نحوه فروش وب سایت یا کسب و کار آنلاین (راهنمای کامل)

ممکن است از خود بپرسید که چقدر می توانید وب سایت خود را به قیمت واقعی بفروشید. به دست آوردن یک رقم دقیق غیرممکن است، اما ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک محدوده قابل اجرا را بدست آورید.

اما وقتی زمان حرکت به سمت چیز جدید است، چه کار می کنید؟

ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که تنها بر اساس URL وب سایت شما یک ارزیابی تقریبی را به شما ارائه می دهند. خریداران بالقوه ممکن است از آنها برای دریافت ایده ای در مورد ارزش سایت شما استفاده کنند، بنابراین ممکن است بخواهید آنها را نیز بررسی کنید.

راهنمای ما در مورد راه درست ایجاد یک خبرنامه ایمیلی را ببینید تا نحوه شروع کار را بیاموزید.

بنابراین شما برای ایجاد یک وب سایت موفق و ایجاد یک کسب و کار آنلاین حول آن زمان صرف کرده اید.

جمع آوری سوابق مالی دقیق

اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، می توانید ردیابی تبدیل های WooCommerce خود را با آن شروع کنید MonsterInsights برای یادگیری اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیاز به توجه بیشتری دارد.

جادوگر راه اندازی را راه اندازی کنید

چگونه مطمئن شوید که تجارت شما قابل انتقال است؟

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، یا فقط زمان کمی دارید، یک کارگزار یک انتخاب عالی است. و از آنجایی که آنها کمیسیون دریافت می کنند، انگیزه دارند تا بهترین قیمتی را که می توانند دریافت کنند.

الف را حفظ می کنند لیست کارگزاران تجاری معتبر وابسته چه کسی می تواند به شما در فروش کمک کند.

این به شما یک محدوده پارک توپ برای شروع می دهد. با این حال، در برخی موارد، می توانید حتی درآمد بیشتری کسب کنید. برای مثال، وب‌سایت‌های مبتنی بر اشتراک و کسب‌وکارهایی که به یک جایگاه خاص مانند سلامت یا امور مالی شخصی خدمات می‌دهند، اغلب ارزش بیشتری دارند.

و بررسی کنید که هر افزونه وردپرس ممتازی که سایت شما به آن تکیه دارد به نام کسب و کار ثبت شده باشد و از یک آدرس ایمیل تجاری استفاده کند.

اگر چندین وب سایت یا کسب و کار را اداره می کنید، ممکن است منابعی مانند شماره تلفن، کارکنان پشتیبانی مشتری یا حساب میزبانی وب سایت خود را بین آنها به اشتراک بگذارید.

همچنین می‌توانید برای دارایی‌های کمتر ملموس مانند پایگاه داده مشتریان، فهرست ایمیل، تعامل با رسانه‌های اجتماعی، ترافیک وب‌سایت، و فرآیندها و رویه‌ها، قیمت تعیین کنید.

کجا می توانید وب سایت یا تجارت آنلاین خود را با خیال راحت بفروشید؟

اگر برای فروش سایت خود عجله ندارید، می توانید با صبر کردن تا رسیدن به اوج آن، درآمد بیشتری کسب کنید. این بدان معناست که ابتدا باید مقداری کار انجام دهید و هر چه تلاش بیشتری انجام دهید، فروش آن آسان تر خواهد بود.

از آنجایی که بیشتر ترافیک ارگانیک شما از موتورهای جستجو می آید، باید بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خود را بهبود بخشید تا سایت شما در رتبه بالاتری در گوگل قرار گیرد.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-sell-your-website-or-online-business-complete-guide/

این ابزار ارزشیابی کسب و کار آنلاین رایگان Flippa پس از پاسخ دادن به شش سوال، ارزش وب سایت شما چقدر است. تکمیل این کار فقط چند دقیقه طول می کشد.

Flippa رایگان آنلاین ابزار ارزیابی وب سایت

هنگامی که آماده شدید، باید مکان مناسبی را برای فروش وب سایت خود انتخاب کنید. به طور معمول، این با یک بازار آنلاین یا یک کارگزار خواهد بود.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که چگونه وب سایت یا کسب و کار آنلاین خود را بفروشید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد ایجاد یک سایت عضویت وردپرس یا انتخاب های متخصص ما در مورد بهترین سازندگان صفحه وردپرس را با کشیدن و رها کردن ببینید.

