هشدار توسعه دهندگان پلاگین وردپرس قبل از تغییرات API توییتر – WP Tavern

از 9 فوریه، دیگر از دسترسی رایگان به API توییتر، نسخه 2 و 1.1 پشتیبانی نخواهیم کرد. به جای آن یک ردیف پایه پولی در دسترس خواهد بود 🧵

— Twitter Dev (@TwitterDev) 2 فوریه 2023

تنها با یک هفته اطلاع رسانی، و جزئیات بسیار کم، توسعه دهندگان زمان کمی برای واکنش نشان می دهند. هنگامی که توییتر هفته آینده اطلاعات بیشتری در مورد تغییرات API خود منتشر کرد، توسعه دهندگان افزونه باید آماده باشند تا با اعلامیه های نوشته شده برای کمک به کاربران در درک آنچه اتفاق می افتد، اقدام کنند. این خبر پس از به‌روزرسانی این شرکت در ماه گذشته قوانین توسعه‌دهنده‌اش برای ممنوع کردن مشتریان شخص ثالث توییتر منتشر شد.
منبع: https://wptavern.com/wordpress-plugin-developers-alerted-ahead-of-twitter-api-changes

ممکن است فکر کنید که ما در حال خواندن فیدهای RSS از توییتر هستیم، اما توییتر فیدهای RSS را از این سرویس حدود ده سال پیش حذف کرد. ما کاملاً به API توییتر متکی هستیم.

دولسون گفت: «WP to Twitter درآمد بسیار کمی دارد که هست. اگر در نهایت به این دلیل پشتیبانی زیادی انجام دهم یا نیاز به ایجاد تغییرات قابل توجهی در افزونه داشته باشم، به احتمال زیاد همه چیز را خاموش می کنم و افزونه را می بندم. این یک تصمیم کاملاً عملی است.»

ایلان ماسک در پاسخ به کاربری که حدس می زد که این حرکت بیشتر در مورد افزایش اصطکاک در ساخت ربات است. پاسخ داد، گفت که این یکی از عوامل ایجاد انگیزه برای تغییر است.

Joe Dolson، توسعه دهنده افزونه وردپرس، نویسنده WP to Twitter و WP Tweets Pro، منتشر شده واکنش اولیه به این خبر

تیم افزونه های وردپرس یک اطلاع، به توسعه دهندگان و صاحبان سایت در مورد تغییر API آینده توییتر هشدار می دهد. این تیم هشدار داد که انواع پلاگین های توییتر زیر ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند:

دالسون همچنین گفت اگر هزینه های API برای یک کاربر کوچک متوسط ​​مقرون به صرفه باشد، احتمالاً همه چیز را همانطور که هست نگه می دارد. این به این دلیل است که دسترسی API برای این افزونه از طریق حساب توسعه‌دهنده هر کاربر با توییتر مدیریت می‌شود.

از 9 فوریه 2023، توییتر دسترسی رایگان به APIهای خود را خاموش خواهد کرد. این شرکت روز گذشته اعلام کرد که “سطح پایه پولی” را با جزئیات بیشتر در هفته آینده ارائه خواهد کرد.