نحوه تغییر مسیر کاربران پس از ارسال فرم در وردپرس


آیا به دنبال راهی برای تغییر مسیر کاربران پس از ارسال فرم در سایت وردپرس خود هستید؟

شما می‌توانید کاربران را به پست‌های وبلاگ خود هدایت کنید که با کارایی بالاتری دارند، آخرین معاملات را نمایش دهید، یا صفحه تشکر را برای ایجاد رابطه با مخاطبان خود نشان دهید.

در این مقاله، نحوه تغییر مسیر کاربران پس از ارسال فرم در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه تغییر مسیر کاربران پس از ارسال فرم در وردپرس

چرا پس از ارسال فرم، کاربران را تغییر مسیر دهید؟

هنگامی که یک کاربر فرمی را در سایت وردپرس شما ارسال می کند، بسیاری از صاحبان مشاغل ممکن است فکر کنند که این پایان کار است. با این حال، می‌توانید از فرم‌ها برای افزایش تعامل کاربران در وب‌سایت خود و دریافت حتی تبدیل‌های بیشتر استفاده کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید پس از ارسال فرم، کاربران را به صفحه تشکر هدایت کنید و مقاله‌های با تبدیل بالا را فهرست کنید. به این ترتیب، می توانید بازدیدهای بیشتری از صفحه به بهترین محتوای خود داشته باشید و فروش بیشتری داشته باشید.

در یک فروشگاه آنلاین، می‌توانید محصولات را افزایش دهید و وقتی بازدیدکننده فرمی را ارسال می‌کند، مشوق‌هایی مانند تخفیف و ارسال رایگان ارائه دهید.

حتی می‌توانید کاربران را به صفحه‌ای هدایت کنید که پس از ارسال فرم، بتوانند یک منبع رایگان را دانلود کنند. به عنوان مثال، می‌توانید یک آهن‌ربای سرب ایجاد کنید که در آن افراد می‌توانند فرمی را در ازای یک منبع رایگان مانند کتاب الکترونیکی، پادکست، فایل رسانه‌ای یا PDF پر کنند.

با این اوصاف، بیایید ۴ روش مختلف را ببینیم که به راحتی می توانید کاربران را پس از ارسال فرم در وردپرس تغییر مسیر دهید. به سادگی روی پیوندهای زیر کلیک کنید تا به بخش دلخواه خود بروید:

تغییر مسیر کاربران پس از ارسال فرم در وردپرس

ساده ترین راه برای هدایت مجدد کاربران پس از پر کردن فرم، استفاده از آن است WPForms. این بهترین افزونه فرم تماس برای وردپرس است و بیش از 5 میلیون متخصص از آن برای ایجاد انواع فرم ها برای وب سایت های خود استفاده می کنند.

WPForms دارای تنظیمات داخلی است که به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید که آیا می‌خواهید پیام تشکر را نشان دهید، صفحه خاصی را نشان دهید، یا کلاً کاربران را به URL دیگری هدایت کنید. به علاوه، شما یک فرم ساز با کشیدن و رها کردن دریافت می کنید تا به راحتی فرم خود را سفارشی کنید.

برای این آموزش، ما از WPForms Lite نسخه به این دلیل که استفاده از آن رایگان است و شما می توانید کاربران را پس از ارسال فرم تنها با چند کلیک تغییر مسیر دهید. همچنین وجود دارد WPForms Pro نسخه ای که قالب های فرم از پیش ساخته شده، گزینه های سفارشی سازی و افزونه های قدرتمند را ارائه می دهد.

ابتدا باید افزونه WPForms را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، صفحه خوش آمد گویی WPForms را در داشبورد وردپرس خود خواهید دید. ادامه دهید و روی دکمه “ایجاد اولین فرم” کلیک کنید.

اولین فرم خود را ایجاد کنید

پس از آن، WPForms شما را مجبور می کند از بین چندین قالب فرم رایگان انتخاب کنید. شما می توانید هر قالبی را انتخاب کنید و به سرعت آن را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید.