چه یک بازار یا دلال را انتخاب کنید، وقتی زمان انتقال وب‌سایت یا کسب‌وکار به مالک جدید فرا می‌رسد، آن‌ها تمام کمک‌های لازم را به شما می‌دهند.

عملکرد وب سایت خود را بهبود بخشید

فروش یک وب سایت می تواند بسیار زیاد باشد. با این حال، مطمئناً این امکان وجود دارد که سایت خود را به قیمتی که ارزش دارد بفروشید. در واقع، بسیاری از مردم با ورق زدن وب سایت ها به صورت آنلاین درآمد کسب می کنند.

سود خود را بهبود بخشید

آیا به دنبال فروش وب سایت یا کسب و کار آنلاین خود هستید؟

برای مثال، اگر یک معامله ویژه از یکی از تامین کنندگان خود دریافت می کنید که به شما کمک می کند سودآور بمانید، باید مطمئن شوید که معامله با صاحبان جدید ادامه خواهد داشت.

راهنمای نهایی ما برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس پر از گام های عملی است که می توانید برای بهبود سریع سرعت وردپرس خود بردارید.

اطمینان حاصل کنید که وب سایت یا کسب و کار شما پس از اینکه دیگر درگیر آن نباشید به کار خود ادامه خواهد داد. اکثر خریداران به دنبال سرمایه گذاری هستند، نه یک شغل تمام وقت که بخواهند جایگزین شما شوند.

برای فروشگاه های آنلاین، می توانید راهنمای ما را در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به عملکرد WooCommerce دنبال کنید.

هر شخص ثالثی را برای تغییر مالکیت آماده کنید

این می تواند شامل سرمایه در گردش، موجودی فروشگاه، تیم و سابقه کمپین Adwords شما باشد.

یک وب سایت سریع ارزش بیشتری نسبت به یک وب سایت کند دارد. صفحات با بارگذاری سریع تجربه کاربر را بهبود می بخشند، بازدید از صفحه شما را افزایش می دهند و به سئوی وردپرس شما کمک می کنند.

فروش یک کسب و کار یا وب سایت مانند فروش یک خانه است. این می تواند استرس زا باشد و شامل آماده سازی و کارهای کاغذی زیادی است. بسیاری از مبتدیان مطمئن نیستند که چگونه شروع کنند.

فالوورهای رسانه های اجتماعی خود را افزایش دهید

از طرف دیگر، می‌توانید به میزبانی مدیریت شده وردپرس بروید، جایی که پشتیبان‌گیری، به‌روزرسانی‌ها و بسیاری از کارهای تعمیر و نگهداری دیگر برای شما انجام می‌شود.

این بدان معناست که شما باید یک تیم یا دستیار مجازی آموزش دهید تا کسب و کار را اداره کنید، از جمله پشتیبانی مشتری، عملیات و موارد دیگر.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه وب سایت یا کسب و کار آنلاین خود را با بالاترین قیمت بفروشید.

چگونه وب سایت یا تجارت آنلاین خود را بفروشیم

چرا وب سایت یا کسب و کار آنلاین خود را بفروشید؟

برای دارایی های تجاری خود ارزش دلاری قائل شوید

هنگامی که وب سایت خود را برای فروش قرار دادید، خریداران بالقوه سعی می کنند بررسی کنند که آیا کسب و کار شما ارزش خرید دارد یا خیر. آنها سوالات مفصل زیادی از شما خواهند پرسید.

اکنون زمان آن است که همه را برای تغییر مالکیت و از بین بردن موانع احتمالی برای انتقال آرام آماده کنیم.

ایجاد یک لیست ایمیل باعث افزایش تبدیل و افزایش سود شما می شود و منبع ارزشمندی برای خریدار کسب و کار شما خواهد بود.

با این حال، برای دریافت ارزش گذاری ابتدا باید آدرس ایمیل و در صورت تمایل شماره تلفن خود را ارائه دهید.

ابزار ارزش گذاری Empire Flippers

اطمینان حاصل کنید که منابع لازم قابل انتقال هستند

ابزار ارزش گذاری Empire Flippers نیز پس از پاسخ به چند سوال، ارزش گذاری وب سایت شما را محاسبه می کند.

