نگاهی به Engine Awesome، یک برنامه SaaS مبتنی بر لاراول با استفاده از گوتنبرگ – WP Tavern

استیو برونر، مالک آژانس SlipFire و مدیر عامل سابق Piklist، و تیموتی جاکوبز، توسعه‌دهنده و سازنده وردپرس، در سال 2022 به نیروها پیوستند تا Engine Awesome را ایجاد کنند.

برونر گفت: «Engine Awesome یک برنامه SaaS با باطن Laravel و Postgres است. ما MongoDB را برای ذخیره داده‌های مشتری انتخاب کردیم، زیرا طراحی سندمحور آن به مشتریان ما در هنگام انتخاب رشته‌هایشان انعطاف‌پذیری می‌دهد.

برونر گفت که محبوب ترین ویژگی ساخت یک CRM با فید فعالیت است. همه برنامه‌هایی که این مشتریان ایجاد کرده‌اند دارای ادغام‌های مختلف Zapier هستند که اتوماسیون بیشتری را فراهم می‌کنند.

Engine Awesome در حال حاضر به صورت دستی مشتریان جدیدی را وارد می کند زیرا این شرکت روی روند قیمت گذاری و ثبت نام خود کار می کند. قیمت ها از 10 دلار در ماه پس از یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه شروع می شود که شامل یک تماس اولیه Zoom برای کمک به مشتریان برای راه اندازی و کار می شود.

در سمت ساخت برنامه، کاربران به راحتی می توانند انواع شی را اضافه، ویرایش یا حذف کنند و یک تم برای طرح بندی ها اضافه کنند.

ویرایش یک نوع شی بسیار شبیه به ویرایشگر بلوک وردپرس است. سازندگان برنامه به راحتی می توانند فیلدهایی را که بخشی از آن شی هستند اضافه کنند و برای مرتب کردن مجدد آنها بکشید و رها کنید. کاربران می‌توانند برای روش‌های هوشمند سازمان‌دهی داده‌های برنامه، روابطی بین انواع شی ایجاد کنند. Engine Awesome همچنین برای اتصال برنامه ها به بیش از 5000 سرویس از طریق یکپارچه سازی Zapier تنظیم شده است.

در طول سال 2022، مت مولنوگ چند نمونه از اینکه چگونه پذیرش گوتنبرگ فراتر از وردپرس در حال رشد است و چگونه او معتقد بود که می‌تواند «بزرگ‌تر از خود وردپرس» شود را برجسته کرد. موتور عالییک برنامه SaaS مبتنی بر لاراول، نمونه ای است که او ذکر کرد که از ویرایشگر بلاک استفاده می کند تا به مشتریان اجازه دهد برنامه های سفارشی خود را بسازند.

Engine Awesome یک سازنده برنامه بدون کد است که در آن کاربران می توانند انواع شی (مشابه انواع پست سفارشی) را برای ذخیره و سازماندهی داده های خود ایجاد کنند. در اینجا یک نمونه از داشبورد یک برنامه آزمایشی برای کارهای تمیز کردن آورده شده است.

برونر در پست راه اندازی شرکت گفت: “همه شرکت ها از فرآیندها و گردش های کاری منحصر به فرد برای اجرای تجارت خود استفاده می کنند.” حتی کسانی که در همان صنعت هستند کارها را متفاوت از رقبای خود انجام می دهند. متأسفانه نرم افزارهای امروزی این انعطاف را نمی دهند. در عوض، آنها دارای قوانین تعریف شده هستند و اغلب ما را مجبور می کنند که میخ های مربعی را در سوراخ های گرد قرار دهیم. ما می خواهیم آن را تغییر دهیم.»

Engine Awesome یک رابط کاربری کاربرپسند برای ردیابی اطلاعاتی که ممکن است در غیر این صورت به صفحه‌گسترده اضافه شوند، ارائه می‌کند. این به کاربران روشی انعطاف‌پذیرتر برای مدیریت داده‌های کسب‌وکارشان از طریق برنامه‌ای که برای نیازهایشان طراحی شده است، با هزینه کسری از داشتن یک برنامه سفارشی ایجاد شده توسط یک شرکت توسعه، می‌دهد.

