نحوه قرار دادن وردپرس در حالت فقط خواندنی (راه آسان)

پس از آن، شما آماده هستید تا سایت خود را در حالت فقط خواندنی قرار دهید.

راه‌اندازی حالت فقط خواندنی می‌تواند به شما در جلوگیری از از دست دادن هر گونه داده یا محتوایی که به سایت شما اضافه می‌شود، در حین ایجاد تغییر کمک کند. همچنین وقتی ویژگی‌ها درست کار نمی‌کنند، از ناامیدی ناشی از تجربه کاربری ضعیف جلوگیری می‌کنید.

در صفحه بعدی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلید را از غیرفعال به فعال تنظیم کنید.

ابتدا باید آن را نصب و فعال کنید قفل کردن حساب کاربری افزونه اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

از اینجا می‌توانید روی دسته نظرات در منوی سمت چپ کلیک کنید و سپس روی «استفاده از قطعه» در زیر «کاملاً غیرفعال کردن نظرات» کلیک کنید.

قطعه WPCode برای غیرفعال کردن کامل نظرات در سایت وردپرس شما

این افزونه به شما امکان می دهد تا هر کاربری را به طور موقت از حساب وردپرس خود قفل کنید. هر کسی که دسترسی به حساب خود قفل شده باشد، نمی تواند محتوای سایت را ویرایش کند یا محتوای جدیدی اضافه کند، اگرچه بازدیدکنندگان همچنان می توانند وب سایت را ببینند.

شما می توانید بسیاری از تنظیمات را در وب سایت وردپرس خود بدون جلوگیری از دسترسی بازدیدکنندگان به سایت تغییر دهید. با این حال، زمانی که تغییر بزرگی در وب سایت خود ایجاد می کنید، ایده خوبی است که سایت خود را در حالت فقط خواندنی قرار دهید.

قبل از شروع مسدود کردن محتوا، می‌توانید پیامی را تغییر دهید که کاربران در صورت تلاش برای ورود به یک حساب قفل شده، مشاهده خواهند کرد. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید توضیح دهید که نام دامنه خود را تغییر می دهید یا تعمیر و نگهداری ضروری را انجام می دهید.

ما همچنین توصیه می کنیم که به طور موقت هر فرم تماس یا سایر فرم ها را در وب سایت خود غیرفعال کنید. شما می توانید به سادگی فرم را حذف کرده و آدرس ایمیل تجاری خود را به طور موقت جایگزین کنید تا هیچ پیام مهمی را از دست ندهید.

در این مرحله، شما آماده هستید تا سایت خود را مهاجرت کنید یا کارهای تعمیر و نگهداری ضروری را بدون نگرانی از درگیری و خطا انجام دهید.

پاداش: چگونه ایجاد صفحات نگهداری زیبا در وردپرس

با این اوصاف، بیایید نگاهی به بهترین راه برای قرار دادن سایت وردپرس خود در حالت فقط خواندنی برای جلوگیری از این مشکلات بیندازیم.

چگونه سایت وردپرس خود را در وضعیت فقط خواندنی برای مهاجرت و نگهداری سایت قرار دهید

برای تغییر پیام خطای پیش‌فرض «حساب شما قفل شده است»، کافی است به آدرس زیر بروید تنظیمات » عمومی.

صفحه تنظیمات عمومی وردپرس

به سادگی نصب و فعال کنید افزونه رایگان WPCode snippets و سپس به قطعه کد » افزودن قطعه.

این برای سایت های عضویت، فروشگاه های آنلاین یا هر نوع سایت دیگری که امکان ثبت نام کاربر را فراهم می کند، عالی است.

اگر می‌خواهید چندین نفر را از حساب‌هایشان قفل کنید، برای انتخاب چندین کادر کلیک کنید.

افزودن فریز محتوا به چندین حساب کاربری وردپرس

به همین دلیل توصیه می کنیم از قفل کردن حساب کاربری در عوض پلاگین

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید سایت وردپرس خود را برای انتقال و نگهداری سایت در حالت فقط خواندنی قرار دهید.

چگونه وب سایت وردپرس خود را در حالت فقط خواندنی قرار دهیم

چرا سایت وردپرس خود را برای مهاجرت و نگهداری سایت در وضعیت فقط خواندنی قرار دهید

یک صفحه تعمیر و نگهداری که به خوبی طراحی شده باشد می تواند دقیقاً توضیح دهد که چرا سایت شما در حالت فقط خواندنی است و بازدیدکنندگان چه زمانی می توانند انتظار داشته باشند که دوباره آنلاین شود.

وقتی آماده شدید که این افراد را از حساب‌هایشان قفل کنید، روی دکمه «اعمال» کلیک کنید.

قرار دادن سایت وردپرس در حالت فقط خواندنی

به عنوان مثال، اگر وردپرس را به یک هاست یا سرور جدید منتقل می‌کنید، به نسخه جدیدی از وردپرس ارتقا می‌دهید یا یک تم جدید را نصب می‌کنید، می‌تواند تجربه کاربر را تحت تاثیر قرار دهد و سایت شما را از کار عادی باز دارد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید که چگونه سایت وردپرس خود را برای انتقال و نگهداری سایت در حالت فقط خواندنی قرار دهید. همچنین می توانید از راهنمای ما در مورد بهترین نرم افزار چت زنده برای مشاغل کوچک و نحوه اجازه ثبت نام کاربر در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

سپس، روی دکمه Update کلیک کنید و قطعه شما زنده خواهد شد.

