نحوه نظارت بر آپتایم سرور وب سایت وردپرس خود (روش آسان)

می توانید چندین هشدار تنظیم کنید و مکان های مختلف را ردیابی کنید. اسناد و پشتیبانی Pingdom می تواند به شما در تنظیم آن کمک کند، اما رابط آنها نسبتاً ساده است.

اگر وب سایت شما برای همه خراب است چه باید کرد؟

UptimeRobot یک ابزار نظارت بر وب سایت است که هم یک برنامه رایگان ارائه می دهد که هر 5 دقیقه یک بار وب سایت شما را بررسی می کند و هم یک برنامه حرفه ای که هر 60 ثانیه یک بار بررسی می شود.

در نهایت آدرس وب سایت خود را اضافه کنید تا Pingdom بتواند آن را نظارت کند.

اطلاعات حساب Pingdom را پر کنید

اگر می توانید از این طریق به وب سایت خود دسترسی داشته باشید، به این معنی است که یا ارائه دهنده خدمات اینترنت شما یا شرکت میزبان شما به طور تصادفی آدرس IP شما را مسدود کرده است. برای حل این مشکل می توانید با هر دو ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید.

اگر وب سایت شما فقط به خاطر شما خراب است چه باید کرد؟

به دلیل رقابت سخت در صنعت میزبانی، برخی از شرکت های کمتر معتبر با استفاده از فناوری های قدیمی، کارکنان غیر ماهر و خدمات ناکافی به مشتریان، هزینه ها را کاهش داده اند.

اگر تأیید کرده اید که وب سایت شما برای همه خراب است، باید فوراً با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید. آنها ممکن است با سرور خود مشکل داشته باشند و می توانند جزئیات بیشتری را به شما ارائه دهند.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به برخی از بهترین ابزارها برای نظارت بر آپتایم سرور برای وب سایت شما بیاندازیم. می توانید از لیست زیر برای پرش به ابزاری که بیشتر به آن علاقه دارید استفاده کنید:

نظارت بر زمان کار سرور با استفاده از UptimeRobot

سرورهایی که توسط شرکت های هاستینگ بی کیفیت استفاده می شوند اغلب از کار می افتند و برای چند دقیقه یا حتی ساعت ها خاموش می مانند. در حالی که بسیاری از شرکت های میزبان وردپرس وعده آپتایم سرور 99.9% را می دهند، اما همیشه به قول خود عمل نمی کنند.

در مرحله بعد، باید وب سایت خود را به هاست جدید منتقل کنید. ما یک آموزش گام به گام کامل در مورد نحوه انتقال وب سایت خود به یک ارائه دهنده هاست جدید بدون از دست دادن سئو و بدون هیچ گونه خرابی داریم.

اگر وب سایت شما فعال است اما نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید، ابتدا باید کش مرورگر و کش DNS خود را پاک کنید. پس از آن، باید سعی کنید وب سایت را دوباره بارگذاری کنید.

اگر این سرویس را دوست دارید، می توانید بدون وقفه از آن استفاده کنید و از 10 دلار در ماه شروع کنید.

بررسی اینکه آیا وب سایت شما در حال حاضر بالا یا پایین است

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-monitor-server-uptime-in-wordpress/

کاربران حرفه ای می توانند پنجره های تعمیر و نگهداری را انتخاب کنند که به شما امکان می دهد نظارت را به طور خودکار برای دوره های از پیش تعریف شده غیرفعال کنید، مانند زمانی که تعمیر و نگهداری را در سایت خود انجام می دهید.

وقتی آماده شدید، روی دکمه «شروع آزمایشی رایگان» کلیک کنید.

برای آزمایش رایگان Pingdom ثبت نام کنید

پیامی نمایش داده می شود که از شما می خواهد برای ادامه به صندوق ورودی ایمیل خود بروید.

شما باید “HTTP(ها)” را برای نوع مانیتور انتخاب کنید و سپس نام و آدرس وب سایت خود را اضافه کنید. مطمئن شوید که اگر برنامه رایگان دارید فاصله نظارت را روی 5 دقیقه یا اگر کاربر حرفه ای هستید 1 دقیقه تنظیم کنید.

تنظیمات جدید مانیتور UptimeRobot

اگر وب سایت شما از کار افتاده است و باید بفهمید که چه کاری باید انجام دهید، در اینجا دستورالعمل های گام به گام وجود دارد که باید دنبال کنید.

اگر این کار نمی کند، ببینید آیا می توانید از آدرس IP دیگری به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید یا خیر. شما می توانید این کار را با استفاده از سرویس VPN یا حتی استفاده از اینترنت تلفن همراه خود انجام دهید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه نظارت بر آپتایم سرور در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه سایت وردپرس خود را ایمن نگه دارید، یا لیست ما از خطاهای رایج وردپرس و نحوه رفع آنها را بررسی کنید.