در نهایت، می‌توانید نگاهی به وب‌سایت‌های مشابه شما داشته باشید. بهترین راه برای انجام این کار جستجو در وب سایت Flippa و علامت زدن کادر “به تازگی فروخته شده” در پایین ستون سمت چپ است.

ایجاد رویه های عملیاتی استاندارد

معمولاً فروشندگان برای پرداخت های ایمن و انتقال ثبت نام از سرویس امانی Flippa استفاده می کنند.

Flippa بهترین بازار آنلاین برای فروش سایت شما است. این یک سایت حراجی مشابه eBay است اما در کسب و کارهای آنلاین، وب سایت ها و نام های دامنه تخصص دارد.

بهترین راه برای فروش وب سایت یا کسب و کار آنلاین و به دست آوردن ارزش آن چیست؟ برای این موضوع، چگونه متوجه می شوید که ارزش سایت شما برای شروع چقدر است؟

اگر اینطور است، قبل از اینکه بتوانید بفروشید، باید آنها را جدا کنید. این به شما این امکان را می دهد که هر یک از این منابع را راحت تر به مالک جدید منتقل کنید.

یک قانون سرانگشتی این است که شما به طور کلی می توانید یک وب سایت را پس از هزینه ها، 2 تا 3 برابر سود سالانه خود بفروشید. این بدان معنی است که شخصی که وب سایت شما را خریداری می کند می تواند انتظار داشته باشد که پول خود را تنها در دو تا سه سال پس بگیرد.

یک لیست ایمیل ایجاد کنید

اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، رویه‌های عملیاتی استانداردی را در مورد نحوه اداره کسب‌وکارتان و انجام وظایف خاص در نظر بگیرید. این به مالکان جدید کمک می کند تا با همان موفقیتی که شما دارید، آن را اجرا کنند.

معیارهای دقیق وب سایت را جمع آوری کنید

همچنین، باید مطمئن شوید که هر ابزار مدیریت تیمی که استفاده می‌کنید می‌تواند به مالک جدید منتقل شود. به عنوان مثال، Slack انتقال مالکیت را آسان می کند.

با این گفته، بیایید نگاهی به نحوه فروش وب سایت یا کسب و کار آنلاین خود با ارزش آن بیندازیم. در اینجا موضوعاتی هستند که به آنها خواهیم پرداخت:

ارزش وبسایت شما چقدر است؟

این می تواند شامل نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی، ایجاد محتوا، بهینه سازی برای موتورهای جستجو، ایجاد کاتالوگ محصولات و موارد دیگر باشد.

آماده سازی نهایی قبل از فروش

به طور خاص، شما باید قبل از فروش روی به حداکثر رساندن ترافیک و سود خود تمرکز کنید. این کار باعث افزایش ارزش سایت و کسب و کار شما می شود. اکثر خریداران با دقت به آخرین سال فروش شما نگاه می کنند، بنابراین باید اعداد را تا جایی که می توانید خوب بنویسید.

با استفاده از ماشین حساب های ارزش وب سایت آنلاین می توانید تخمین بهتری از ارزش سایت خود داشته باشید.

همچنین باید سوابق مالی خود را به روز کنید. وضعیت مالی نامرتب برای خریداران ناامید کننده است و آنها را مجبور می کند تا در تصمیم گیری خود کار بیشتری انجام دهند.

در غیر این صورت، می توانید راهنمای ما را در مورد ردیابی معیارهای مهم وب سایت مانند سرعت سایت، ترافیک، ارجاعات برتر و کشورها، جمعیت شناسی و پست ها و صفحات خود با بهترین عملکرد دنبال کنید.

اگر وبلاگ دارید، راه‌های زیادی برای افزایش سود در راهنمای ما در مورد روش‌های اثبات شده برای کسب درآمد از وبلاگ نویسی آنلاین با وردپرس پیدا خواهید کرد.

اطمینان حاصل کنید که ارتباطات خود را در یک حساب ایمیل تجاری انجام می دهید که می توانید به جای حساب ایمیل شخصی خود به مالک جدید منتقل کنید.

خریداران بالقوه می خواهند گزارش های دقیقی در مورد وب سایت شما ببینند. امیدواریم قبلاً اطلاعاتی در مورد ترافیک، بازدیدکنندگان، نرخ تبدیل و موارد دیگر حفظ کرده باشید.

