نکات عملکرد وردپرس توسط کارشناسان مشهور وردپرس


بر کسی پوشیده نیست که وقتی صحبت از وردپرس می شود، سرعت اهمیت دارد. ایفای نقشی حیاتی در تعیین رتبه بندی جستجوی شما و -مهمتر از آن- تجربه کاربری که ارائه می کنید، حفظ عملکرد مطلوب همچنان یک چالش حیاتی برای بسیاری از کاربران وردپرس است.

البته، ابزارها، تکنیک‌ها و استراتژی‌های بی‌شماری وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا سایت خود را برای عملکرد بهینه کنید، اما با بخش‌های بسیار متحرک به وب‌سایت متوسط، به‌روزرسانی‌های معمولی تم، افزونه‌ها و فایل‌های اصلی را نیز در نظر نمی‌گیریم. همه چیز اغلب می تواند مانند یک نبرد سربالایی دائمی به نظر برسد.

برای کمک به شما، ما به تیمی متشکل از توسعه دهندگان، طراحان و متخصصان بهینه سازی خبره وردپرس مراجعه کردیم و از آنها نکات عملکردی برتر را خواستیم.

این چیزی است که آنها به ما گفتند:

میزبانی بهینه شده را انتخاب کنید

رمکوس دوریس یک کهنه سرباز باتجربه وردپرس از هلند با اشتیاق به بهینه سازی عملکرد است.

در میان بسیاری از نکات ارزشمندی که او با ما در میان گذاشت، این یادآوری در مورد اهمیت انتخاب هاستینگ مناسب قطعا ارزش تکرار دارد:

“شما آنچه را که با میزبانی پرداخت می کنید دریافت می کنید. اگر ارزان ترین طرح ممکن یا حتی نزدیک به آن را دریافت می کنید، می توانید مطمئن باشید که سایت شما در یک محیط میزبانی بهینه اجرا نمی شود.

“این در یک نقطه به شما صدمه خواهد زد. از آنجایی که سرعت یک عامل رتبه بندی شناخته شده است، برای به دست آوردن بهترین چیزی که ممکن است هزینه کنید، کاملاً سودمند است.

اگر به دنبال توصیه هایی برای میزبانی بهینه شده وردپرس هستید، ممکن است بخواهید بررسی های ما در مورد شرکت های زیر را بررسی کنید:

همچنین می توانید راهنمای ما را در مورد پنج گزینه مدیریت میزبانی وردپرس برای سال 2023 بررسی کنید

ادامه مقاله در زیر

در مورد تم های وردپرس تکالیف خود را انجام دهید

کوین دیوید یک توسعه دهنده وردپرس مستقر در کالیفرنیا است که در ایجاد واکنش گرا تخصص دارد. قالب های وردپرس با عملکرد سریع.

دیوید به اهمیت انجام احتیاط لازم در هنگام انتخاب موضوع جدید اشاره می کند و توصیه های زیر را به WPLift ارائه می دهد:

وقتی صحبت از عملکرد به میان می‌آید، فکر می‌کنم بزرگترین چالش درک نحوه نصب و استفاده صحیح از تم‌ها است.

بسیاری از کاربران متوجه نیستند که یک تم ضعیف نصب شده می تواند تاثیر زیادی بر عملکرد سایت وردپرس آنها داشته باشد.

نکته اصلی من این است که مطمئن شوید قبل از نصب، موضوع را به طور کامل بررسی کرده اید. بررسی کنید که آیا با آخرین نسخه وردپرس سازگار است یا خیر، و به یاد داشته باشید که بررسی ها را بخوانید.

همچنین مهم است که تم های خود را به روز نگه دارید و تم هایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید تا بهترین عملکرد را تضمین کنید.

به وردپرس Headless مهاجرت کنید

پیکسیلو یک آژانس وب متخصص در تبدیل وب‌سایت‌های بی‌درخشش به دارایی‌های دیجیتالی ارزشمند و با کارایی بالا است، بنابراین می‌توانید بگویید که آنها چیزهایی درباره بهینه‌سازی عملکرد وردپرس می‌دانند.

وقتی برای مشاوره با تیم تماس گرفتیم، آنها مشتاق بودند که همه چیز را در مورد وردپرس بدون سر به ما بگویند.

«متداول ترین مسئله ای که ما در مورد عملکرد می بینیم همیشه مربوط به تصاویر است.

با ظهور فرمت‌های تصویر جدید و مواردی مانند فشرده‌سازی، بارگذاری تنبل و شبکه‌های تحویل محتوا، پرداختن به آن بسیار سخت می‌شود.

ادامه مقاله در زیر

با وردپرس Headless، می‌توانید بهترین‌های هر دو دنیا را داشته باشید، با استفاده از وردپرس صرفاً به عنوان یک CMS در حالی که از فناوری جدید و سریع مانند Nextjs در قسمت جلویی (رو به کاربر) استفاده می‌کنید.