همانطور که به پایین پنجره بازشو می روید، باید کادر کنار آدرس ایمیل خود را علامت بزنید تا زمانی که سایت شما پایین می آید به شما اطلاع داده شود.

این شما را به وب سایت UptimeRobot بازمی گرداند. برای دریافت تخفیف در طرح حرفه ای می توانید روی دکمه «اکنون ارتقا دهید» یا برای انتخاب طرح رایگان روی پیوند «شاید بعدا» کلیک کنید.

پیشنهاد ارتقا UptimeRobot

با کلیک بر روی نماد چرخ دنده، کنترل های اختیاری اضافی برای اعلان های شما نشان داده می شود.

روی Create Monitor کلیک کنید

اگر اخیراً تنظیمات DNS نام دامنه خود را تغییر داده اید، می تواند به این معنی باشد که DNS در موقعیت جغرافیایی خاص شما به روز نشده است.

برخی از ارائه دهندگان، مانند SiteGround، خدمات مهاجرت وب سایت را رایگان ارائه می دهند. شما فقط باید از آنها حمایت کنید.

Pingdom یک پلتفرم قوی تر است که خدمات نظارت بر زمان واقعی را ارائه می دهد. آنها آمار دقیق، گزارش ها، نظارت از مکان های جغرافیایی مختلف و موارد دیگر را ارائه می دهند.

در اینجا لیست ما از ارائه دهندگان هاست قابل اعتماد وردپرس آمده است:

در مرحله بعد، از شما خواسته می شود که اطلاعات اضافی حساب، از جمله ایالت و منطقه زمانی خود را پر کنید.

از شما خواسته می شود تا برخی از جزئیات شخصی را برای ایجاد یک حساب کاربری ارائه دهید. اینها شامل نام، آدرس ایمیل، رمز عبور و کشور شما است.

اکثر شرکت های میزبانی سریع به چنین مسائلی پاسخ می دهند و وب سایت شما باید به زودی مجدداً نسخه پشتیبان تهیه شود.

UptimeRobot اکنون شروع به نظارت بر زمان کارکرد سرور شما می کند.

آمار داشبورد ربات آپتایم

اگر به یک ارائه دهنده هاست بهتر نیاز دارید چه کاری باید انجام دهید

همین. شما با موفقیت با استفاده از Pingdom مانیتورینگ زمان را برای وب سایت خود تنظیم کرده اید.

Pingdom بر زمان آپ تایم سایت شما نظارت می کند

به سادگی بازدید کنید بررسی وضعیت آپتایم وب سایت وب سایت، سپس آدرس سایت خود را وارد کنید.

ابزار جستجوگر زمان آپدیت IsItWP

با این حال، اگر وب‌سایت شما اغلب خراب می‌شود، یا پاسخ رضایت‌بخشی از تیم پشتیبانی دریافت نمی‌کنید، باید به یک ارائه‌دهنده هاست بهتر بروید.

به سادگی اطلاعات شخصی و رمز عبور خود را وارد کنید و سپس روی دکمه «اکنون ثبت نام کنید» کلیک کنید.

برای یک حساب رایگان UptimeRobot ثبت نام کنید

آمار دقیقی را در داشبورد حساب UptimeRobot خود مشاهده خواهید کرد و زمانی که وب سایت شما از کار افتاده است هشدار دریافت خواهید کرد.

نظارت بر آپتایم سرور با استفاده از Pingdom

به محض اینکه روی دکمه «شروع استفاده از Pingdom» کلیک کنید، Pingdom به طور خودکار نظارت را تنظیم می کند. یک هشدار آزمایشی به آدرس ایمیل و تلفن همراه خود دریافت خواهید کرد.

شما باید با بررسی سایت خود با IsitWP شروع کنید بررسی کننده آپتایم ابزار این به شما اطلاع می دهد که آیا وب سایت شما برای همه یا فقط برای شما خراب است.

اکنون باید داشبورد حساب UptimeRobot خود را ببینید. از اینجا، باید روی دکمه «افزودن مانیتور جدید» کلیک کنید.

یک مانیتور جدید اضافه کنید

در این آموزش از طرح رایگان استفاده خواهیم کرد.

در مرحله بعد، یک حساب کاربری رایگان UptimeRobot ایجاد می کنید.

ابتدا باید از Pingdom وب سایت و روی یکی از دکمه های سبز رنگ کلیک کنید تا نسخه آزمایشی رایگان خود را شروع کنید.

وب سایت Pingdom

Pingdom همچنین سابقه آپتایم شما را حفظ می کند تا بتوانید عملکرد شرکت میزبانی وب خود را در طول زمان ارزیابی کنید.

