هدف Divi 5.0 سازگاری بیشتر با گوتنبرگ – WP Tavern است

توسعه دهندگانی که با ایجاد بلوک برای وردپرس آشنا هستند، شباهت های زیادی در API ماژول Divi 5.0 پیدا خواهند کرد. بلوک های وردپرس به راحتی با Divi سازگار خواهند شد و توسعه دهندگان وردپرس قادر خواهند بود ابتدا به ساختن چیزهایی برای جامعه ما بپردازند. ما در حال ساخت این نسخه جدید Divi هستیم تا با وردپرس هماهنگ باشد.

بیشتر از 2,425,411 وب سایت زنده به گفته BuiltWith، در حال حاضر از Divi و 1,486,812 سایت دیگر استفاده می کنند که از این محصول به صورت تاریخی استفاده کرده اند. این محصول تقریباً 10 ساله سالهاست که به طور پیوسته رشد کرده است، اما به نظر می رسد که از سال 2020 شروع به رشد کرده است.

روچ گفت: «این تغییر Divi را با آینده وردپرس که در جهت جدیدی در حال تکامل است هماهنگ می‌کند.

به عنوان بخشی از به روز رسانی 5.0، توسعه دهندگان Divi قصد دارند دکمه ای را برای انجام انتقال به دور از کدهای کوتاه اضافه کنند که به طور خودکار پست ها را برای استفاده از سیستم جدید تغییر می دهد.

نیک روچ، مدیرعامل Elegant Themes گفت: «ما در حال بازسازی چارچوب باطن Divi، پاکسازی سال‌ها بدهی فنی، تغییر قالب ذخیره‌سازی Divi و بهبود مکانیسم رندر آن هستیم. “این نسخه جدید از Divi قادر خواهد بود تنظیمات طراحی را بسیار سریعتر پردازش کند.”

به نظر می رسد در حال حاضر یک مسابقه تسلیحاتی واقعی با سازندگان بلوک در جریان است. بسیاری در حال اضافه کردن ویژگی هایی هستند که Divi به سادگی نمی تواند با آنها رقابت کند و احتمالاً سال ها طول می کشد تا با آنها مطابقت داشته باشد. طرح‌بندی‌های بسیار منعطف‌تر، به‌ویژه زمانی که نوبت به ساخت حلقه‌های پست خود و غیره می‌رسد، ویژگی‌های قدرتمندتر برای نمایش داده‌های پویا یا جمع‌آوری و ذخیره داده‌ها، و توانایی ترکیب و تطبیق بلوک‌ها از سازندگان مختلف به طوری که شما به آن وابسته نباشید. یک ارائه دهنده واحد مانند Divi.

Divi 5.0 همچنین یک Builder API جدید را معرفی خواهد کرد، که روچ گفت: “همچنین ممکن است فرصت هایی را برای سازگاری متقابل Divi/Gutenberg ایجاد کند:”

Divi، پوسته و صفحه ساز تجاری محبوب وردپرس که توسط Elegant Themes ایجاد شده است اعلام کرد تغییرات عمده در نسخه 5.0 که بازنویسی کاملی از فناوری های اصلی Divi را تشکیل می دهد. این به روز رسانی که انتظار می رود سال آینده به صورت بتا منتشر شود، بر روی عملکرد، پایداری، مقیاس پذیری و توسعه پذیری تمرکز دارد، اما هیچ ویژگی جدیدی را معرفی نخواهد کرد.

استقبال از راهی که وردپرس پیش می رود برای موفقیت مداوم صفحه ساز مهم خواهد بود و به نظر می رسد Elegant Themes با به روز رسانی برنامه ریزی شده این موضوع را تصدیق کرده است.

همانطور که Divi 5.0 به نظر می رسد، بسیار دور است… به خصوص از آنجایی که ویژگی های مورد نظر من در زمان راه اندازی را نخواهد داشت و اگر آن ویژگی ها اصلاً ظاهر شوند، حتی بیشتر طول می کشد. من واقعا امیدوار بودم که Divi 5.0 بیشتر به سمت سازنده بلوک گوتنبرگ حرکت کند (به غیر از ذخیره سازی داده های پشتیبان و غیره).

