌کند.

فاز 3 گوتنبرگ به طور رسمی در مرحله برنامه ریزی است، زیرا ویرایشگر سایت قرار است از نسخه بتا در نسخه 6.2 خارج شود و وظایف اصلی فاز 2 در حال تکمیل شدن هستند.

ونتورا گفت که زمان شروع مرحله همکاری، انتشار نسخه 6.3 در آگوست 2023 نخواهد بود. مشارکت کنندگان همچنان در حال تلاش برای اصلاح تجربه سفارشی سازی هستند زیرا وردپرس آماده می شود تا ویرایشگر سایت را از نسخه بتا در نسخه 6.2 خارج کند. او مردم را تشویق کرد تا نظرات خود را در نظرات به اشتراک بگذارند پست اگر مواردی وجود دارد که آنها امیدوار بودند به عنوان بخشی از مرحله همکاری ببینند.
منبع: https://wptavern.com/real-time-collaboration-is-coming-to-wordpress

ونتورا گفت: «هدف این است که کاربران و تیم‌های بزرگ‌تر را قادر به همکاری در پروژه‌ها و بخش‌های مختلف آن با سرعت خاص خود و بر اساس گردش کارشان کنیم».

پریتو می‌گوید: «به طور کلی، همکاری بلادرنگ از نظر فنی چالش‌برانگیزترین به نظر می‌رسد، زیرا چه چیزی را نشان می‌دهد و همه تغییرات مورد نیاز در نحوه تعامل ما با وردپرس از همگام‌سازی تا همگام‌سازی، اساساً». “این سخت ترین بخش خواهد بود. من فکر می‌کنم در حال حاضر چند نمونه اولیه نیز کار می‌کنند، اما باید ببینیم که برای مثال، چگونه مقیاس می‌شود.»

معمار اصلی گوتنبرگ ماتیاس ونتورا منتشر شده یک طرح کلی اولیه از آنچه که قرار است در مرحله بعدی “همکاری” پروژه گنجانده شود. همکاری بلادرنگ در بالای لیست قرار دارد، مواردی که کاربران قبلاً در برنامه هایی مانند Google Docs تجربه کرده اند.

ونتورا گفت: “به عنوان بخشی از این کار، همچنین به بهبودهایی که می توان برای ارتقای طراحی کتابخانه رسانه ای، تعاملات و توسعه پذیری انجام داد، توجه کنید.” او به نظر دهندگان تأیید کرد که این بخش از پروژه “عمدا مبهم مانده است زیرا نیاز به تفکر بیشتری دارد.”

“من نسبت به همه ویژگی ها بسیار خوشبین هستم، اما حتی به عنوان یک سازنده کهنه کار وردپرس، این تجربه هنوز هم گاهی دیوانه کننده است. نمی‌دانم که آیا قبل از اجرای راه‌حل‌ها، زمان کافی برای درک مشکلات صرف می‌کنیم یا خیر.»

ونتورا گفت: «تصور کنید که بتوانید در زمان واقعی در تمام ویرایشگرهای بلوک با هم کار کنید، محتوا و طرح‌ها را به طور یکپارچه ایجاد کنید، بدون اینکه امکان ویرایش وجود نداشته باشد. هدف این است که تمام زیرساخت‌ها و رابط کاربری لازم برای مدیریت چندین کاربر که با هم بر روی یک محتوا به طور همزمان کار می‌کنند، فراهم کنیم و ایجاد، ویرایش و سفارشی‌سازی صفحات وب و پست‌ها را به‌عنوان یک تیم آسان‌تر کنیم.»