سازنده برنامه در حال حاضر نسبتاً ساده است، اما احتمالات زیادی وجود دارد که تیم Engine Awesome قصد دارد در آینده بررسی کند. نقشه راه فعلی شامل ویژگی های برنامه ریزی شده زیر است:

  • قابلیت تجارت الکترونیک مستقیم
  • برنامه ریزی و رزرو یکپارچه
  • الگوهایی که کاربران بتوانند به سرعت راه اندازی شوند
  • فرم های جلویی
  • ویژگی های سازمانی

اگر رابط کاربری مشابه وردپرس به نظر می رسد، به این دلیل است که قسمت جلویی از همان سیستم theme.json به عنوان هسته وردپرس برای ارائه تم ها و گزینه های ظاهری مختلف استفاده می کند. برونر در آینده گفت که برنامه های ایجاد شده می توانند به طور خودکار سبک های یک سایت وردپرس را با مصرف فایل theme.json آن به ارث ببرند.

برونر چند برنامه کاربردی که مشتریان با استفاده از Engine Awesome ایجاد کرده اند را به اشتراک گذاشت:

  • نظافت خانه ارگانیک شلی دارای چهار تیم از سه پاک کننده است. تیم‌ها هر روز صبح وارد Engine Awesome می‌شوند تا کارهای آتی خود را ببینند. پس از رسیدن به محل، آنها کار را در وضعیت “تمیز کردن” و بودن قرار می دهند. پس از تکمیل، کار در وضعیت “انجام شد” قرار می گیرد. زمانی که کار شروع شده و پس از پایان کار به صاحبان خانه به صورت خودکار ایمیل ارسال می شود. هنگامی که خدمات نظافت به کارت‌های اعتباری منتقل شد، پس از تکمیل، پیوند پرداخت Stripe را ایمیل می‌کنیم.
  • یک شرکت بازاریابی که نمایشگرهای تعاملی در فروشگاه می‌سازد، در حال ایجاد برنامه‌ای برای مدیریت آنها است. Engine Awesome اطلاعات محصول و ذخیره را در خود نگه می دارد و نمایشگرها از طریق API ما به روز می شوند.
  • Homeowners Hub، یک نگهبان تعمیر خانه، در حال آزمایش برنامه‌ای است که در آن فروشندگان آن‌ها قیمتی را در حساب Engine Awesome خود ایجاد می‌کنند، که در حساب Homeowners Hub به‌روزرسانی می‌شود—که یکپارچگی مستقیم بین دو شرکت را فراهم می‌کند.

برونر گفت: «در ادامه، ممکن است نسخه‌ای از برنامه‌ساز را در خود وردپرس قرار دهیم. “در حال حاضر تمرکز ما بر این است که محصول SaaS را به بهترین شکل ممکن بسازیم.”


منبع: https://wptavern.com/a-look-under-the-hood-at-engine-awesome-a-laravel-based-saas-app-using-gutenberg

این یک رابط کاربر پسند را برای اعضای تیم یا سایر افراد درگیر در مدیریت کسب و کار ارائه می دهد تا ورودی ها را با اتمام کار برنامه ریزی و ویرایش کنند.

Front-end یک برنامه React بدون هد است که عمدتاً با استفاده از بسته‌های جاوا اسکریپت گوتنبرگ ساخته شده است. ما از بسته‌های گوتنبرگ مستقیماً به جای پروژه ویرایشگر جدا شده استفاده می‌کنیم زیرا کنترل و سفارشی‌سازی بالاتری را برای ما فراهم می‌کند.

دیدن استفاده از ویرایشگر بلوک در خارج از وردپرس هیجان انگیز است، اما برونر گفت که Engine Awesome همچنین قصد دارد یک افزونه وردپرس داشته باشد که برخی از عملکردهای آن را ارائه دهد. مشخصات پلاگین هنوز مشخص نشده است، اما تیم در حال بررسی اتصال سایت های وردپرس به Engine Awesome برای همگام سازی داده ها است. به عنوان مثال، مشتریان WooCommerce می توانند به طور خودکار به یک Engine Awesome CRM اضافه شوند.