اطمینان حاصل کنید که برای تمام دارایی هایی که همراه با کسب و کار خود می فروشید ارزش قائل شده اید. اینها ارزش کسب و کار شما را افزایش می دهد.

در اینجا چند گزارش مالی وجود دارد که خریداران بالقوه دوست دارند ببینند:

  • برگه سود و زیان
  • گواهی فروش (اگر فروشگاه آنلاین دارید)
  • هزینه تبلیغات PPC

همچنین می توانید به دنبال راه های جدیدی برای کسب درآمد و بهبود سود باشید. سودی که در سال گذشته به دست آورده اید، شاخص مهمی از ارزش وب سایت شما است.

مطمئن شوید که کسب و کار شما به شخص شما متکی نیست

شما می توانید با بررسی فهرست 13 نقطه ای سئوی وردپرس برای مبتدیان شروع کنید.

به عنوان مثال، اگر افزونه های وردپرس را می فروشید، مطمئن شوید که تیم شما شامل توسعه دهندگانی است که نرم افزار را درک می کنند و می توانند پس از فروش آن را حفظ کنند.

همچنین ممکن است بخواهید با یک کارگزار وب سایت صحبت کنید زیرا آنها در ارزش گذاری و فروش وب سایت ها تجربه دارند. بیشتر در مورد آن بعدا.

چگونه وب سایت خود را با ارزش تر کنید

امپراتوری فلیپرز

امپراتوری فلیپرز

خریداران بالقوه نیز به دسترسی شما در رسانه های اجتماعی علاقه مند خواهند شد. می توانید با استفاده از برگه تقلب کامل رسانه های اجتماعی ما شروع به ایجاد دنبال کنندگان اجتماعی خود کنید.

هر چه وب سایت شما بازدید کننده بیشتری داشته باشد، ارزش آن بیشتر خواهد بود.

ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید

شاید شرایط شما تغییر کرده باشد یا بخواهید برای سفر مرخصی بگیرید. شاید شما فقط به پول نیاز داشته باشید یا برای یک ماجراجویی تجاری جدید آماده باشید.

پس از فروش وب سایت شما، انتقال آن به صاحبان جدید چقدر آسان خواهد بود؟ خریداران بالقوه می خواهند بدانند که وب سایت پس از فروش با موفقیت به کار خود ادامه خواهد داد.

اگر کسب و کار شما متکی به مشاغل شخص ثالث است، پس باید مطمئن شوید که این روابط پس از تغییر ادامه خواهد داشت. این می تواند شامل شرکای شما، تامین کنندگان، اینفلوئنسرها، فریلنسرها و غیره باشد.

تلنگر

تلنگر

توصیه می کنیم حداقل سه تا شش ماه از موارد زیر را مستند کنید:

شاید به نظر شما ارزش استخدام یک حسابدار را داشته باشد. آنها متوجه می شوند که چه کاری انجام می دهند، و می توانند سوابق شما را به شکلی برسانند که درک آن برای خریداران بالقوه آسان باشد.

در تجارت ما، یک لیست ایمیل 10 برابر بیشتر از کمپین های رسانه های اجتماعی تبدیل می شود.

از طرف دیگر، وب سایت هایی مانند Flippa ارائه می دهند بررسی و ارزیابی با دقت لازم خدمات.

کاربران می توانند حراج ها را دنبال کنند و در وب سایت یا کسب و کار شما پیشنهاد دهند. اگر پیشنهاد آنها را بپذیرید، آنها از دستورالعمل های پرداخت Flippa پیروی می کنند.

این بدان معنی است که شما باید اطلاعات دقیقی در مورد وب سایت و امور مالی خود جمع آوری کنید.

همچنین می‌توانید از اتوماسیون و هوش مصنوعی استفاده کنید تا مطمئن شوید که وب‌سایت یا فروشگاه آنلاین شما بدون زحمت و با حداقل تلاش کار می‌کند.

Empire Flippers یک کارگزار پیشرو است که به فروش کسب و کار یا تجارت آنلاین شما کمک می کند. آنها برای کسب و کار شما ارزش قائل می شوند، صفحه فروش را طراحی می کنند و تبلیغات را مدیریت می کنند.