نحوه مشاهده نسخه موبایل سایت های وردپرس از دسکتاپ

برای پیش نمایش نسخه موبایل سایت وردپرس خود می توانید از سفارشی ساز قالب وردپرس استفاده کنید.

به سادگی وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به آن بروید ظاهر » سفارشی کردن صفحه نمایش

از داشبورد وردپرس به سفارشی ساز تم بروید

در واقع، موبایل آنقدر مهم است که گوگل اکنون از یک شاخص موبایل اول برای الگوریتم رتبه بندی وب سایت خود استفاده می کند. این بدان معناست که گوگل از نسخه موبایل سایت شما برای ایندکس استفاده می کند. شما می توانید با مطالعه راهنمای نهایی ما برای سئو وردپرس بیشتر بیاموزید.

به عنوان مثال، می توانید یک دستگاه تلفن همراه مانند آیفون را انتخاب کنید و ببینید که سایت شما چگونه در دستگاه ظاهر می شود.

به سادگی مرورگر Google Chrome را روی دسکتاپ خود باز کنید و به صفحه ای که می خواهید بررسی کنید مراجعه کنید. این می تواند پیش نمایش یک صفحه در سایت شما باشد یا حتی می تواند وب سایت رقیب شما باشد.

مرورگر گوگل کروم دارای مجموعه‌ای از ابزارهای توسعه‌دهنده است که به شما امکان می‌دهد بررسی‌های مختلفی را در هر وب‌سایتی انجام دهید، از جمله مشاهده پیش‌نمایش ظاهر آن در دستگاه‌های تلفن همراه.

این بدان معناست که داشتن سایتی که در موبایل عالی به نظر می رسد بسیار مهم است.

پیش‌نمایش طرح‌بندی تلفن همراه به شما کمک می‌کند ببینید وب‌سایتتان در دستگاه‌های تلفن همراه چگونه به نظر می‌رسد. هنگامی که سایت شما در حال توسعه است یا حتی زمانی که به صورت زنده است، مشاهده نسخه موبایل در رایانه رومیزی اغلب آسان تر است. سپس، می توانید به سرعت تغییراتی ایجاد کنید و تأثیر آنها را مشاهده کنید.

در نمای توسعه دهنده، می توانید کد منبع HTML، CSS و سایر جزئیات سایت خود را ببینید.

همچنین می‌توانید کلید «Shift» را نگه دارید، سپس کلیک کنید و ماوس خود را حرکت دهید تا شبیه‌سازی فشار دادن صفحه موبایل برای بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی شود.

هنگامی که نشانگر ماوس خود را روی نمای موبایلی سایت خود قرار می دهید، به یک دایره تبدیل می شود. این دایره را می‌توان با ماوس جابه‌جا کرد تا صفحه لمسی روی دستگاه تلفن همراه را تقلید کند.

بسته به موضوعی که استفاده می کنید، ممکن است گزینه های کمی متفاوت را در منوی سمت چپ مشاهده کنید.

گزینه‌ها را در سفارشی‌کننده تم مشاهده کنید

حتی اگر از قالب وردپرس واکنش گرا استفاده می کنید، باز هم باید بررسی کنید که سایت شما در موبایل چگونه به نظر می رسد. ممکن است بخواهید نسخه های مختلفی از صفحات فرود کلیدی ایجاد کنید که برای نیازهای کاربران تلفن همراه بهینه شده باشند.

در مرحله بعد، باید روی صفحه کلیک راست کرده و گزینه “Inspect” را انتخاب کنید.

کلیک راست کنید تا گزینه inspect باز شود

چیزی شبیه به این خواهد بود:

ابزار بازرسی را مشاهده کنید

با این حال، داشتن یک سایت واکنش گرا به سادگی ممکن است به اندازه کافی پیش نرود. کاربران دستگاه های تلفن همراه اغلب به دنبال چیزهای متفاوتی نسبت به کاربران دسکتاپ هستند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید راهنمای ما را در مورد نحوه ایجاد پنجره‌های بازشو موبایلی که تبدیل می‌شوند، ببینید.

یک پنل جدید در سمت راست یا در پایین صفحه باز می شود.

OptinMonster قوانین خاصی برای نمایش هدف گذاری دستگاه دارد که به شما امکان می دهد کمپین های مختلف را به کاربران موبایل در مقابل کاربران دسکتاپ نشان دهید. حتی می‌توانید این ویژگی را با ویژگی هدف‌گیری جغرافیایی OptinMonster و سایر ویژگی‌های شخصی‌سازی پیشرفته ترکیب کنید تا بهترین تبدیل‌ها را به دست آورید.

اگر دستورالعمل های کتبی را ترجیح می دهید، به خواندن ادامه دهید.

روش 1: استفاده از سفارشی ساز تم وردپرس

بسیاری از تم‌ها و افزونه‌های ممتاز به شما امکان می‌دهند عناصری را ایجاد کنید که روی دسک‌تاپ در مقایسه با موبایل متفاوت نمایش داده شوند. همچنین می توانید از یک افزونه صفحه ساز مانند استفاده کنید SeedProd برای ویرایش صفحات فرود خود در نمای موبایل.

