هشدار توسعه دهندگان پلاگین وردپرس قبل از تغییرات API توییتر – WP Tavern

Joe Dolson، توسعه دهنده افزونه وردپرس، نویسنده WP to Twitter و WP Tweets Pro، منتشر شده واکنش اولیه به این خبر

Mika Epstein نماینده تیم بررسی پلاگین گفت: “اگر افزونه شما (یا سرویس مرتبط) هر یک از این موارد را انجام می دهد، باید بررسی کنید که آیا این تغییر بر شما تأثیر می گذارد یا خیر. “اگر تحت تاثیر قرار گرفته اید، باید افزونه خود را بر این اساس به روز کنید (یا ببندید). من می دانم که بسیاری از افزونه های رایگان در اینجا انتخاب های سختی دارند.

ممکن است فکر کنید که ما در حال خواندن فیدهای RSS از توییتر هستیم، اما توییتر فیدهای RSS را از این سرویس حدود ده سال پیش حذف کرد. ما کاملاً به API توییتر متکی هستیم.

هنوز مشخص نیست که این موضوع چگونه بر اکوسیستم توییتر تأثیر می‌گذارد، آیا روی ربات‌هایی که لینک‌ها را از وبلاگ‌ها و سایر ابزارهای مفید توییت می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. تا اینجای کار همینطور است بر برخی ابزارهای مهاجرت تأثیر می گذارد پسندیدن movetodon که به API توییتر برای کمک به کاربران برای پیدا کردن مخاطبین خود در Mastodon متکی هستند. خالق Movetodon گفت که دسترسی برنامه او امروز بسته شد. به گفته توییتر، این برنامه “قوانین و سیاست های توییتر را نقض کرده است.” چربی یابابزاری که به کاربران کمک می‌کند تا حساب‌های Fediverse مخاطبین توییتر خود را پیدا کنند، هنوز در زمان انتشار فعال است.

برای کاربران افزونه، اگر پلاگینی ناگهان در/حوالی نهم خراب شد، لطفاً با توسعه دهندگان سخاوتمند و مهربان باشید. آنها واقعاً از این موضوع چشم پوشی کردند و در مدت زمان کوتاهی می توان آن را حل کرد.

دولسون گفت: «WP to Twitter درآمد بسیار کمی دارد که هست. اگر در نهایت به این دلیل پشتیبانی زیادی انجام دهم یا نیاز به ایجاد تغییرات قابل توجهی در افزونه داشته باشم، به احتمال زیاد همه چیز را خاموش می کنم و افزونه را می بندم. این یک تصمیم کاملاً عملی است.»

دالسون همچنین گفت اگر هزینه های API برای یک کاربر کوچک متوسط ​​مقرون به صرفه باشد، احتمالاً همه چیز را همانطور که هست نگه می دارد. این به این دلیل است که دسترسی API برای این افزونه از طریق حساب توسعه‌دهنده هر کاربر با توییتر مدیریت می‌شود.

تنها با یک هفته اطلاع رسانی، و جزئیات بسیار کم، توسعه دهندگان زمان کمی برای واکنش نشان می دهند. هنگامی که توییتر هفته آینده اطلاعات بیشتری در مورد تغییرات API خود منتشر کرد، توسعه دهندگان افزونه باید آماده باشند تا با اعلامیه های نوشته شده برای کمک به کاربران در درک آنچه اتفاق می افتد، اقدام کنند. این خبر پس از به‌روزرسانی این شرکت در ماه گذشته قوانین توسعه‌دهنده‌اش برای ممنوع کردن مشتریان شخص ثالث توییتر منتشر شد.
منبع: https://wptavern.com/wordpress-plugin-developers-alerted-ahead-of-twitter-api-changes

اکنون @توییتر در حال حذف دسترسی رایگان API من “واکشی توییت های من” @WordPress این افزونه احتمالاً طولانی‌تر کار می‌کند، همه این پلتفرم‌ها سخت‌تر و سخت‌تر می‌شوند تا هر کاری جالب با آن انجام شود!

– پل جکسون (@pixelsandthings) 2 فوریه 2023

از 9 فوریه، دیگر از دسترسی رایگان به API توییتر، نسخه 2 و 1.1 پشتیبانی نخواهیم کرد. به جای آن یک ردیف پایه پولی در دسترس خواهد بود 🧵

— Twitter Dev (@TwitterDev) 2 فوریه 2023

بسیاری از کاربران احتمالا به اندازه کافی فنی نیستند که بفهمند یک API چیست، چه رسد به اینکه چرا دسترسی رایگان قطع شده است. این می‌تواند بار پشتیبانی عمده‌ای برای افزونه‌هایی ایجاد کند که دیگر پس از 9 فوریه کار نمی‌کنند. توسعه‌دهندگانی که از باز شدن پلتفرم ناامید می‌شوند، ممکن است دیگر انگیزه ایجاد این نوع ابزارها را نداشته باشند.