از نظر موضوع بلوک، به عنوان بخشی از Divi 5.0، ما همچنین در حال تبدیل به یک تم مبتنی بر بلوک هستیم، و از آنجایی که Divi 5.0 در واقع به صورت داخلی با استفاده از همان «بسته‌هایی» ساخته شده است که خود گوتنبرگ از آن تشکیل شده است، Divi 5.0 موارد زیادی دارد. جاش رانک، توسعه‌دهنده Elegant Themes، گفت: سازگاری از هسته اصلی آن ساخته شده است.

روچ گفت: “Divi 5.0 از React استفاده می کند و از بسته های بومی گوتنبرگ استفاده می کند.” “در مقطعی امیدواریم که دیوی و گوتنبرگ در هماهنگی کار کنند. ما نمی خواهیم با مسیری که وردپرس در حال حرکت است مبارزه کنیم.


منبع: https://wptavern.com/divi-5-0-aims-to-bring-greater-compatibility-with-gutenberg

توسعه دهندگان Divi قصد دارند اطمینان حاصل کنند که ماژول های قدیمی Divi که با Divi API فعلی ساخته شده اند، سازگار با عقب هستند و در قسمت جلویی کار می کنند اما با ظرفیت محدودتری در Visual Builder. آن‌ها توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کنند تا برای استفاده از مزایای عملکرد به API جدید حرکت کنند.

پیتر آر، کاربر فعلی که گفت از “UX بهتر و روانتر” Divi به همراه مجموعه تنظیمات طراحی قدردانی می کند، نشان داد که به نظر می رسد Divi از آنچه ویرایشگر بلاک برای ساخت صفحات با داده های پویا ارائه می دهد عقب مانده است:

ما سخت تلاش می‌کنیم تا Divi 5.0 را برای حداکثر سازگاری بلوک گوتنبرگ به کار ببریم، با این هدف که بتوانید از بلوک‌های گوتنبرگ در صفحات ساخته‌شده Divi خود استفاده کنید، و سپس همه گزینه‌های طراحی Divi را که دوست دارید در صفحه‌های ساده استفاده کنید. بلوک های گوتنبرگ که نصب کرده اید. این بدان معناست که شما مجبور نخواهید بود بین دیوی یا گوتنبرگ یکی را انتخاب کنید، بلکه دیوی و گوتنبرگ را دریافت خواهید کرد.

اخبار مربوط به به روز رسانی آینده با استقبال خوبی از سوی کاربران Divi مواجه شد که سوالات و نگرانی های بیشتری را در نظرات ارسال کردند. تعداد کمی از کاربران در مورد مسیر جدید شک داشتند، اما مایل بودند ببینند که چگونه می شود.

یکی از قابل توجه ترین تغییراتی که در نسخه 5.0 ایجاد می شود این است که Divi از کدهای کوتاه مهاجرت می کند.

Divi به فرمت جدید JSON منتقل می شود که شبیه به روشی است که گوتنبرگ داده ها را ذخیره می کند. کدهای کوتاه قدیمی به کار خود ادامه می دهند و برای مدتی Divi در صورت لزوم در چارچوب قدیمی بارگذاری می شود.

روچ گفت: “اگر از کدهای کوتاه Divi خارج از محتوای پست خود استفاده می کنید، به شدت توصیه می شود که این کدهای کوتاه را با عناصر جدید مبتنی بر json جایگزین کنید.” “در غیر این صورت، شما یک ضربه اجرایی خواهید داشت.”

Divi 5.0 ویژگی‌ها یا تغییرات جدیدی را در طراحی Divi ایجاد نخواهد کرد، اما معماری زیربنایی به سازگاری گوتنبرگ نزدیک‌تر خواهد شد.