شما می توانید برای ردیابی خرابی ها در وب سایت وردپرس خود، زمان واقعی سرور خود را کنترل کنید. شما از ابزارهایی استفاده می کنید که در صورت بروز مشکل در سایت شما فوراً از طریق ایمیل یا پیامک به شما اطلاع می دهند. این به شما امکان می دهد در اسرع وقت آن را برطرف کنید.

شما می خواهید هر زمان که مشتریان شما برای بازدید از وب سایت شما می آیند در دسترس باشد، بنابراین باید از آنلاین ماندن آن اطمینان حاصل کنید. هنگامی که زمان کارکرد سرور را کنترل می کنید، در صورت از کار افتادن وب سایت به شما هشدار داده می شود تا بتوانید به سرعت آن را برطرف کنید.

چه شما یک وبلاگ، فروشگاه آنلاین یا هر نوع سایت دیگری دارید، خرابی می تواند بر کسب و کار، شهرت وب سایت و تجربه کاربری شما تأثیر بگذارد:

  1. زمان توقف بیشتر به معنای از دست دادن پول است: اگر وب سایت شما برای مدت طولانی غیر قابل دسترس باقی بماند، به ناچار درآمد خود را از دست خواهید داد.
  2. تجربه کاربر و شهرت برند: از کار انداختن وب سایت شما مانند بستن درب خود به روی بازدیدکنندگان است، حتی اگر عمداً این کار را انجام ندهید. این یک تصور بد ایجاد می کند و ممکن است مشتریان بالقوه را از دست بدهید.
  3. تاثیر موتور جستجو: اگر وب‌سایت شما اغلب خراب می‌شود، موتورهای جستجو ممکن است تصور کنند که وب‌سایت شما بیش از حد غیرقابل اعتماد است که نمی‌توان آن را توصیه کرد. اغلب آن‌ها وب‌سایت‌هایی را که نمی‌توانند 24/7 آپتایم نگه دارند جریمه می‌کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی زمان کارکرد سرور را در وردپرس نظارت کنید. ما چندین راه حل نظارت بر زمان کار را به اشتراک می گذاریم، و شما می توانید یکی را انتخاب کنید که بهترین کار را برای شما دارد.

نحوه نظارت بر آپتایم سرور وب سایت وردپرس خود (روش آسان)

چرا آپتایم سرور وب سایت وردپرس خود را نظارت کنید؟

Pingdom یک ابزار محبوب نظارت بر عملکرد است که به شما امکان می دهد نظارت بر زمان کار سرور را برای وب سایت خود تنظیم کنید. این یک سرویس پولی با برنامه هایی است که از 10 دلار در ماه شروع می شود.

هنگامی که برای دسترسی به وب سایت خود مشکل دارید، نمی دانید که آیا سایت واقعاً خراب است یا به سادگی با مشکلات اینترنت روبرو هستید. می توانید به سرعت با استفاده از ابزار بررسی کننده زمان آپدیت رایگان IsItWP بررسی کنید.

ابزار Uptime Uptime Status Checker به سرعت وب سایت شما را بررسی می کند و به شما اطلاع می دهد که آیا بالا یا پایین است.

نتیجه ابزار جستجوگر زمان

وقتی وب سایت شما خراب است چه کاری باید انجام دهید

شما باید شماره تلفن و آدرس ایمیل را به دقت بررسی کنید زیرا در صورت از کار افتادن سایت به شما اطلاع داده می شود.

باید ایمیلی با موضوع «UptimeRobot – Account Activation» پیدا کنید. این شامل پیوندی است که برای فعال کردن حساب خود باید روی آن کلیک کنید.

آیا می خواهید زمان کارکرد سرور سایت وردپرس خود را نظارت کنید؟

قیمت حرفه ای از 7 دلار در ماه شروع می شود و شامل پیامک، تماس صوتی، ایمیل و سایر هشدارها می شود.

اگر وب سایت شما اغلب خراب می شود، باید به یک ارائه دهنده هاست بهتر بروید.

برای گزینه های بیشتر، لیست ما از بهترین شرکت های میزبان وردپرس را ببینید.

پس از اتمام کار، مطمئن شوید که روی دکمه “ایجاد مانیتور” کلیک کرده اید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت UptimeRobot مراجعه کنید. پس از رسیدن به آنجا، باید روی دکمه “ثبت نام رایگان” در بالای صفحه کلیک کنید.

وب سایت ربات آپتایم

تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که منتظر بمانید تا تغییرات DNS در سراسر جهان منتشر شود. این ممکن است چند ساعت تا یک روز طول بکشد.

با این کار یک پنجره باز می شود که در آن می توانید مانیتور را پیکربندی کنید.