بیایید با وارد کردن یک نام برای فرم خود در بالا و سپس انتخاب الگوی “فرم تماس ساده” شروع کنیم.

یک قالب فرم را انتخاب کنید

پس از انتخاب یک الگو، فرم ساز WPForms راه اندازی می شود.

در اینجا، می توانید فرم خود را سفارشی کنید و فیلدهای جدیدی را از منوی سمت چپ خود اضافه کنید. به سادگی فیلدهایی را که می خواهید اضافه کنید بکشید و رها کنید. سپس می توانید ترتیب آنها را به دلخواه تغییر دهید.

فیلدهای فرم جدید را به قالب خود اضافه کنید

اگر می خواهید فیلدهای جذابی مانند URL وب سایت، شماره تلفن، آدرس، گزینه آپلود فایل و موارد دیگر را اضافه کنید، توصیه می کنیم به WPForms Pro مجوز.

همچنین می توانید فیلدهای موجود در قالب را بیشتر سفارشی کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد فرم تماس در وردپرس را ببینید.

پس از ارسال فرم، URL تغییر مسیر را تنظیم کنید

هنگامی که فرم تماس خود را سفارشی کردید، به سادگی به تنظیمات » تأییدیه ها در فرم ساز

در تنظیمات Confirmation Type، روی منوی کشویی کلیک کنید و گزینه “Go to URL (Redirect)” را انتخاب کنید.

گزینه go to URL را انتخاب کنید

پس از آن، به سادگی پیوندی را در فیلد «Confirmation Redirect URL» وارد کنید و مشخص کنید که می‌خواهید کاربران را پس از ارسال فرم به کجا هدایت کنید.

چگونه فرم خود را در وردپرس جاسازی کنیم

هنگامی که URL تغییر مسیر را اضافه کردید، گام بعدی این است که فرم را در وب سایت خود جاسازی کنید.

ادامه دهید و روی دکمه “ذخیره” در بالا کلیک کنید تا تنظیمات فرم خود را ذخیره کنید و سپس روی دکمه “Embed” در کنار آن کلیک کنید.

فرم خود را جاسازی کنید

WPForms اکنون از شما می پرسد که آیا می خواهید فرم را در یک صفحه موجود یا در یک صفحه جدید جاسازی کنید.

ما گزینه “ایجاد صفحه جدید” را برای این آموزش انتخاب می کنیم.

یک فرم را در صفحه جاسازی کنید

در مرحله بعد، باید یک نام برای صفحه جدید خود وارد کنید.

پس از وارد کردن نام، به سادگی روی دکمه “بیایید برویم” کلیک کنید.

نام صفحه جدید خود را وارد کنید

این افزونه اکنون فرم شما را به صورت خودکار به ویرایشگر محتوای وردپرس در داخل بلوک WPForms اضافه می کند.

وقتی آماده شدید، به سادگی روی دکمه «انتشار» در بالا کلیک کنید.

فرم خود را پیش نمایش و منتشر کنید

پس از ارسال فرم، کاربران را بر اساس پاسخ آنها هدایت کنید

WPForms همچنین به شما امکان می دهد منطق شرطی را تنظیم کنید، که به طور خودکار کاربران را بر اساس پاسخ های آنها هنگام ارسال فرم به صفحات مختلف هدایت می کند.

برای مثال، فرض کنید تیم‌های مختلفی دارید که به سؤالات ارسال شده توسط کاربران، مانند صورت‌حساب، پشتیبانی فنی و سؤالات عمومی رسیدگی می‌کنند. بر اساس انتخابی که کاربر در فرم انتخاب می کند، می توانید آنها را به یک URL خاص که با نیازهای او مرتبط است هدایت کنید.

توجه داشته باشید که به یک WPForms Pro مجوز استفاده از ویژگی منطق شرطی. همچنین فیلدهای فرم بیشتری را برای اضافه کردن به الگو دریافت می‌کنید و می‌توانید از افزونه‌هایی مانند سفر کاربر برای مشاهده نحوه تعامل افراد با فرم‌های شما استفاده کنید.

