نحوه مخفی کردن بلوک ها از کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس


آیا به دنبال راهی برای مخفی کردن برخی بلوک های وردپرس از نقش کاربر هستید؟

ویرایشگر محتوای وردپرس انعطاف پذیری زیادی را در ایجاد محتوا با استفاده از بلوک ها ارائه می دهد. با این حال، ممکن است بخواهید برخی از بلوک ها را برای نقش های مختلف کاربر غیرفعال کنید. اگر یک وب سایت چند نویسنده را اجرا می کنید یا نمی خواهید دیگران به بلوک های خاصی دسترسی داشته باشند، این کار مفید است.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه بلاک ها را از کاربران خاص در ویرایشگر محتوای وردپرس پنهان کنید.

نحوه مخفی کردن بلوک ها از کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس

چرا بلوک ها را از کاربران خاص در ویرایشگر محتوا پنهان می کنیم؟

بلوک های وردپرس عناصر محتوایی هستند که شما به پست یا صفحه وبلاگ خود اضافه می کنید. می توانید بلوک هایی برای تصاویر، فیلم ها، پاراگراف ها، گالری ها و موارد دیگر اضافه کنید. بسیاری از افزونه های وردپرس نیز بلوک هایی را به ویرایشگر محتوا اضافه می کنند.

از آنجایی که هر بلوک به شما امکان می دهد مقاله یا صفحه فرود خود را ویرایش کنید، ایده خوبی است که برخی از بلوک ها را بر اساس نقش های کاربر وردپرس پنهان یا غیرفعال کنید. به این ترتیب، محتوای وب سایت شما ثابت می ماند و بلوک ها و طرح بندی های ناخواسته ای نخواهد داشت.

فرض کنید یک وب سایت چند نویسنده دارید. می‌توانید بلوک جداول را در ویرایشگر محتوای وردپرس برای نقش‌های کاربر نویسنده و مشارکت‌کننده پنهان کنید. این به ساده‌سازی گردش کار ویرایشی شما کمک می‌کند.

به طور مشابه، شما همچنین می توانید از استفاده از بلوک های اضافه شده توسط پلاگین های مختلف توسط نقش های مختلف کاربر جلوگیری کنید.

برای مثال، WPForms به شما امکان می دهد با استفاده از بلوک WPForms فرم ها را در ویرایشگر محتوا جاسازی کنید. جلوگیری از دسترسی سایر کاربران به بلوک می تواند به شما کمک کند تا کنترل خود را حفظ کنید و فقط در جایی که فکر می کنید لازم است فرم ها را نمایش دهید.

با این اوصاف، بیایید ببینیم چگونه بلاک ها را برای کاربران خاص در وردپرس پنهان یا غیرفعال کنیم.

پنهان کردن بلوک ها برای کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس

بهترین راه برای مخفی کردن بلوک ها بر اساس نقش های کاربر، استفاده از افزونه PublishPress Blocks است. این به شما کنترل بیشتری بر ویرایشگر بلوک وردپرس می دهد و بلوک های بیشتری مانند نوار لغزنده تصویر، نوار جستجو، جدول قیمت و موارد دیگر اضافه می کند.

ابتدا باید افزونه PublishPress Blocks را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، می توانید به بلوک ها مورد را در داشبورد وردپرس خود قرار دهید و روی زبانه “مجوز” کلیک کنید.

کلید مجوز بلوک های PublishPress را اضافه کنید

در مرحله بعد، می توانید کلید مجوز خود را وارد کرده و روی دکمه “فعال کردن مجوز” کلیک کنید. می توانید کلید مجوز را در ناحیه حساب PublishPress خود پیدا کنید.

پس از آن، به تب ‘Block Access’ در افزونه بروید. در اینجا، می توانید یک نمایه کاربری را از منوی کشویی در بالا انتخاب کنید.

نمایه کاربر را برای پنهان کردن بلوک ها انتخاب کنید

برای مخفی کردن هر بلوک وردپرس از نقش کاربر انتخاب شده، کافی است روی دکمه غیرفعال کردن آن کلیک کنید.

برای مثال، در تصویر زیر، بلوک‌های «جدول» و «نقل قول» را برای هر کاربری با نقش نویسنده غیرفعال می‌کنیم.

برای غیرفعال کردن بلوک‌ها، روی ضامن کلیک کنید

فراموش نکنید که وقتی کارتان تمام شد، روی دکمه «ذخیره دسترسی بلوک» کلیک کنید.

خودشه! شما با موفقیت بلوک وردپرس را برای نقش کاربری در وب سایت خود غیرفعال کرده اید. اکنون، می‌توانید این کار را تکرار کنید تا بلوک‌های نقش‌های دیگر کاربر را پنهان کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه بلاک‌ها را از کاربران خاص در ویرایشگر وردپرس پنهان کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد چگونگی افزایش ترافیک وبلاگ خود و مقایسه ما با بهترین هاست وردپرس را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-hide-blocks-from-specific-users-in-wordpress-editor/