نظرسنجی Toot the Word نشان می دهد که Mastodon به طور فزاینده ای برای جامعه Tooters وردپرس مهم است – WP Tavern

یافته های کلیدی از نظرسنجی بوده است منتشر شده در کنار داده های خام در GitHub تا هر کسی آن را تجزیه و تحلیل کند. بیش از 82 درصد از پاسخ دهندگان (172/209) گفتند که اغلب از ماستودون استفاده می کنند. انجمن فعال است و Mastodon یک کانال اجتماعی مهم برای کسانی است که علاوه بر شبکه های دیگر خود آن را پذیرفته اند.

مدیریت یک نمونه ماستودون بی اهمیت نیست. کاربران به سرپرست وابسته هستند تا همه چیز را با به روز رسانی سیستم، میزبانی، نظارت بر انجمن، سرپرستی لیست های انجمن و سایر کارهای خانه داری، حفظ کند. اونر گفت که هزینه های میزبانی فعلی او 20 تا 30 دلار در ماه است و 70 تا 80 درصد آن را پوشش می دهد. کمک های یکباره و تعهدات در مورد Patreon.

یک … وجود دارد ActivityPub افزونه ای برای وردپرس که پروتکل ActivityPub را برای آن پیاده سازی می کند تا خوانندگان بتوانند پست های سایت شما را در Mastodon و دیگر پلتفرم های فدرال که از ActivityPub پشتیبانی می کنند دنبال کنند. در حال حاضر بیش از 2000 سایت وردپرس از آن استفاده می کنند و راهی برای کاربران برای اشتراک گذاری خودکار محتوای خود در سراسر جهان است. جستجوی افزونه های Mastodon ظاهر می شود چندین افزونه اشتراک گذاری خودکار دیگر و Jetpack نیز در حال بررسی است اضافه کردن پشتیبانی Mastodon به Publicize پس از درخواست های فراوان در مورد بلیط افتتاح شده در سال 2017.

برخی از کاربران Mastodon در نمونه‌های دیگر تغییر به یک نمونه مبتنی بر وردپرس را در نظر گرفته‌اند، بنابراین افزایش آموزش برای کاربران در مورد نحوه انتقال به یک نمونه جدید یکی دیگر از پیشرفت‌هایی است که اونر در نظر گرفته است.

او گفت: «من می‌خواهم کارم را بیشتر با جامعه وردپرس و کاری که همه افراد شگفت‌انگیز در تیم‌ها و ابتکارات انجمن انجام می‌دهند هماهنگ کنم. من در بازی کاملاً جدید هستم و فکر می کنم می توانم از افرادی که سال ها در جامعه کار می کنند چیزهای زیادی یاد بگیرم. من فکر می‌کنم Mastodon/the Fediverse به خوبی با ارزش‌های وردپرس هماهنگ است، اما هنوز کارهای متقاعدکننده زیادی برای انجام دادن وجود دارد.”


منبع: https://wptavern.com/toot-the-word-survey-finds-mastodon-increasingly-important-to-wordpress-community-of-tooters

او گفت: «من فکر می‌کنم یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به آن، راه‌اندازی سایت‌های وردپرس بیشتر از طریق ActivityPub در اختیار کاربران است. “کار کردن در این جهت چیزی است که من به آن فکر می کنم.”

بیش از 200 کاربر در Mastodon که خود را بخشی از جامعه وردپرس می دانند، به نظرسنجی اخیر Toot the Word 2023 که توسط مدیران پنج نمونه ماستودون مبتنی بر وردپرس انجام شده بود، پاسخ دادند. هدف از این نظرسنجی کمک به کسانی بود که این نمونه‌ها را اجرا می‌کردند تا بفهمند Mastodon چقدر برای جامعه وردپرس مهم است و چه کاری می‌توانند برای بهبود نمونه‌های خود انجام دهند تا محل ملاقات بهتری ایجاد کنند.

چند نکته برجسته دیگر از یافته های منتشر شده عبارتند از:

  • تقریباً همه شرکت کنندگان در نظرسنجی انتظار دارند که Mastodon در آینده به نوعی بر جامعه وردپرس تأثیر بگذارد، اکثریت فکر می کنند Mastodon بسیار تأثیرگذار یا بسیار تأثیرگذار خواهد بود. اکثر شرکت‌کنندگان می‌خواهند در آینده محتوای وردپرس و بحث‌های اجتماعی بیشتری در مورد Mastodon ببینند.
  • به طور کلی، کاربران در نمونه های وردپرس گرا بیان می کنند که ارتباط با جامعه در Mastodon برای فعالیت رسانه های اجتماعی مرتبط با وردپرس آنها مهم است. آنها همچنین در حال کار با جامعه هستند، یا اظهار می کنند که تأثیرگذاران انجمن وردپرس هستند، بیشتر از کاربران در نمونه های رایج.

Auener هنوز چیز خاصی را برنامه ریزی نکرده است، اما بر اساس نتایج مشخص است که شرکت کنندگان می خواهند محتوای وردپرس بیشتری را در جدول زمانی خود داشته باشند.

“اگر هیچ چیز بیشتر، [survey] اونر گفت: نتایج من و نمونه wptoots من را ادامه خواهند داد. من حتی امیدوارم که نتایج به دیگران در جامعه نشان دهد که Mastodon به عنوان یک شبکه اجتماعی ارزش حمایت و یافتن راه های خود را برای مشارکت دارد.

او گفت: «به نظر می‌رسد که داده‌ها حتی از کیفیت بهتر مکالمه (وردپرس) در نمونه‌های ما پشتیبانی می‌کنند. بنابراین انتشار این اطلاعات، کمک به افراد برای جابجایی و نگه داشتن نمونه های ما در فضایی امن برای بحث های عالی وردپرس، دلیل دیگری برای اقدام است.

پیوستن به شبکه فدرال مستودون هنوز برای برخی که با نحوه کار این نمونه ها آشنا نیستند و مطمئن نیستند که به کدام یک بپیوندند ترسناک است. دیگران می ترسند که با رفتن به یک شبکه اجتماعی کم استفاده، تعاملات و ارتباطات را از دست بدهند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که نمونه‌های مرتبط با وردپرس برای جامعه‌ای که در آنجا تعامل دارند، فعال و مهم هستند. Auener سندی به نام ایجاد کرده است راهنمای WordPressers به ​​Fediverse برای کسانی که تازه کار هستند و می خواهند بیشتر بیاموزند.

دانیل اونر، مدیر اجتماعی wptoot. به میخانه گفت: «برای من به عنوان یک مدیر نمونه، مهم است که بدانم تمام کارهایی که انجام می‌دهم برای کسانی که در نمونه خود و کل جامعه انجام می‌دهند، معنی دارد. فکر می‌کنم این نظرسنجی نشان داده است که بسیاری در جامعه هنوز کوچک WP/Mastodon این شبکه را به اندازه من مهم می‌بینند. بنابراین من کاملاً مطمئن هستم (مانند بسیاری از شرکت کنندگان در نظرسنجی) که Mastodon جایگاه خود را در جامعه وردپرس خواهد داشت.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که پاسخ‌دهندگانی که خود را برای جامعه وردپرس مهم ارزیابی کرده‌اند، در نمونه‌های مرتبط با وردپرس بالاتر به نظر می‌رسند، که ممکن است به این معنی باشد که کسانی که به دنبال محتوا و تعاملات مرتبط با وردپرس هستند، بهتر است به این نمونه‌های موجود بپیوندند تا نامرتبط. آنها یا ایجاد خود.