ابتدا می توانید یک گزینه چند گزینه ای، چک باکس یا هر قسمت دیگری که به کاربران امکان انتخاب گزینه های مختلف را می دهد اضافه کنید. ما یک فیلد “چند انتخاب” را در آموزش خود اضافه خواهیم کرد.

یک فیلد چند گزینه ای اضافه کنید

در مرحله بعد، می‌توانید گزینه‌های موجود در فیلد فرم «انتخاب چندگانه» را به سادگی با کلیک کردن روی فیلدهای موجود در قالب سمت راست ویرایش کنید.

به عنوان مثال، در تصویر زیر می‌بینید که ما گزینه‌ها را به بخش‌های مختلفی تغییر نام دادیم که به سؤالات خاص رسیدگی می‌کنند.

تغییر نام گزینه های چند گزینه ای

پس از آن، می توانید به آنجا بروید تنظیمات » تأییدیه ها در فرم ساز

اکنون روی دکمه «افزودن تأیید جدید» کلیک کنید تا منطق شرطی را تنظیم کنید.

یک اعلان جدید اضافه کنید

در مرحله بعد، باید یک نام برای تغییر مسیر جدید خود وارد کنید. دقیق باشید تا بتوانید به راحتی آن را ردیابی کنید.

به سادگی روی دکمه “OK” پس از اتمام کار کلیک کنید.

یک نام برای اعلان جدید وارد کنید

برای این آموزش، ما می خواهیم کاربران را بر اساس دپارتمانی که در فرم انتخاب می کنند به صفحات خاصی هدایت کنیم.

ابتدا می توانید از منوی کشویی Confirmation Type گزینه Go to URL (Redirect) را انتخاب کنید و سپس پیوندی را به صفحه مربوطه در قسمت Confirmation Redirect URL وارد کنید.

ورود مشروط را برای اعلان جدید تنظیم کنید

در مرحله بعد، باید روی دکمه “فعال کردن منطق شرطی” کلیک کنید. پس از انجام این کار، گزینه های بیشتری ظاهر می شوند.

اگر در تنظیمات منطقی شرطی، «صورت‌حساب» است، «استفاده از» این تأیید را انتخاب کنید. با این کار کاربران به آدرس اینترنتی هدایت می‌شوند که هنگام ارسال فرم، اطلاعات بیشتری درباره صورت‌حساب دارند.

همین! به سادگی فرم را ذخیره کنید و بلوک WPForms که قبلاً اضافه کرده اید به طور خودکار کاربران را به URL متفاوتی که بر اساس پاسخ آنها تنظیم کرده اید هدایت می کند.

در مرحله بعد، می‌توانید این مرحله را برای گزینه‌های چند گزینه‌ای دیگر در فرم تکرار کنید و اعلان‌های تأیید جدیدی را با منطق شرطی ایجاد کنید.

آیا می دانستید که اگر برای اولین بار در سایت وردپرس خود نظر دهندگان دارید، می توانید کاربران را به صفحات مختلف هدایت کنید؟

به عنوان مثال، می توانید یک صفحه تشکر ساده را با یک فرم ثبت نام ایمیل نشان دهید و از کاربران بخواهید پس از نظر دادن در خبرنامه شما مشترک شوند. به طور مشابه، می توانید افراد را با پیوندهای رسانه های اجتماعی خود به یک صفحه هدایت کنید و فالوورهای خود را افزایش دهید.

تغییر مسیر کاربران پس از ارسال نظر نیز می تواند به افزایش بازدید از صفحه و تبدیل کمک کند. می‌توانید نظردهندگان را به پست‌های وبلاگ برتر خود هدایت کنید، یک پیشنهاد ویژه یا صفحه کوپن را نشان دهید، یا یک صفحه آهنربای سرب را برای دریافت تبدیل بیشتر نمایش دهید.

