نقشه راه گوتنبرگ برای “کتابخانه فونت” به کاربران یک رابط برای ثبت و مدیریت فونت های وب می دهد – WP Tavern

جوئن آسموسن، طراح با حمایت Automattic نیز یک را افتتاح کرده است بلیط بررسی امکانات مدیریت مجموعه فونت در Global Styles → Typography. او ماکت‌هایی را برای یک رابط برای انتخاب مجموعه‌های فونت (یک فونت اصلی برای سرفصل‌ها و یک فونت ثانویه برای متن بدن) و همچنین برای مدیریت ویژگی‌های مجموعه ایجاد کرد. کاربران همچنین می توانند وزن فونت را از طریق یک پانل مدال برای فونت انتخابی مدیریت کنند.

API در حال توسعه است تا فونت‌های وب با میزبانی محلی را مدیریت کند، اما همچنین ابزاری را برای نویسندگان افزونه‌ها فراهم می‌کند تا روش‌هایی برای مدیریت فونت‌های وب با میزبانی از راه دور ایجاد کنند.

طرح‌های او یک رابط اصلی برای آپلود فونت‌ها را پیشنهاد می‌کند که از طریق منوی بیضی قابل دسترسی است:

این نقشه راه برای webfonts API و رابط مدیریت فونت بلیط ها پروژه ای هیجان انگیز برای تماشا خواهند بود، زیرا مشارکت کنندگان گوتنبرگ برای ارائه سطح دیگری از کنترل خلاقانه به کاربران تلاش می کنند. هنوز در مرحله اکتشاف است، اما ویژگی Font Library در نظر گرفته شده است تا در نسخه‌های مختلف وردپرس ساخته، اصلاح و تثبیت شود، زیرا در ویرایشگر سایت تحقق می‌یابد.
منبع: https://wptavern.com/gutenbergs-roadmap-for-a-font-library-will-give-users-an-interface-for-registering-and-managing-web-fonts“با remove مورک گفت که اگر به صورت عمومی در معرض مصرف قرار گیرد، یک پلاگین می‌تواند تمام یا تمام اعلان‌های فونت تم را حذف کند و آنها را با خود جایگزین کند، یعنی بدون تعامل یا آگاهی کاربر. “این به طور بالقوه می تواند ناسازگاری هایی با رابط های کاربری تایپوگرافی و پیش نمایش ها ایجاد کند.”

“وظیفه این API ارائه قابلیت های Backend برای پشتیبانی است “کتابخانه فونت” شامل مدیریت فونت و ساختمان پویا از @font-face مورک در بلیط گفت. هدف از کتابخانه فونت مدیریت و فهرست نویسی فونت ها و ارائه یک رابط کاربری برای انتخاب فونت ها برای استفاده در سایت هایشان است.

مورک چند خطر را که ممکن است ویژگی Font Library معرفی کند، برجسته کرد، که باید در طول فرآیند توسعه مورد توجه قرار گیرد.

وردپرس ایجاد تم بلوک افزونه ای که برای ایجاد یک تم جدید، تم خالی، تم فرزند یا تغییر سبک استفاده می شود، دارای یک صفحه نمایش اختصاصی برای مدیریت فونت ها است. همه خانواده‌های فونت و چهره‌های فونت تعبیه‌شده در موضوع را فهرست و پیش‌نمایش می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد فونت‌های Google را جاسازی کنند، دارایی‌های فونت محلی را جاسازی کنند و وزن فونت‌های استفاده نشده را حذف کنند.

در ماه ژوئن، تونیا مورک، کامیتر اصلی با حمایت Automattic، بلیطی برای ردیابی ترتیب داد. نقشه راه در حال انجام برای API فونت های وب. این شامل چشم انداز چگونگی پشتیبانی API از ویژگی های تایپوگرافی و وظایف لازم برای ایجاد یک “کتابخانه فونت” است.

او گفت: “خطرات بالقوه عملکرد مانند قرار دادن فونت های زیاد در صف وجود دارد.” “یک موضوع جداگانه تاثیرات را در نظر می گیرد و پیشنهاد می کند یک دریچه گاز قابل فیلتر برای محدود کردن تعداد قابل انتظار اضافه شود.”

توسعه دهنده پوسته وردپرس Carolina Nymark نظر داد دیروز در توییتر در مورد اینکه چقدر مفید است که این را به عنوان بخشی از ویرایشگر سایت داشته باشیم. معمار اصلی گوتنبرگ ماتیاس ونتورا پاسخ داد با پیوندهایی به نقشه راه برای مدیریت فونت در هسته.

خطر دیگری که در تیکت ذکر شده است شامل این است که افزونه‌ها به صورت برنامه‌ریزی فونت‌های یک موضوع را حذف می‌کنند.

تمام فونت هایی که وارد وردپرس می شوند “فونت های ثبت شده” هستند و از طریق روش های زیر در دسترس خواهند بود:

  • موضوعی که آنها را در کنار هم قرار می دهد
  • کاربر در حال آپلود فونت هایی که خریداری کرده است
  • افزونه ای که آنها را ثبت می کند