قطعه فعال سازی WPCode

چند پلاگین اختصاصی فریز محتوا یا حالت فقط خواندنی موجود است، اما همه آنها در حال حاضر قدیمی هستند و به طور فعال توسط توسعه دهندگانشان نگهداری نمی شوند.

در پایین صفحه، بخش جدیدی از «قفل کردن حساب کاربری» را خواهید دید.

در حال حاضر، استفاده از این افزونه در واقع سایت شما را فریز نمی کند یا از تغییرات پایگاه داده جلوگیری نمی کند. به همین دلیل است که ما همچنین توصیه می کنیم نظرات خود و هر گونه فرم تماس در سایت خود را به طور موقت غیرفعال کنید. در زیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

اگر ترجیح می دهید نظرات را به صورت دستی و بدون افزونه غیرفعال کنید، می توانید راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه غیرفعال کردن کامل نظرات در وردپرس را مشاهده کنید.

علاوه بر قفل کردن حساب‌های کاربری و ایمن کردن فرم‌ها و نظرات، می‌توانید سایت خود را نیز در حالت نگهداری قرار دهید تا هیچ‌کس نتواند به محتوای اصلی دسترسی پیدا کند.

برای ادامه دادن و قفل کردن موقت یک کاربر از حساب خود، کافی است روی کادر کنار عکس نمایه وی علامت بزنید.

پس از آن، می‌توانید روی دکمه «اعمال» کلیک کنید تا این حساب‌ها دوباره فعال شوند.

رفع انجماد حساب های کاربری وردپرس

به عنوان مثال، اگر شخصی در حال نوشتن یک پست جدید در داشبورد وردپرس در حالی که شما در حال مهاجرت به یک سرور جدید هستید، ممکن است تمام کار سخت او از بین برود. یا شاید کاربر نتواند محصولاتی را به سبد خرید یا تسویه حساب خود اضافه کند، بنابراین سایت شما را ترک می کند.

آیا می خواهید سایت وردپرس شما در حالت فقط خواندنی باشد؟

ستون “قفل” نشان می دهد که آیا هر کاربر در حال حاضر به حساب خود (قفل نشده) دسترسی دارد یا خیر (قفل شده است).

یک حساب کاربری قفل شده وردپرس

در حال حاضر، سایت اساساً در حالت فقط خواندنی برای کاربران شما است و اگر کسی با حساب قفل شده و سعی در ورود به سیستم داشته باشد، با پیغام خطایی مواجه خواهد شد.

هنگامی که کار خود را به پایان رساندید، می توانید قفل حساب های کاربری را باز کنید. به سادگی برگردید به کاربران » همه کاربران و مراحل بالا را تکرار کنید. فقط این بار، حتماً از منوی بازشوی «عملکردهای انبوه» «بازگشایی» را انتخاب کنید.

برای غیرفعال کردن موقت نظرات به سرعت و به راحتی در کل سایت خود، توصیه می کنیم از آن استفاده کنید WPCode.

اکنون می توانید به سادگی یک پیام جدید را در قسمت “پیام کاربر قفل شده” تایپ کنید. هنگامی که از پیام راضی شدید، فقط روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

ایجاد یک پیام ورود به سیستم وردپرس سفارشی

اگر کاربری سعی کند به یک حساب قفل شده وارد شود، پیامی را مشاهده می کند که به سادگی می گوید “حساب شما قفل شده است”. می توانید این پیام را سفارشی کنید تا به کاربران خود اطلاعات بیشتری بدهید.

یک حساب کاربری قفل شده وردپرس

با مسدود کردن محتوای سایت خود، می توانید مطمئن شوید که هیچ کس چیزی را در وب سایت شما تغییر نمی دهد، حتی اگر به طور معمول دسترسی ویرایش داشته باشد. این می تواند به شما کمک کند هنگام ایجاد تغییرات در وب سایت خود از خطاها، درگیری ها و سردرگمی جلوگیری کنید.

قبل از اینکه انتقال سایت خود یا سایر تغییرات بزرگ را شروع کنید، همچنین می خواهید نظرات و ورودی های فرم را در سایت خود به طور موقت غیرفعال کنید. اگر فردی نظر یا فرمی را در میان تغییرات شما ارسال کند، این داده ها از بین می روند.

نحوه غیرفعال کردن موقت نظرات و ورودی های فرم

می توانید استفاده کنید نسخه رایگان SeedProd برای ایجاد یک صفحه حالت نگهداری زیبا.

صفحه اصلی SeedProd Pro

برای جزئیات بیشتر، می‌توانید راهنمای ما در مورد نحوه قرار دادن سایت وردپرس خود را در حالت نگهداری ببینید.

در این صفحه، تمام افرادی که در سایت حساب کاربری دارند را خواهید دید.

اینجاست که SeedProd این بهترین صفحه ساز کشیدن و رها کردن برای وردپرس است و به شما امکان می دهد یک صفحه تعمیر و نگهداری کاملا سفارشی ایجاد کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-put-your-wordpress-site-in-read-only-state-for-site-migrations-and-maintenance/

برای ادامه و شروع به قفل کردن کاربران از حساب آنها، به این آدرس بروید کاربران » همه کاربران.

لیستی از حساب های کاربری وردپرس

پس از انتخاب یک یا چند نام کاربری، روی منوی بازشوی «عملکردهای انبوه» کلیک کنید و سپس «قفل» را انتخاب کنید.