ساده ترین راه برای تنظیم تغییر مسیرهای نظر، استفاده از آن است هک نظرات Yoast افزونه برای اطلاعات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

این به شما امکان می‌دهد بعد از اینکه کاربر برای اولین بار نظر گذاشت، انتخاب کنید کدام صفحه نمایش داده شود.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آن بروید تنظیمات “ نظرات هک در داشبورد مدیریت وردپرس شما. سپس فقط صفحه خاصی را که می خواهید با منوی کشویی ‘Redirect to’ برای آنها ارسال کنید انتخاب کنید.

مطمئن شوید که صفحه را ذخیره کنید تا پس از اتمام کار، تنظیمات خود را ذخیره کنید.

تغییر مسیر نظرات را تنظیم کنید

برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه تغییر جهت توجه کاربر خود با تغییر مسیر نظر را ببینید.

پس از ارسال فرم ثبت نام، کاربران را تغییر مسیر دهید

اگر اجازه ثبت نام کاربر در وب سایت خود را بدهید، تغییر مسیر افراد می تواند مفید باشد.

به عنوان مثال، اگر وب سایت عضویت را اجرا می کنید یا دوره های آنلاین می فروشید، می توانید پس از ارسال فرم ثبت نام، کاربران را به قسمت حساب یا داشبورد آنها هدایت کنید. به این ترتیب، کاربران می‌توانند به فایل‌های دانلود، کلید مجوز، مواد درسی، برنامه‌های درسی و موارد دیگر دسترسی داشته باشند.

یک برنامه درسی که با استفاده از MemberPress LMS ایجاد شده است

با MemberPress، به راحتی می توانید دسترسی به بخش های مختلف وب سایت خود را محدود کنید. این بهترین افزونه عضویت برای وردپرس است و به شما امکان می دهد چندین سطح عضویت را تنظیم کنید.

با استفاده از MemberPress، می توانید یک صفحه قیمت گذاری نیز با استفاده از یکی از قالب های داخلی افزونه ایجاد کنید. اگر یک کاربر ثبت نام نشده سعی کند به محتوای محدود دسترسی پیدا کند، می توانید او را به صفحه قیمت گذاری هدایت کنید.

هنگامی که یک صفحه قیمت گذاری سفارشی ایجاد کردید، کافی است URL را در بخش “دسترسی غیرمجاز” MemeberPress وارد کنید تا کاربران ثبت نام نشده را به صفحه قیمت گذاری یا صفحه ثبت نام خود هدایت کنید.

آدرس صفحه قیمت را برای دسترسی غیرمجاز وارد کنید

اگر گزینه های بیشتری می خواهید، توصیه می کنیم از صفحه ساز مانند استفاده کنید SeedProd. SeedProd یک صفحه ساز کشیدن و رها کردن است که سفارشی کردن طرح و طراحی هر صفحه را بسیار آسان می کند.

می‌توانید عناصری مانند «جدول قیمت‌ها» را به صفحه‌ای که کاربران را به آن هدایت می‌کنید اضافه کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفا راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن یک جدول قیمت گذاری زیبا در وردپرس را ببینید.

یک بلوک جدول قیمت گذاری SeedProd را به هر ستون اضافه کنید

صفحه ثبت نام پیش فرض وردپرس ساده است و فقط حاوی لوگو و برند وردپرس است.

می‌توانید با استفاده از یک الگوی SeedProd و سپس اضافه کردن بلوک «جدول قیمت‌ها» برای ایجاد یک صفحه ورود و ثبت نام سفارشی، جذاب‌تر کنید.

در حال ویرایش صفحه ورود به سیستم در SeedProd

اگر به کمک نیاز دارید، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد فرم ثبت نام کاربر سفارشی در وردپرس را ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه کاربران را پس از ارسال فرم در وردپرس تغییر مسیر دهید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه انتخاب بهترین نرم افزار طراحی و مقایسه بین WordPress.com و WordPress.org را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در ما مشترک شوید کانال یوتیوب برای آموزش ویدیویی وردپرس. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک.
منبع: https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-redirect-users-after-form-submission-in-wordpress/