پیش نمایش یک صفحه سفارشی در تلفن همراه

سپس پیش نمایشی از نحوه ظاهر سایت خود در دستگاه های تلفن همراه خواهید دید.

پیش نمایش صفحه نمایش تلفن همراه را مشاهده کنید

در بالای نمای موبایلی سایت خود، چند گزینه اضافی را مشاهده خواهید کرد.

ابعاد را برای پاسخگویی تغییر دهید

این روش برای پیش‌نمایش نسخه موبایل به‌ویژه زمانی مفید است که هنوز ایجاد وبلاگ خود را به پایان نرسانده‌اید یا زمانی که در حالت تعمیر و نگهداری است.

در مرحله بعد، باید روی دکمه “Toggle Device Toolbar” کلیک کنید تا به نمای موبایل تغییر دهید.

روی نوار ابزار دستگاه کلیک کنید

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-preview-the-mobile-layout-of-your-site/

اکنون می‌توانید تغییراتی در وب‌سایت خود ایجاد کنید و قبل از اینکه آنها را به صورت زنده فعال کنید، ظاهر آنها را بررسی کنید.

روش 2: استفاده از حالت DevTools Google Chrome

در WPBeginner مشترک شوید

ما قصد داریم دو روش مختلف را برای آزمایش نحوه ظاهر سایت شما در تلفن همراه با استفاده از مرورگرهای دسکتاپ پوشش دهیم. برای رفتن به هر بخش می توانید روی پیوندهای زیر کلیک کنید:

آموزش تصویری

مشاهده خواهید کرد که پیش نمایش وب سایت شما به اندازه صفحه نمایش تلفن همراه کوچک می شود.

در پایین صفحه، به سادگی روی نماد موبایل کلیک کنید.

باید برای فرم های تولید سرنخ خود محتوای مخصوص موبایل ایجاد کنید. در دستگاه های تلفن همراه، این فرم ها باید حداقل اطلاعات را بخواهند، در حالت ایده آل فقط یک آدرس ایمیل. آنها همچنین باید ظاهر خوبی داشته باشند و به راحتی بسته شوند.

همچنین می توانید عملکرد سایت خود را در اتصالات سریع یا کند 3G شبیه سازی کنید. حتی می توانید صفحه موبایل را با استفاده از نماد چرخش بچرخانید.

پاداش: نحوه ایجاد محتوای مخصوص موبایل در وردپرس

در این مقاله نحوه مشاهده نسخه موبایلی سایت وردپرس را از دسکتاپ به شما نشان خواهیم داد.

نحوه مشاهده نسخه موبایل سایت های وردپرس از دسکتاپ

چرا باید طرح‌بندی موبایل خود را پیش‌نمایش کنید؟

یکی دیگر از راه‌های عالی برای ایجاد پنجره‌های بازشو و فرم‌های تولید سرنخ مخصوص موبایل، استفاده از آن است OptinMonster. این قدرتمندترین افزونه بازشو وردپرس و ابزار تولید سرنخ در بازار است.

طراحی کمپین را در موبایل ویرایش کنید

بیش از 50 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت شما از تلفن همراه خود برای دسترسی به سایت شما استفاده می کنند. حدود 3 درصد از تبلت استفاده خواهند کرد.

این تنظیمات به شما امکان می دهد چندین کار اضافی انجام دهید. می توانید بررسی کنید که سایت شما در انواع مختلف گوشی های هوشمند چگونه به نظر می رسد.

آیا می خواهید نسخه موبایل سایت وردپرس خود را پیش نمایش کنید؟

مهم است که وب سایت شما دارای طراحی واکنش گرا باشد تا بازدیدکنندگان موبایل بتوانند به راحتی وب سایت شما را مرور کنند.

ظاهر کلی وب سایت شما در نمای موبایل نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال، منوها جمع می شوند و نمادهای اضافی به جای سمت راست منو به سمت چپ حرکت می کنند.

نسخه موبایل را در پنجره بازرسی ابزار مشاهده کنید

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که چگونه پیش نمایش طرح موبایل سایت خود را بیاموزید. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب های متخصص ما را برای بهترین افزونه ها برای تبدیل یک سایت وردپرس به یک برنامه تلفن همراه و نحوه افزایش ترافیک وبلاگ را ببینید.

برای جزئیات بیشتر، می توانید راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد صفحه فرود در وردپرس را ببینید.

مهم است که به خاطر داشته باشید که اکثر پیش نمایش های موبایل کاملاً بی نقص نخواهند بود زیرا اندازه های مختلف صفحه نمایش تلفن همراه و مرورگرها وجود دارد. آزمون نهایی شما همیشه باید این باشد که به سایت خود در یک دستگاه تلفن همراه واقعی نگاه کنید.

با این اوصاف، بیایید ببینیم چگونه می توانید نسخه موبایل وب سایت وردپرس خود را روی دسکتاپ مشاهده کنید.

با این کار سفارشی ساز تم وردپرس باز می شود. برای این آموزش، از تم Astra استفاده خواهیم کرد.