شرکت هایی مانند Backlinko در حال حاضر از وردپرس Headless استفاده می کنند. وب سایت آنها یک مثال عالی از تفاوت آن در عملکرد است.

بهترین بخش این است که مهاجرت به وردپرس بدون هد می‌تواند یک فرآیند بسیار روان باشد، بنابراین نیازی نیست زمان زیادی را صرف بهبود سرعت سایت خود کنید.

سرعت صفحه خود را با ذخیره سازی افزایش دهید

Nathan D’Mello یک متخصص وردپرس و مدیر محصول فعلی در Newfold Digital است، شرکتی که پشت بسیاری از برندهای وب معروف مانند Bluehost، Hostgator و Domain.com قرار دارد.

در مورد بهبود سرعت صفحه، ناتان استفاده از ابزارهای کش را برای کاهش زمان بارگذاری هر صفحه توصیه می کند.

او توضیح می دهد:

«تصور کنید که یک وبلاگ شلوغ با بازدیدکنندگان زیادی را میزبانی می‌کنید، و سرور مجبور است هر بار که کسی از آن بازدید می‌کند، صفحه‌ای را در حال تولید ایجاد کند. این امر زمان بارگذاری صفحه را کند می کند، اما با فعال کردن حافظه پنهان، سرور نسخه ایستا از صفحه را ذخیره می کند و در عوض آن را ارائه می دهد که سریعتر است و به کاهش بار سرور کمک می کند.

برای استفاده از کش صفحه، ناتان ابزارهای زیر را توصیه می کند:

می‌توانید 10 افزونه برتر ذخیره‌سازی وردپرس را در اینجا بررسی کنید.

عملکرد وردپرس یک کار مداوم است

پل اولورونرانتیمی یک توسعه دهنده مستقل وردپرس و متخصص المنتور از کلمبوس، جورجیا است.

ادامه مقاله در زیر

پل به ما یادآوری می‌کند که اگرچه افزودن افزونه‌های کش و سایر ابزارها مهم است، اما این موردی برای تنظیم و فراموش کردن آن نیست.

“کلید نظارت مستمر و بهبود سرعت و کارایی وب سایت است.” پل می گوید. اکوسیستم وردپرس به طور مداوم در حال تکامل است و همانطور که سایت شما با محتوا و افزونه های بیشتر رشد می کند، نظارت و بهبود سرعت و کارایی وب سایت ضروری است.

نظارت مستمر می تواند به شناسایی و حل مشکلات عملکرد قبل از تبدیل شدن به مشکلات اساسی کمک کند. این شامل استفاده از ابزارهایی برای اندازه گیری سرعت وب سایت، بررسی منظم گزارش های سرور و انجام ممیزی های منظم وب سایت می شود. علاوه بر این، پیاده‌سازی تکنیک‌های بهینه‌سازی عملکرد، مانند استفاده از افزونه‌های کش، کاهش اندازه تصویر و به حداقل رساندن استفاده از افزونه‌های سنگین، می‌تواند به بهبود سرعت و کارایی وب‌سایت نیز کمک کند.»

رمکوس دی وریس موافق است.

“همه چیز را تست کنید” او می گوید. اگر چیزی را در موضوع خود تغییر داده اید. بررسی کنید چه تاثیری دارد. اگر افزونه ای اضافه می کنید یا تنظیماتی را تغییر می دهید، تأثیر آن ها را نیز بررسی کنید.

ساده‌ترین، اگرچه نه کامل‌ترین راه برای انجام این کار، تهیه گزارش Lighthouse است. با رفتن به Inspect – Lighthouse می توانید این کار را در مرورگر خود انجام دهید.

توصیه های تخصصی در مورد عملکرد وردپرس، خلاصه

با صحبت با رمکوس دی وریس، کوین دیوید، تیم پیکسیلو، ناتان دیملو و پل اولورونرانتیمی، یک چیز مشخص می شود:

در حالی که عملکرد وردپرس بسیار مهم است، اما پیچیده نیست.

هاستینگ با کیفیت برتر، یک تم سبک و یک افزونه ذخیره سازی صفحه جامد را انتخاب کنید، تا پیش از این پیشرفت چشمگیری در افزایش سرعت سایت وردپرس خود داشته باشید.

از آنجا، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تغییراتی که ایجاد می‌کنید و نحوه تأثیر آن‌ها بر عملکرد، توجه دقیق داشته باشید، و به محض بروز هر مشکلی رسیدگی کنید.

برای درک بهتر عملکرد سایت و نحوه تسلط بر آن، به راهنمای دقیق ما برای بهینه سازی موارد حیاتی وب سایت مراجعه کنید.


منبع: https://wplift.com/5-wordpress-experts-give-their-top-tips-on-wordpress-performance